Garmin GPSMAP421s

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la palamide » 02. 02. 2012. (10:05)

Ako koga zanima u Bauhausu Split je opet cijena 3690.- kuna.Bio sam jucer i provjerio, pa eto ...
Avatar
palamide
Member
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 22. 09. 2010. (14:38)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: g 20

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la buto1 » 13. 04. 2012. (18:57)

Možda zna netko, dali imaju ovaj Garmin i u Bauhausu u Zagrebu?
Avatar
buto1
New Entry
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 11. 01. 2012. (19:56)
Lokacija: Mandre
Tip plovila: Naval 19

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la Rafter » 13. 04. 2012. (20:19)

Ja sam ga tamo kupio...neznam dali ima jos i po kojoj cijeni...vidio sam da je 521s na akciji sada...najbolje zovi i pitaj :wave:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la palamide » 21. 04. 2012. (18:27)

Jeste li registrirali svoj uređaj?Ažurirate li karte i kako?Ja sam registrirao ali mi piše da nema karte.Je li trebam original g2-vision karticu spojiti preko čitača kartice pa na njihovoj stranici ažurirati karte ili se nekako treba cijeli uređaj spojiti na računalo?Ne bih htio nešto zas..t . Tko zna neka pomaže.
Avatar
palamide
Member
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 22. 09. 2010. (14:38)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: g 20

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la volta » 22. 04. 2012. (01:51)

palamide je napisao/la:Jeste li registrirali svoj uređaj?Ažurirate li karte i kako?Ja sam registrirao ali mi piše da nema karte.Je li trebam original g2-vision karticu spojiti preko čitača kartice pa na njihovoj stranici ažurirati karte ili se nekako treba cijeli uređaj spojiti na računalo?Ne bih htio nešto zas..t . Tko zna neka pomaže.


Moguće su dvi nadogradnje (i obe je pametno redovito radit): nadogradnja softwarea samog uređaja (GPSMAP421s) i nadogradnja kartice (g2 Vision). Sve šta sam dobija u paketu sam registrira na Garminovim stranicama, znači i uređaj i karticu. Ako ćeš nadogradit sam uređaj nije ti ga potribno spojit sa računalom. Ja sam ovu nadogradnju napravija pomoću SD kartice (ima sam jednu praznu) na koju sam skinija nadogradnju sa garminovih stranica, nakon čega sam karticu ubacija u uređaj (GPSMAP421s) i uključia ga. On dalje sam obavi instalaciju. Naravno, prije bilo kakve nadogradnje provjeri koja ti je verzija programa instalirana na uređaju (to ti je broj koji ti se pokaže na onom uvodnom prikazu na zaslonu kad uključiš uređaj). Šta se nadogradnje "g2 Vision" kartice tiče, nju obavezno moraš spojit preko čitača kartice. Vodi računa da ti kartica, kad je ubaciš u čitač, ne bude zaključana (ona mala preklopka na boku kartice ti mora bit u gornjem položaju). Koliko se sićam, nadogradnja kartice je trajala poprilično, pa ako ti se negdi žuri ne počinji nadogradnju jer proces instalacije ne smiješ prekidat!
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la newby » 04. 05. 2012. (10:37)

Jeste li isprobali Garmin Homeport. Meni se pokazao jako korisnim za planiranje ruta doma u miru i pogotovo za spremanje pređenih ruta koje uređaj pamti ali samo 100 pa ih onda briše -u Homeportu se vidi vrijeme, brzina, dubina, temp. mora i pozicija svakih par sekundi. Jedino me nervira što nisam našao način da spojim sami uređaj na comp i odmah pogledam kako neka ruta izgleda i dal mi je sve dobro prebacio, već to moram napraviti preko SD kartice, pa rezultat vidim tek na brodu.
Avatar
newby
New Entry
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 24. 01. 2012. (21:57)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bakan 6.3

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la Rafter » 04. 05. 2012. (15:17)

Ja ga koristim ali ne previse...biljezim si pozicije koje bi trebao istraziti...u svakom slucaju zanimljiv i koristan program :thumbup:
A kako koristis karte? Ubacujes SD karticu u slot od laptopa ili si ih nekako prenesao na komp?
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la newby » 04. 05. 2012. (20:03)

Prenio sam kartu na comp. Nije bas to najjednostavnije rijeseno. Treba kreirati virtualni prijenosni disk i u njega prekopirati sadrzaj SD kartice - to je korisno napraviti da ne moras svaki put vaditi karticu iz Garmina. Mogu se naci upute na netu. Kad kreiras rute koje hoces prebaciti na uredjaj onda ih treba prebaciti na blue vision ili neku drugu sd karticu.
Avatar
newby
New Entry
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 24. 01. 2012. (21:57)
Lokacija: zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bakan 6.3

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la egotrip » 16. 09. 2012. (21:58)

ja iman ovi i uvjek se sonar sblesira dok glisiram jel to ok,inace ako se sblesira triba ga samo resetat,al ne sonar on neradi pod vecom brfzinom od prvog dana
Avatar
egotrip
Senior Member
 
Postovi: 729
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (19:48)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gs nautica open 550 yamaha 100 4t

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la Kapo » 26. 09. 2012. (12:15)

egotrip je napisao/la:ja iman ovi i uvjek se sonar sblesira dok glisiram jel to ok,


To je normalna pojava,pjena,mjehurici zraka koji se stvaraju oko sonde prilikom brze voznje dovoljni su da ga zblesiraju. Meni se na Adriji zblesira vec na 7-8 cvorova. Mada,ne bi ga trebalo resetirati, sam bi se trebao povratiti u normalu kad stekne uvjete za to.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la Ivica DU » 08. 10. 2012. (11:52)

egotrip je napisao/la:ja iman ovi i uvjek se sonar sblesira dok glisiram jel to ok,inace ako se sblesira triba ga samo resetat,al ne sonar on neradi pod vecom brfzinom od prvog dana
meni se zblesira na manjoj frekvenciji, al kad je na jačoj nema problema, koristim ga u sporoj barci koja ima torpeda sa nenormalnim trešnjama i u brzoj barci koja ide oko 20 milja...
Avatar
Ivica DU
Member
 
Postovi: 214
Pridružen/a: 01. 10. 2010. (20:26)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Starfisher 840

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la Ivica DU » 15. 03. 2013. (19:00)

imam več godinu dana uređaj o kojem se razgovara u temi, i ne uspjevam baš najbolje namjestit postavke sonde, odnosno nikako da mi pokaziva ribu, s obzirom da sam imo prije garmin 300 echo c koji mi je puno bolje prikazivo dno i ribu, te sam bio dosta zadovoljan s njim... ako netko ima savjet volio bi čut!!! :wave:
Avatar
Ivica DU
Member
 
Postovi: 214
Pridružen/a: 01. 10. 2010. (20:26)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Starfisher 840

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la zorica » 15. 03. 2013. (23:07)

Ili nema ribe ispod ili je iskljucen fish simbol. A sta drugo. Pokazuje li lignje. :D
Avatar
zorica
Old Senior Member
 
Postovi: 1687
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (08:09)
Lokacija: medići-mimice
Lokacija: Baška voda/medići
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: quicksilver 500 fish,merc 60 efi

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la volta » 16. 03. 2013. (00:54)

Ivica DU je napisao/la:imam več godinu dana uređaj o kojem se razgovara u temi, i ne uspjevam baš najbolje namjestit postavke sonde, odnosno nikako da mi pokaziva ribu, s obzirom da sam imo prije garmin 300 echo c koji mi je puno bolje prikazivo dno i ribu, te sam bio dosta zadovoljan s njim... ako netko ima savjet volio bi čut!!! :wave:


Uz pretpostavku da su uređaj i sonda ispravni, prvo šta bi ja napravija je to da bi sve vratija na tvorničke postavke:
"Konfiguracija -> Sustav -> Informacije o sustavu -> Tvorničke postavke -> Da" i onda, bez dodatnih podešavanja, provjerija da li radi kako treba (bilo bi idealno kad bi istovremeno, dok testiraš svoj sonder, ima i neki dodatni za usporedbu - zovi kojeg kompu koji na brodu ima sonder da isplovi s tobom pa testirajte!

Ako i dalje nema prikaza, a kod kompe ima, ukradi mu sonder, a njemu daj svoj :lol:
Šala mala, dakle ako i dalje nema prikaza, povećaj osjetljivost:
dok ti radi u modu sondera pritisni botun "MENU" i povećaj osjetljivost (umjereno s povećanjem - ne pretjeravat jer ćeš mislit da si uplovija u ribnjak)!

Inaće, ako želiš vidjet prikaz simbola ribe, naravno kad se ona pojavi u dometu sonde, pođi u postavke sonara: "Sonar -> Postavljanje sonara -> Simboli riba -> (odaberi jedan od ponuđenih modela prikaza)" mada mislim da nakon vračanja na tvorničke postavke ovo nećeš ni tribat namištat!
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590

Re: Garmin GPSMAP421s

PostPostao/la Ivica DU » 17. 03. 2013. (23:11)

mogu pokušat al mislim ako vratim na tvorničke postavke da če mi se osjetljivost sonde vratiti na "automatski"... :?
Avatar
Ivica DU
Member
 
Postovi: 214
Pridružen/a: 01. 10. 2010. (20:26)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Starfisher 840

PrethodnaSljedeća

Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.