Hummindbird 788ci hd combo

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la ŠARUN » 17. 12. 2017. (11:48)

Imam
Hummindbird 788ci hd combo
ali nemam manual na hrvatskom pa bi molio pomoč ako neko ima
Lipi pozdrav
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la Panbo » 17. 12. 2017. (16:56)

Sta ce ti manual, imaš li hrvatski i je li uredjaj nov ili polovan? Mislim, software je dosta jednostavan. Neke stvari namistis u startu i vise ih ne minjas, a posli se igraš samo sa nekoliko funkcija. Stvarno ti je manual nepotreban, a s druge strane, ako i imaš prijevod mislim da nećeš s njim biti ništa pametniji. Sta ti je točno problem?
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la ŠARUN » 17. 12. 2017. (18:32)

Kupio sam drugi brod i sa njim dobio i ploter ali je meni na engleskom nema hrvatski vjerojatno je kupljen vani
pa sam se tio malo više zezati oko postavki to je jedini problem
pozdrav
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la Panbo » 18. 12. 2017. (09:37)

Pa ovako, mislim da default radi poprilično dobro. Ali evo nekoliko smjernica. Humminbird već odavno radi sa tkz "X press" izbornicima. To znaci da se pritiskom na tipku MENU prikazuju stavke koje se tiču trenutnog prikaza na ekranu. Recimo na Gps ploter prolazu neće se pojaviti stavke za mijenjanje osjetljivosti fishfindera dok se na prolazu sonders neće pokazati neke stavke bitne za ploter. Taj izbornik dobiješ pritiskom na MENU na nekom prolazu, ali ako želiš pozvati glavni izbornik u kojem ima jos puno toga onda MENU triba pritisnit dva puta. Tada ćeš dobiti jedan amo rec tabelaran prikaz iz hodnika gdje se u zaglavljima nalaze pojedine grupe. Mislim da je prva Alarms, pa Sonar, pa Map, Nav...tako nesto. Njih vidaš sa lijevo desno, a u njihove stavke sa gori doli, pa onda svaku stavku minjas sa opet lijevo desno. Nema nikakve tipke za potvrdu tipa "enter". Iz svega izlaziš sa EXIT. To ti je osnovna logika. Pojasnit cu ti neke osnovne funkcije ovdje, kad buđen ima vrimena, jer mogu bit od koristi onima koji koriste ovu marku zato sto je logika ista. Sluzit cu se engleskim nazivima. Po meni nebitne stavke cu ignorirat. Imat ćeš ovdje dobar Quick guide, vrlo skracen. Vidit ćeš.

Dakle, kroz dostupne prikaze krećeš se pritiscima na VIEW u jednom smjeru a EXIT u drugom smjeru. Najčešća tri prikaza možeš stavit na brze tipke, to su one tri sa bilom točkom. Ako primjerice želiš da ti prva brza tipka bude prikaz sondera, dođeš na sonder i pritisneš prvu brzu tipku i držiš je dok ne čuješ"beep". Od tada ce se toj tipki dodijeliti prikaz sondera i tako redom po vlastitom izboru. To nije losa stvar. Mislim, imaš te tri tipke? Ili san falija? Ako ti je sto nejasno pitaj.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la ŠARUN » 18. 12. 2017. (10:01)

Hvala ti na ovim obavjestima ako me bude nešto konkretno zanimalo se čujemo
Lipi pozdrav
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la Panbo » 18. 12. 2017. (10:02)

Ajme ove pametne tipkovnice, jos san taman sve ispravija a onda mi isteklo vrime. Dakle nije prolazu nego prikazu.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Hummindbird 788ci hd combo

PostPostao/la Panbo » 19. 12. 2017. (17:24)

Humminbird je formira korisnički software tako da u Setup-u pod User Mode možeš odabrati Normal gdje su u izbornicima prikazane stavke koje bi se češće mijenjale. Po Deafalt-u to tako stoji, ali ako ovdje odabereš Advanced onda ćeš vidjeti da stavki u svakom od iz hodnika ima vise. Ima ih par bitnih.
Evo ti osnovne smjernice:

Sensitivity = 14,
Fish ID Sensitivity = 7 (samo ako je uključena Fish ID funkcija koja crta one ikone riba, to dosta njih ne upotrebljava, ali zgodno ju je ponekad uključiti jer samo sa njom možeš namistit Fish Alarm, sto znaci da ako imaš situaciju da ne možeš kontinuirano buljit u ekran, a tija bi znat ima li ribe u zraci ova ti situacija igra)
Max depth = 115m
83 KHz sensitivity = -2,
Water type = salt,
Surface clutter = 8
Switchfire = Clear mode
To bi bilo za sonder.

U Chart izborniku stavi Spot soundings na On.
Sve drugo je manje bitno.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75


Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.