Garmin GPS map 182- antena

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Garmin GPS map 182- antena

PostPostao/la romeokr » 16. 05. 2016. (07:57)

Na barki imam Garmin GPS map 182. Antena je smještena na rol baru. Kako planiram ugraditi solarne panele trebao bih premjestiti antenu. Barka nema tvrdi krov već je sva u tendi što sužava mogućnosti. Pitanje je da li antena nužno mora biti na najvišoj mogućoj poziciji, odnosno da li ju mogu smjestiti na krov kabine, točnije iznad timuna i ploče s instrumentima.
Rogi ribaron !
Avatar
romeokr
New Entry
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 24. 02. 2012. (19:59)
Lokacija: Kraljevica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Sealine 22 sport

Re: Garmin GPS map 182- antena

PostPostao/la dmeter » 16. 05. 2016. (11:56)

romeokr je napisao/la:Na barki imam Garmin GPS map 182. Antena je smještena na rol baru. Kako planiram ugraditi solarne panele trebao bih premjestiti antenu. Barka nema tvrdi krov već je sva u tendi što sužava mogućnosti. Pitanje je da li antena nužno mora biti na najvišoj mogućoj poziciji, odnosno da li ju mogu smjestiti na krov kabine, točnije iznad timuna i ploče s instrumentima.

a zašto je ne smjestiš u barku,nije ti barka od željeza 1 cm debljine.pročitaj upustva https://support.garmin.com/support/manu ... country=US
Avatar
dmeter
Member
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 31. 08. 2013. (16:31)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bavaria 38

Re: Garmin GPS map 182- antena

PostPostao/la Kiana » 19. 06. 2020. (18:07)

Vidim GPS antena....tema je prilično stara,....pa da ne otvaram novu.
Imam, od kad je brod napravljen (20 god), montiran Garminov GPSMAP 185 Sounder. Već lani je počeo zahebavati sa primanjem satelita. Malo ih ima, pa ih izgubi....provjerio sve kabelske utikače i bilo je isto. Sve ostale funkcije rade. Dakle nemam trenutnu poz, brzinu, prijrđeni put a i sat sada više ne pokazuje tačno vrijeme. Tako prođe prošla sezona,....ostavio sam da to riješim ove godine.
Da skratim, danas otvorio antenu (gore je na rol baru), zapravo odrezao koaks kabel i na miru u kabini rastavio antenu. Ušla voda i sve je zarđano i kučište je popucalo od starosti.
PITANJE: da li je tko od vas imao slučaj da je mjenjao pred malo vremena antenu ?
Malo sam Googlao (antena je model GA 28) , ali ne proizvodi se više, niti model GA29; GA30...itd.
Kako to riješiti ? Smeta me polovični rad uređaja.
Prijedlog, kako bi vi to riješili?
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: Garmin GPS map 182- antena

PostPostao/la dome » 19. 06. 2020. (22:23)

Imam ja antenu od GPSMAP 188 to je uređaj star 18 godina tako da bi trebala odgovarati tvom. Antena je bila u kabini montirana ispod tapecirunga odnosno u plafon tako da izgleda poput nove. Google kaže da je ista antena za 182/185/188 .Javi zanima li te ....
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480


Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.