Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

O gps-u, navigaciji, kartografiji, kartama i njihovoj upotrebi

Moderatori/ce: dome, aladin, Moderatori

Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Zemmo » 24. 09. 2012. (16:55)

Puno je pisano o ovoj temi ali da li je istina da prilikom kupovine Humminbird-a u americi jedina razlika su naše i njihove mjerne jedinice.
Da li karta i gps rade normalno?
Razmišljam o kupovini Humminbird-a 798ci hd si.
Svaka pomoć mi je dragocijena.
Pozdrav
Avatar
Zemmo
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (09:55)
Lokacija: Mošćenica-Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Mlaka 500 poludeplasman

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Zemmo » 25. 09. 2012. (21:23)

.......pa dajte ljudi dragi,recite nešto....
Avatar
Zemmo
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (09:55)
Lokacija: Mošćenica-Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Mlaka 500 poludeplasman

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la sans-ego » 25. 09. 2012. (21:30)

Svaki GPS i FF imaju i USA i Europske metricke mjere...litre/galoni, milje/kilometri...
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la porer » 26. 09. 2012. (04:16)

Humminbird većinom nema izbor jedinica. Modeli kupljeni u Americi imaju samo njihove mjere i obrnuto. Promjena jedinica vrši se u ovlaštenom servisu...
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Zemmo » 26. 09. 2012. (06:38)

...hvala porer,samo mi još reci da li je osim izbora jedinica sve ostalo funkcionalno...
Avatar
Zemmo
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (09:55)
Lokacija: Mošćenica-Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Mlaka 500 poludeplasman

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la ropee » 26. 09. 2012. (07:57)

ima i razlika u modelima , općenito ako kupiš američki uređaj , ukoliko ti se bilo što dogodi sa uređajem , teško će se doći do dijelova
Avatar
ropee
Senior Member
 
Postovi: 655
Pridružen/a: 03. 05. 2012. (21:13)
Lokacija: Kastav
Tip plovila: batana + tomosaki 4,5

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la maroo » 26. 09. 2012. (09:42)

ja imam model 798CI SI COMBO super je isto kupljen u ameriku preko cabelasa dubina je u fite ili u fatome a temperatura je u farahajde
to su ti jedina ogranicenja :D
Avatar
maroo
Member
 
Postovi: 111
Pridružen/a: 10. 04. 2011. (20:43)
Lokacija: crna gora - bar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: PILOTINA OCEANIA

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la sans-ego » 26. 09. 2012. (10:11)

porer je napisao/la:Humminbird većinom nema izbor jedinica. Modeli kupljeni u Americi imaju samo njihove mjere i obrnuto. Promjena jedinica vrši se u ovlaštenom servisu...


Hvala na ispravku Porer i oprostite za krivu informaciju :oops: ali i ja prvi put cujem za to i do sada nisam naletio na uredjaj koji nema oba mjerna sistema. Inace se puno ljudi zalilo na to ovdje na neoficijelnom forumu za Hummingbird.
Usput po tome sto se cita i pise na tom forumu nije samo da Hummingbird nema metricke mjere nego ispada da je i vremenska zona zakljucana na 4 Americke vremenske zone. :wtf:

Istina je da je u USA aparat puno jeftiniji nego EU certificirana verzija skoro 50% ali po meni ima i drugih puno povoljnijih i boljih i bez ogranicenja. Kao na primjer Interphase Chart master PRO koji sa Airmar senzorima ispada vrhunski aparat.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Zemmo » 26. 09. 2012. (11:38)

toooooo ,pucajte dalje ,juriššššššš.....
Avatar
Zemmo
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (09:55)
Lokacija: Mošćenica-Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Mlaka 500 poludeplasman

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Panbo » 26. 09. 2012. (21:32)

Humminbird kupljen u USA nema SI jedinice, hrvatski jezik i nije moguće namjestiti sat, dakle nije moguće odabrati našu vremensku zonu. Usporedba sa ovim Interphase-om nije baš realna, jer je to uređaj kao prvo većeg ekrana. Nadalje ovaj sonder je koji ima Interphase je lošiji sonder od Humminbirda iste klase, mogao bih čak slobodno reći dosta lošiji, ako se usporeba vrši do dubine od negdje 50-tak metara. Humminbird internacionalne izvedbe ima sve potrebne jedinice i može se koristiti i u USA i bilo gdje u Svijetu. Jamstvo u USA je godinu dana u EU je dvije godine. Ako se Humminbird kupi u USA, jamstvo ovdje ne vrijedi, već kupac mora poslati uređaj u USA o svom trošku. Eto tako vam je to otprilike.
Avatar
Panbo
Meštar za morsku elektroniku
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 01. 07. 2009. (21:31)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Galeb 6,75

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Zemmo » 26. 09. 2012. (22:36)

...svaka čast panbo majstore,koristit ću ga u Poreču a tu je dubina cca.28metara najveća...
Avatar
Zemmo
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (09:55)
Lokacija: Mošćenica-Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Mlaka 500 poludeplasman

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la sans-ego » 27. 09. 2012. (00:09)

Panbo je napisao/la:Usporedba sa ovim Interphase-om nije baš realna, jer je to uređaj kao prvo većeg ekrana. Nadalje ovaj sonder je koji ima Interphase je lošiji sonder od Humminbirda iste klase, mogao bih čak slobodno reći dosta lošiji, ako se usporeba vrši do dubine od negdje 50-tak metara.


Slazem se da usporedba nije fer, ali sam gledao na cijenu, univerzalnost, sucelje, relativno odlican menu, mogucnosti prikljucka na radar, AIS i slicno, vise nego specificne karakteristike ipak solidnog sondera. Taj model Interphasea je klasu vise od ovog specificnog Humminga, ali se za nekih 800-900 $ dobije puno vise nego za cca. 1200 $ koliko u prosjeku kosta ovaj Hummie koji zanima postovanog kolegu forumasa, pa sam zato poredio.
Zar nisu ipak na koncu dobre sonde kao spomenuti Airmar presudne za dobru rezoluciju za te dubine? Interesantno je i to da mi se cini po testovima koje sam nasao da je Hummingbird jako preferiran kod slatkovodnih ribolovaca...bilo bi lijepo znati vise.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la Zemmo » 27. 09. 2012. (08:15)

....nađe se i za manje od 1200 us....

http://moooutdoors.com/index.php?main_p ... googlebase
Avatar
Zemmo
New Entry
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (09:55)
Lokacija: Mošćenica-Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Mlaka 500 poludeplasman

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la dm2jokes » 30. 09. 2012. (19:09)

Panbo je napisao/la:Humminbird kupljen u USA nema SI jedinice, hrvatski jezik i nije moguće namjestiti sat, dakle nije moguće odabrati našu vremensku zonu. Usporedba sa ovim Interphase-om nije baš realna, jer je to uređaj kao prvo većeg ekrana. Nadalje ovaj sonder je koji ima Interphase je lošiji sonder od Humminbirda iste klase, mogao bih čak slobodno reći dosta lošiji, ako se usporeba vrši do dubine od negdje 50-tak metara. Humminbird internacionalne izvedbe ima sve potrebne jedinice i može se koristiti i u USA i bilo gdje u Svijetu. Jamstvo u USA je godinu dana u EU je dvije godine. Ako se Humminbird kupi u USA, jamstvo ovdje ne vrijedi, već kupac mora poslati uređaj u USA o svom trošku. Eto tako vam je to otprilike.


Pozdrav svima! Panbo, ote mi riječi sa tipkovnice što se tiče Humminbird-a 798ci hd si :)
Ja sam kupio ovdje kod nas isti uređaj iz naslova teme prije dvije godine. Košta više nego onaj preko bare ali dečki su zaključali vremenske zone a kako je isti i ploter, onda očito nema smisla kupiti nešto što će raditi sa 30% funkcionalnosti. Oko te kupovine sam dobro iščačkao sve i kada odbiješ PDV značajno se smanji razlika a servis i jamstvo su tu.

Išao sam ciljano na HB-a jer jedini podržava CannonLink i Cannon Downrigger koje sam isto nabavio. Da nisam imao u planu ovu kombinaciju dvoumio bih se između Lowrancea i nekih drugih.

Jedino mala ispravka, i kod nas je jamstvo jednu godinu. :thumbdown:

Panbo potpisujem... :thumbup:
bolje mrtav pijan nego mrtav trezan
Avatar
dm2jokes
New Entry
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 19. 01. 2011. (11:57)
Lokacija: Zagreb-Pakoštane

Re: Humminbird fishfinder-ploter pomoć!!!

PostPostao/la porer » 01. 10. 2012. (05:09)

Poslikat ću jednom iznutra, čisto za usporedbu, jedan Humminbird i neki od uređaja konkurencije (da ne ispadne reklama ne navodim ime). Humminbird prema ostatku (ozbiljnih) proizvoda izgleda kao ručni rad iz srednješkolske radionice na satu tehničkog :)
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Sljedeća

Natrag na GPS, navigacija i pomorske karte

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.