Garmin 520s

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Garmin 520s

PostPostao/la škarik » 12. 02. 2010. (22:46)

Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi Garmina 520s, GPS/FF.
Kako cili život uvik iman nekakvog Garmina, tako sam i na novom brodu stavio Garmina 520s, GPS/FF. Nikako nisam zadovoljan s kartama, crtanjem brakova, preklapanjima karata, ..... Pokušao sam mijenjati boje na GPS-u ali mi brakove crta štrikanom crvenom bojom tako kad panulajem, sa krme baš i ne vidim kuda vozim. Ok, produžio sam kabel i onda ga montiram što bliže ali opet, ajme majko kako crta.
FF je ok, manual GPS-a sam proučio (valjda) ali ne uspijevam baš dobiti ono što sam mislio dobiti za cijenu koju sam ga platio. Kad vidim koliko su bolje karte kod par drugih proizvođača koje sam naknadno vidio, dođe mi da počupan i sondu i gps i da sve bacin u more. Jedino me sprječava recesija.
Avatar
škarik
Old Senior Member
 
Postovi: 1142
Pridružen/a: 06. 02. 2010. (21:57)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: TBB - trenutno/trajno bez broda

Re: Garmin 520s

PostPostao/la Panbo » 12. 02. 2010. (23:11)

Škarik,

ako te prođe ta recesija molim te pozovi me prije nego ga baciš! :D
Šalim se.

Ne znam točno u čemu je problem, da li bi mogao slikati prikaz i naznačiti nekako što te točno smeta. Nažalost Garmina (ove novije) ne poznajem baš u dušu.

Vidio sam prikaze na nekim brodovima i na sajmovima i mogu ti reći da je taj uređaj pa i čitava paleta za mene (ovo je samo moje mišljenje) razočaravajuća. Još najbolji Garmin uređaji su bili u vrijeme Fishfinder Blue serije, a ovo dalje mi nije baš zadovoljavajuće. Vidiš, meni je recimo fishfinder loš, karta i ti prikazi veoma je to loše napravljeno, dosta zbunjujuće, a i ta logika rukovanja uređajem je po meni loša. Također mislim da je taj uređaj skup za ono što pruža.

To ti je moje mišljenje, ne moj ga uzeti zdravo za gotovo, a ako možeš slikati ili detaljnije objasniti što te točno smeta, pokušat će se pomoći.
Odgovaram zato što mogu i zato što mi je gušt pomoći ljudima koji istinski vole more!
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Garmin 520s

PostPostao/la dome » 13. 02. 2010. (00:51)

a jbg. gremlin ko gremlin :crazy:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Garmin 520s

PostPostao/la MaliMravac » 12. 04. 2010. (15:51)

škarik je napisao/la: Kad vidim koliko su bolje karte kod par drugih proizvođača koje sam naknadno vidio, dođe mi da počupan i sondu i gps i da sve bacin u more. .


A koji su to drugi proizvođači? Koji modeli?
Avatar
MaliMravac
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29. 03. 2010. (13:17)
Lokacija: Donja Bistra zimi, Privlaka ljeti

Re: Garmin 520s

PostPostao/la ak2948 » 13. 04. 2010. (07:07)

lowrance hds!
Avatar
ak2948
Member
 
Postovi: 109
Pridružen/a: 03. 07. 2009. (09:38)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 700

Re: Garmin 520s

PostPostao/la deni » 13. 08. 2010. (13:33)

škarik je napisao/la:Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi Garmina 520s, GPS/FF.
Kako cili život uvik iman nekakvog Garmina, tako sam i na novom brodu stavio Garmina 520s, GPS/FF. Nikako nisam zadovoljan s kartama, crtanjem brakova, preklapanjima karata, ..... Pokušao sam mijenjati boje na GPS-u ali mi brakove crta štrikanom crvenom bojom tako kad panulajem, sa krme baš i ne vidim kuda vozim. Ok, produžio sam kabel i onda ga montiram što bliže ali opet, ajme majko kako crta.
FF je ok, manual GPS-a sam proučio (valjda) ali ne uspijevam baš dobiti ono što sam mislio dobiti za cijenu koju sam ga platio. Kad vidim koliko su bolje karte kod par drugih proizvođača koje sam naknadno vidio, dođe mi da počupan i sondu i gps i da sve bacin u more. Jedino me sprječava recesija.


pozdrav , ja isto imam ovaj 520s, imam problem kad dođem u pliće npr, 3,5 metara i manje dubina mi poćne blinkati i ako ide još pliće ne pokazuje mi nego ostane na toj dubini, sonda mi je inaće unutra u posudi i sa uljem , na početku mi je radilo ok a sad mu treba vremena da pokaže prvu dubinu nakon uključenja uređaja,,, nisam siguran dal je problem u softveru ili uređaju ili sondi, još mi je pod garancijom , ima neko sličnih problema,, zahvaljujem
Avatar
deni
Member
 
Postovi: 134
Pridružen/a: 18. 10. 2009. (13:38)
Lokacija: Biograd n/m
Lokacija: Biograd n/m
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gib Sea 660 , Perkins M80t

Re: Garmin 520s

PostPostao/la big game » 06. 09. 2010. (06:07)

Pozdrav Deni
to ti je naj vjerojatnije do sonde , ja sam imao FF kojemu je sonda isto bila unutar , i nikad bože pomozi treba mu nekad i minut da bi oćita dubinu ,i recimo dok bi se kreta ako je valoviti nikada mi nije pokazivao dubinu tek kada bi stao i to bi mora cekat.
Sada sam kupio Garmin 521s i stavo sondu van na krmu i sada mi redi perfektno ,probaj izbacit sondu van možda onda bude ok.
Avatar
big game
Member
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 05. 09. 2010. (21:44)
Lokacija: Marina / Trogir
Tip plovila: Istranka yamaha 9,9

Re: Garmin 520s

PostPostao/la amiklic1 » 06. 09. 2010. (07:00)

big game je napisao/la:Pozdrav Deni
to ti je naj vjerojatnije do sonde , ja sam imao FF kojemu je sonda isto bila unutar , i nikad bože pomozi treba mu nekad i minut da bi oćita dubinu ,i recimo dok bi se kreta ako je valoviti nikada mi nije pokazivao dubinu tek kada bi stao i to bi mora cekat.
Sada sam kupio Garmin 521s i stavo sondu van na krmu i sada mi redi perfektno ,probaj izbacit sondu van možda onda bude ok.


Ja isto mislim da je zbog toga. Svoju krmenu sondu za HDS sam zalijepio sikom unutar trupa, i događa se isto. Prvo mu treba minut-dva da očita dno, onda radi super, a u plitko skroz se nekad smrzne na par sekundi (plitko, oko metar, ne više).

na valovima radi dobro.
Izbaci sondu van ako misliš nju duže koristit. Ja uzimam sondu kroz trup pa isam želio ništa bušit s ovom "privremenom".
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Garmin 520s

PostPostao/la Jablan » 06. 09. 2010. (07:06)

Imam i ja garmin 520s i isto kao i vi nisam zadovoljan.
No postoji način da si malo popravite situaciju tako da nazovete zastupnika i zamolite ga da vam ugradi novi sowtvear na bluechart vision karticu. Naime garmin je priznao kako su karte za meditertan prilično loše i netočne pa je napravio novi program.
S tim upgradeom karte su dosta bolje ali svejedno bih bio puno sretniji da sam uzeo neki drugi uređaj!
:wave:
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: Garmin 520s

PostPostao/la deni » 20. 09. 2010. (21:38)

Jablan je napisao/la:Imam i ja garmin 520s i isto kao i vi nisam zadovoljan.
No postoji način da si malo popravite situaciju tako da nazovete zastupnika i zamolite ga da vam ugradi novi sowtvear na bluechart vision karticu. Naime garmin je priznao kako su karte za meditertan prilično loše i netočne pa je napravio novi program.
S tim upgradeom karte su dosta bolje ali svejedno bih bio puno sretniji da sam uzeo neki drugi uređaj!
:wave:


meni je isto dograđivao softver ništa bolje,, mislim da je kod mene problem do sonde, donio sam drugi aparat isto sporo diže posebno u plitkom , izbacio sam sondu van onako provizorno isto nema u plitkom podataka,, igrao sam se malo sa osjetjivošču i kad stavim npr ručno do 5 metara bolje diže,, još ču se malo igrat, jeli moguče da je do ulja u posudi stavio sam ono ulje za vino
Avatar
deni
Member
 
Postovi: 134
Pridružen/a: 18. 10. 2009. (13:38)
Lokacija: Biograd n/m
Lokacija: Biograd n/m
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gib Sea 660 , Perkins M80t


Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron