TORPEDO-POKAZIVAČ TEMPERATURE

O ugradnji, rezervoari, propeleri, dijelovi …

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

TORPEDO-POKAZIVAČ TEMPERATURE

PostPostao/la bakan » 13. 02. 2013. (14:19)

Ajmo,mala pomoć.Na Torpedu 18/24 imam orginalne senzore za temperaturu ulja i vode,ali nemam pokazivače(satove).Zna li netko koje je pokazivače koristila tvornica Torpedo,koji su orginal za torpedo 18/24?
bakan
New Entry

Vrsta ribolova: sportski

Re: TORPEDO-POKAZIVAČ TEMPERATURE

PostPostao/la neli27 » 13. 02. 2013. (20:47)

Na taj motor ti se tvornički montirao samo kapilarni za temperaturu vode,bio montiran na ispusni kolektor,a temperatura ulja nije se nikad montirao,samo za pritisak ulja manometar.
neli27
Member

Tip plovila: gradac perkins 28

PostPostao/la vadaabordocazzo » 17. 02. 2013. (12:40)

Preporuka je VDO. Košta novaca, ali je ipak bit svega. Uz instrument tlaka ulja spoji mu i lampicu i sirenu (obično ti treba račva za zavidati na blok, i u nju se zavida senzor koji mjeri tlak i senzor za lampicu. A za Torpeda je uvik dobro uz el. instrumente pustiti i dobri stari kapilarni manometar za ulje.
vadaabordocazzo
New Entry

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gajeta 6,50 sa T18/24

PostPostao/la domagoj » 17. 02. 2013. (18:10)

Ja sam senzor temperature premjestio na blok motora (na mjesto gdje se ispušta voda, odn, more iz bloka). Tako mjeri stvarnu temperaturu bloka motora, a ne temperaturu mora na izlazu iz termostata. Prije toga je pokazivao temperaturu koja je bila rezultat miješanja mora neposredno iz pumpe i zagrijanog mora iz motora, ovisno o stupnju otvorenosti termostata. Primjetio sam, kako se termostat otvori, tako bi se naglo promijenila temperatura koju pokazuje instrument iako se temperatura motora ne može tek tako iznenenadno promijeniti zbog mase i toplinskog kapaciteta motora. Provjeravao sam pomoću posebnog digitalnog kontaktnog termometra i uvjerio se da temperatura motora nema veze s temperaturom koju je pokazivao instrument. Nakon što sam premjestio davač temperature na blok motora, instrument je pokazivao stvarnu temperaturu tog cilindra.
Što se tiče instrumenta, ja sam upotrijebio instrumente za temp. vode i tlak ulja s nekog talijanskog auta ili kamiona, ali ne sjećam s kojeg jer je to bilo prije 25 godina. Znam samo da su bili puno jeftiniji nego VDO.
Što se tiče ugrađenog senzora za ulje, on nije pretvarač za tlak, nego obični presostat s kontaktom za lampicu i zvučni alarm. Za električni manometar treba nabaviti posebni davač, koji odgovara instrumentu i napraviti T razdijelnik, na način da se na jednu granu priključi senzot za lampicu, a na drugu pretvarač električnog manometra.
domagoj
Member

Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

PostPostao/la bakan » 18. 02. 2013. (17:47)

Naša sam na netu komplete satova i davača koji se koriste za auto tuning.Cijena je od 200-400 kuna za komplet i mogu se naručiti kod Auto pro centar ili kod AC Mario.Pojedini setovi u kompletu sadrže i više komada redukcija tako da bi trebali odgovarat za većinu motora.Proizvođači su razni:DTK,JOM,RAID HP,FK automotive.
bakan
New Entry

Vrsta ribolova: sportski

PostPostao/la joskorog » 14. 11. 2019. (19:45)

pozdrav,
da li jos netko ovo napravio na torpedu, ako jwe, moze opis kako tocno se stavi sonda?
na maticu? navoj? kako se zabrtvi da more ne iscuri iz bloka, da li davac temp moze na tom mistu smanjit protok ili zacepiti protok?
hvala....
joskorog
New Entry

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: primorka 6,30

Natrag na Ostalo

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.