Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la Bat » 18. 09. 2010. (19:45)

Evo ovako dobija sam ga za male novce i kad gledas uloženo dobiveno nije ni loše.Ali problemi su se javili kad sam ga počeja koristiti.Gps radi sve za 5 ali je problem dubinomjer.Tip di sam ga kupija mi je reka da je sonda za vanjsku montažu ali da je mogu sa sikom zaljepiti za samo dno drvenog broda i da če raditi.Tako sam i napravija ali sonder radi do neke dubine pa odjednom 03 pokazuje na dubini od 30m.Odlipija sam sondu i montira je u posudu sa vazelinskim uljem i ponovo isto.
Da li netko ima iskustva sta da radim.Kad mu stavim prikaz dna na auto radi pa poludi i onda promjenim pa mu stavim do sto metara pa proradi,pa tako ponovo nestane i opet sve ispočetka.Da li je problem sonda ili u necem drugom :?:
Neko vrime je radija dobro i sad je počeja zafrkavati.
Malešan brod a i sto gre,kad se na idi on se raširi pari ka tanker od miljun tona i more mu puvat nosač aviona...
Avatar
Bat
Member
 
Postovi: 405
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (15:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 650 K

Re: Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la Panbo » 19. 09. 2010. (13:36)

Nekima sonda kroz drvo radi cilo vrime, nekima ne. Nekima radi neko vrime i onda se počne događati ovo što se tebi događa. Kod nijednog sondera se ne preporučuje staviti sondu unutar drvene školjke bilo lijepljenjem bilo u posudicu sa uljem. Sonde se u pravilu nikad ne lijepi silikonom. Taj šta ti je to proda vjerojatno ima pravo (njemu je radilo) ali ne može garantirat da će i tebi radit. Naravno još uvijek postoji sumlja da nešto nije u radu sa uređajem. To najbolje možeš provjeriti ukoliko sondu možes privremeno staviti u more. Uređaj postavi u softwareu na "Morsku Vodu".
Odgovaram zato što mogu i zato što mi je gušt pomoći ljudima koji istinski vole more!
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la Bat » 19. 09. 2010. (19:19)

Fala ti na pomoči tako sam i planirao postaviti je direktno u vodu,pa provati samo mislim da mi je kabel od sonde kratak.Provjerit ču to sa softwerom i morskom vodom.Vidiš to sam proletija u manualu ali nesičam se kako je postavljeno.
Samo nije mi jasno zašto je pola godine radio bez problema pa onda poludija.Postoji mogučnost dok nisam bija doma a brat i otac koristili brod da nisu šta izmišali.
Uglavnom sve ču provjeriti pa če mo vidit di smo
Malešan brod a i sto gre,kad se na idi on se raširi pari ka tanker od miljun tona i more mu puvat nosač aviona...
Avatar
Bat
Member
 
Postovi: 405
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (15:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 650 K

Re: Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la big game » 22. 09. 2010. (20:03)

izvadi je van i vidit ces da ce bit sve ok
Ima sam i ja taj problem dok je nisam stavio van sada radi super
Avatar
big game
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 05. 09. 2010. (21:44)
Lokacija: Marina / Trogir
Tip plovila: Istranka yamaha 9,9

Re: Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la Bat » 23. 09. 2010. (07:34)

Nema šanse sve sam privrnija u manualu,sve je na uređaju namišteno kako bi trebalo biti,samo eto radi pa poludi.
Vjerovatno ova sonda nemože probiti kroz drvo.Treban je vadit vani.Samo kabel je kratak za montažu na krmu.Da li se može kabel od sonde produžiti,ili trebam novu sondu sa dužim kabelom :?:
Malešan brod a i sto gre,kad se na idi on se raširi pari ka tanker od miljun tona i more mu puvat nosač aviona...
Avatar
Bat
Member
 
Postovi: 405
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (15:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 650 K

Re: Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la Bat » 02. 10. 2010. (20:45)

Panbo ja sam gleda u manualu kojem sam dobija sa uređajem da se može postaviti opcija za slanu vodu.Ali na samom uređaju ona uopče ne postoji.U opcijama je ne mogu pronaci na mjestu di knjiga govori da bi trebala biti.
Malešan brod a i sto gre,kad se na idi on se raširi pari ka tanker od miljun tona i more mu puvat nosač aviona...
Avatar
Bat
Member
 
Postovi: 405
Pridružen/a: 14. 09. 2008. (15:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 650 K

Re: Fishfinder Humminbird 580 Chartplotter

PostPostao/la Tuner » 24. 11. 2010. (21:23)

Bat je napisao/la:Panbo ja sam gleda u manualu kojem sam dobija sa uređajem da se može postaviti opcija za slanu vodu.Ali na samom uređaju ona uopče ne postoji.U opcijama je ne mogu pronaci na mjestu di knjiga govori da bi trebala biti.


Bat,

mislim da ta stavka ipak jest tamo gdje bi trebala biti. Moraš uključiti u "Setup" izborniku (Postavke na hrv.) napredni način rada (na engl. "Advanced"). Ova stavka gdje ovo uključuješ i isključuješ zove se "User Mode" ili "Korisnički način rada" ili ovako nešto na hrvatskom. Kada staviš na "Napredni" moraš se vratiti u "Sonar" izbornik i negdje pri dnu izbornika češ naći "Water type" ili Tip Vode. To stavi na "Salt" idnosno "Morska". Mislim da ti je to tako.

Pozdrav
Avatar
Tuner
New Entry
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 01. 02. 2010. (11:31)
Lokacija: Split


Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.