Ljepljenje skaja

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Ljepljenje skaja

PostPostao/la romeokr » 05. 03. 2012. (08:04)

Pred Novu godinu imao sam havariju, prvenstveno svojom krivicom, kad se kupuje barka sa Z pogonom stvarno treba dobro prergledat sva moguća mjesta prodora mora. Da ne duljim nakon čitave sanacije na red je došlo tapeciranje unutrašnjosti. Staru primorku sam tapecirao sa tepisonom i neostikom i stvar je izdržala 10 godina do prodaje. Sad sam uzeo nautički skaj sa filcom a dvoumim se u vezi ljepila. Dobio sam savjet da koristim Metapren od Heliosa, razrijeđen nekim otapalom (valjda acetonom) radi lakšeg nanošenja ali se bojim kombinacije acetona i skaja. Navodno ista svojstva ima i Bison. Da ne izvodim previše kemijskih pokusa, molim za savjet.
Unaprijed hvala
Rogi ribaron !
Avatar
romeokr
New Entry
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 24. 02. 2012. (19:59)
Lokacija: Kraljevica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Sealine 22 sport

Re: Ljepljenje skaja

PostPostao/la sasa ri » 05. 03. 2012. (18:17)

sva neoprenska ljepila su u redu (neostik,metapren,kemostik,tigar...) problem nastane ako se ne posuše dovoljno, ostanu ljepljiva na dodir tada pare tj otapalo koje nije isparilo nagriza materijal
znači namazati tanko obadvije strane, pustiti da osuši dok nije skoro suho na dodir i uz pritisak staviti na mjesto, biti precizan jer baš i nema ponavljanja
Maestral se voli od malih nogu.
Avatar
sasa ri
Member
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 26. 09. 2011. (00:19)
Lokacija: Rijeka-Čavle-Kvarner
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Maestral 710 Lombardini 60 ks

Re: Ljepljenje skaja

PostPostao/la josme » 06. 03. 2012. (09:14)

Da vam još i ja dodam ...prije ljepljenja dobro iskrojite i provjerite kako leži na licu mjesta da vam nebi bilo razlika na spojevima(treba ostaviti mali preklop)
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Ljepljenje skaja

PostPostao/la romeokr » 06. 03. 2012. (11:22)

Hvala!
Rogi ribaron !
Avatar
romeokr
New Entry
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 24. 02. 2012. (19:59)
Lokacija: Kraljevica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Sealine 22 sport

Re: Ljepljenje skaja

PostPostao/la Bećar-051 » 02. 01. 2016. (22:41)

Poštovanje...tema je zamrla...ali mene zanima isto to...
Molio bi iskustva ljudi da mi se obrate...
Koje ljepilo i da li s kaj sa spuzvom ili obicni...
Hvala!!!
Avatar
Bećar-051
New Entry
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 01. 01. 2016. (16:40)
Lokacija: Kostrena
Tip plovila: Adriatic 8,96

Re: Ljepljenje skaja

PostPostao/la tragos » 20. 01. 2016. (14:48)

sva ta ljepila i neostik i metapren i nekadasnje ljepilo borovo caka je u tome sta ona lijepe sama na sebe, znaci prvo mazanje obe strane, cekat da se popusi na dodir(ne da skroz stisne) pa opet mazanje obe strane pricekat 10ak min pa zalipit. ta ljepila se sa nicim ne razrjeđuju jer nema potribe, koriste se kad je temperatura preko 10 stupnjeva, i tad su dovoljno rijetka za nanosenje tvrdim pinelom. neko je spomenija bison lijepila, svi bisoni bilo da drvo bilo za tapeciranje su expandirajuca ljepila i nakon nanosenja povrsina koja se lijepi mora se pritisnit stegama ili preson inace ostane nadignuta povrsina. postoje za ovu namjenu i wurth -ova ljepila, samo za brodkse namjene potribno im je dodat aditiv koji je jako skup pa ta ove velicine broda to se ne isplati
Avatar
tragos
Member
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 06. 06. 2013. (08:05)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: samogradnja plastika 7,10m

Re: Ljepljenje skaja

PostPostao/la Bećar-051 » 20. 01. 2016. (20:07)

Hm...hvala na savjetu!
To se i sam dvoumim, da li se pacat u to (nisam nikad radio ni slicno) ili to nekome dat da napravi (u nadi da ce to obavit kako treba).
U svakom slucaju, Hvala!!! :D
Avatar
Bećar-051
New Entry
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 01. 01. 2016. (16:40)
Lokacija: Kostrena
Tip plovila: Adriatic 8,96


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.