ispušni lonac

O ugradnji, rezervoari, propeleri, dijelovi …

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: ispušni lonac

PostPostao/la Dalmato » 20. 04. 2019. (15:06)

dimulius je napisao/la:
Dalmato je napisao/la:Ekipa ,može mala pomoć, ne razumijem se u ispušne lonce, imam lonac od inoxa koji već par godina pušta ili lagano mi jede živce.
IMG_0794_800x600.jpg



ako si na ovom brodu ima problema sa onim ispusnim kolinom i kolektorom, ja bi prije svega poprica sa zorom za vidit je li ti mozda postojeca konfiguracija ispuha odgovorna za probleme.
Tek nakon toga bi isa u zamjene. Puno toga tu igra.

Inace lose odradjeni ispusi su odgovorni za masu (izrazito skupih) kvarova motora.



jesam...Zori je sad sezona..prezauzet je..
Život pojednostavniti do maximuma...
Avatar
Dalmato
Member
 
Postovi: 293
Pridružen/a: 05. 09. 2010. (07:26)
Lokacija: Brač
Tip plovila: damor 700

Re: ispušni lonac

PostPostao/la ivan83 » 11. 02. 2021. (14:11)

Pozdrav jel se tko susreca sa ovom markom dal ste koristili njihove prigusivace, kakvi su se pokazali sto se tice kvalitete? Konkretno me zanima ovaj sa linka. https://cansb.com/product/ma2290-10-01- ... itta-lt-7/
Avatar
ivan83
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 19. 01. 2012. (19:24)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 9metara, rakovica 3 cilindra

Re: ispušni lonac

PostPostao/la peroLA » 11. 02. 2021. (14:44)

mislim da sam isti kupio za bivšu dalmatinku kad mi je stari probio a već je bio krpan.. kupio sam ga u Puli Navigo 2000, dobro je služio i mislim da još služi a bio je povoljan
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: ispušni lonac

PostPostao/la ivan83 » 11. 02. 2021. (15:35)

Ovaj kosta 400 kn, cijena je korektna sa obzirom da vetusi kostaju preko 1000kn, svejetan san ako mi otkaze hlađenje u motoru da ga moze rastotpit i pregoriti, al ovako plastika mi ne djeluje lose stijenke su mu dosta debele
Avatar
ivan83
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 19. 01. 2012. (19:24)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 9metara, rakovica 3 cilindra

Re: ispušni lonac

PostPostao/la peroLA » 11. 02. 2021. (16:59)

sto sam do sad vidio ako crkne impeler zvuk se promjeni i zna dimit i skuzi se brzo.. u svakom slucaju nebi riskirao bez hladjenja jer lako za auspu ali sta bi motoru bilo.. znaci na staroj barki imao sam krpan a on uopce nije za krpanje pogotovo kako je moj bio sa vunom.. kad je popustilo auspuh mi je punio santinu.. zatim sam stavio taj jeftin i imao vise duzih plovidbi a motor je bio dmb i nikad nije bilo problema.. bile su tu plovidbe tunarica susak.. i cak tunarica kraljevica pa je sve izdrzalo.. na trenutnom brodu imam inox i bez razmisljanja bih stavio opet isti..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: dottore i 3 gostiju.