navionics ili c-map za hds 5 gen2

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la salmat » 31. 03. 2015. (20:02)

Pozdrav

Evo imam pitanje posto sam nabavio ploter LOWRANCE HDS5 gen 2, i uz njega sam dobio nekakvu kartu C-MAP-N-BDS i krmenu sondu vidim da taj uredjaj podrzava NAVICONIS i C MAP kartografiju , sobzirom da se bas ne kontam u te gadete osim koristiti ih molio bih da mi pomognete odabrati nesto od kartografije za ovo nase podrucje , sta je bolje od ove gore dvije sta podrzava taj uredjaj, prednosti i mane jedne i druge i di bi se najpovoljnije dalo kupiti kod nas ili mozda netko prodaje visak :D .

Isto tako bi htio staviti sondu kroz trup pa sam cackajuci naso ovo http://roblmarine.hr/shop/cijena/airmar ... -kroz-trup , hoce li uredjaj imati iste bolje ili gore performanse sa ovom sondom i sa krmenom koja dolazi uz njega a ako ima neko bolje rijesenje molim preporuku.

unaprijed zahvaljujem
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la salmat » 01. 04. 2015. (08:32)

Sta niko nema nekakav savijet iz iskustva :o
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la valko » 01. 04. 2015. (09:27)

Pozdrav Salmat!
Ima ti dosta toga već napisano na temu tvojih pitanja ali ukratko iz mog iskustva. Što se kartografije tiče budući si već dobio C-map, mislim da nema smisla bacati novce i kupovati Navionics koji možda jest bolji. Poslužit će ti sasvim dobro za navigaciju. Što se tiče sonde za Adriatica ćeš morat ići na neku od sondi kroz trup jer su krmene sonde prikladne samo za brodove s vanbrodskim motorima. Pozdrav!
><((((º>.¸.•'´¯)
Avatar
valko
Senior Member
 
Postovi: 838
Pridružen/a: 02. 03. 2011. (13:50)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares Patrol 690

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la salmat » 01. 04. 2015. (11:25)

valko je napisao/la:Pozdrav Salmat!
Ima ti dosta toga već napisano na temu tvojih pitanja ali ukratko iz mog iskustva. Što se kartografije tiče budući si već dobio C-map, mislim da nema smisla bacati novce i kupovati Navionics koji možda jest bolji. Poslužit će ti sasvim dobro za navigaciju. Što se tiče sonde za Adriatica ćeš morat ići na neku od sondi kroz trup jer su krmene sonde prikladne samo za brodove s vanbrodskim motorima. Pozdrav!



pfrocitao sam dosta o tome i jasno mi je i nije , a volio bih iz osobnih iskustava drugih rezimirati najoptimalnije i sto se tice karti i sondi kroz trup jer ima dosta toga u ponudi sta podrzava isti uredjajda da jednostavno neznas sta odabrat i iskonbinirat od ponudjenog pogotovo ako se bas ne razumis u te herce ,snopove ,kuteve, scanove, i sta ti ja znam sta :thumbup:
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la SEA » 01. 04. 2015. (21:16)

osobno preferiram navionics meni puno bolji od c-map
ali to zadovoljstvo ce te kostat circa 2000kn tako da odma u startu zaboravis tu pricu
jednostavno pored postojece kartice ic uzest drugu nema smisla

sonda kroz trup plasticna 600W I krmena sonda(koju isto mozes montirat na krmu) se ne mogu usporedit
ova arimarR sonda kroz trup 600W je vise nego dovoljno za taj uredaji moja preporuka
pripazi kad kupujes sondu mora imat konektor za Lowrance HDS(mislim da je plavi)
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 756
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la legi » 02. 09. 2016. (16:36)

Danas zvao belcon(gen. zastupnik raymarinea) i pričao s čovjekom koji se bavi s tin,kaže da ove karte od c-mapa ne zaostaju ništa za navionicsom,čak da su u nekim detaljima preciznije...e sad treba provat pa znat reć.....i sonda od dragonflaya da nije ništa lošija od ove brončane početne koja ima koja ide kroz trup,on tumači da su to iste sonde...vrag će ga znat...al uzet ću dragonflay pa ćemo provat,svi ga hvale,da je best buy sonder-ploter..
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la Panbo » 11. 09. 2016. (11:33)

Pozdrav,

Po meni ti je sve dobro reka. Obe karte su prakticki najbolje moguce i nitko tko se malo vise razumije u tematiku ne moze decidirano reci koja je bolja ili losija. Dosta puta je ocjena neke od karata subjektivna, ja sam recimo prije uvijek favorizirao c map, ali kad sam vise poceo raditi sa Navionicsom to se okrenulo. Da sam na tvom mjestu ne bih nista mjenjao.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la legi » 13. 09. 2016. (09:01)

Hvala Panbo...javit ću kad uzmen uređaj...iako sam malo skeptičan prema combo uređajima...
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: navionics ili c-map za hds 5 gen2

PostPostao/la bananko28 » 13. 09. 2016. (09:35)

Zasto?
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin


Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.