Garmin 2008

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Garmin 2008

PostPostao/la Vule » 11. 05. 2010. (12:34)

Poštovani!
Imam problem sa nevedenim uređajem i sa blue chart cartografijom. Uređaj je nov i karte su nove sve kupljeno u dućanu.
Naime: kad na blue chartu selektiram navedeno područje (za brebacit na memory sd karticu od gps), naprimjer od Pule do Kornata on to prepozna kao jednu kartu a u toj karti je još jako puno sub karata sa detaljima poput narima, uvala, dubine u uvalama, detaljne dubine u prolazima npr. Osor i Puntarska Vala...
I to sam nekako riješio ručnim selektiranjem kartu po kartu i ima ih dosta, preselio sve na SD kard od GPs-a, upalio gps i opet nemam onaj detaljni prikaz kao kod na PC-u, fale neke dubine, karte se mješaju, kad zumiram detalje npr. Puntarsku Valu onda je pak živi šou: more poprimi boju kopna, dvije karte se pomješaju tako da vidim dvije marine, Košljun mi dude po sredini mjesta Punat...
GPS ima 8˝ i rezoluciju 800x600, CD Blue Chart kupljen u Hrvatskoj a Gps vani.

Ako je netko imao sličnih problema molim pomoć.

Hvala!
Avatar
Vule
New Entry
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 10. 07. 2008. (12:29)
Lokacija: Ri

Re: Garmin 2008

PostPostao/la junge » 13. 05. 2010. (12:04)

Imam sličnu situaciju sa dubinama,na kompu ful detaljno a na gps baš i ne..pa mi se činilo da sam krivo kartu prebacio pa sam probao opet sa raznim kombinacijama i opet ništa na kraju sam mislio da mi je uređaj preslab al očito nije kad se i tebi to događa.
Šta se tiče detalja na karti to možeš podeseti na uređaju,a ovo da ti uređaj ne pokazuje dobro sam pročitao negdje na uputama da gps treba kalibrirati ako se ne varam,zato najbolje pročitaj malo upute ili nazovi u Zagreb Navigo Sistem pa ti oni možda imaju odgovor...

Valjda sam imalo pomogao...
Pozdrav
Avatar
junge
New Entry
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 28. 02. 2010. (13:08)
Lokacija: Crikvenica


Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.