Brodski hladnjak

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la seagull2 » 30. 08. 2018. (12:55)

peroLA je napisao/la:to ti je isto kao da si kupio friž, samo si fleksibilniji što možeš sam stavit kako želiš ali zato imaš više posla... neznam koje rangove cijena si gledao za kompletni friž... inače ovaj danfoss bd 35 ti ide u sve gotove frižidere tako da ti je to dobro... recimo ja sam imao na svojoj već ugređen indel friž ali kompresor je bio stari membranski koji nije dobro radio i umjesto njega sam stavio danfosasa i sve radi super... sve sam to i napisao ovdje pa se nadam da si probao pogledati i cijene van hr, jer je meni danfoss sa elektronikom vani došao ispod 200€ a u hr sa svim popustima je bio dosta skuplji...


gledao sam po ebay,aliexpress ali svuda je dostava brutalna,a ko zna koliko ce nasi jos udrit carinu tako da mi je to upitno. . oducija san se za ovaj tip jer frizider pravi moran stavit u kabinu a tamo nemam bas predvidjeno za normalni frizider od 40 ak litara ,, morao bi prekrojavat plastiku itd a to mi se neda, i uz to ce mi jos grijat unutra i zeni ce zujat dok spavamo :) ovako mi se cini dobro, a pogotovo sta sam pivoljubac pa planiram ugradit tocionik tako da ne moram otvarat frizider... imam soda keg u koju natočim svoje kuhano pivo , na njega se spaja charger co2 kit koji je dostatan za ispraznit vise kegova a velicine je palca... ko patronica co2,, drugi prikljucak je cijevcica koju cu sprovest vanka (probit rupicu na jaceri) i točilicu adatat na lavandin ... i mislim da je tu rjesen problem silnih boca,limenki,otvaranja zatvaranja friz.. itd... keg mi je od 10 litara dakle 20 pivca od pola litre... a imam i od 15 lit - stane u jaceru..

Jučer sam se dopisivao sa covikom sa njuskala sta prenamjenjuje frizidere,,, kupi koncara i ubaci mu kompresor 12v,, za tu pricu pita 3500 kn za najmanji minibar hladnjak,a za 80 litarski pita oko 3800kn ... ako koga zanima imam br. .
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la peroLA » 30. 08. 2018. (13:36)

seagull2 je napisao/la:
peroLA je napisao/la:to ti je isto kao da si kupio friž, samo si fleksibilniji što možeš sam stavit kako želiš ali zato imaš više posla... neznam koje rangove cijena si gledao za kompletni friž... inače ovaj danfoss bd 35 ti ide u sve gotove frižidere tako da ti je to dobro... recimo ja sam imao na svojoj već ugređen indel friž ali kompresor je bio stari membranski koji nije dobro radio i umjesto njega sam stavio danfosasa i sve radi super... sve sam to i napisao ovdje pa se nadam da si probao pogledati i cijene van hr, jer je meni danfoss sa elektronikom vani došao ispod 200€ a u hr sa svim popustima je bio dosta skuplji...


gledao sam po ebay,aliexpress ali svuda je dostava brutalna,a ko zna koliko ce nasi jos udrit carinu tako da mi je to upitno. . oducija san se za ovaj tip jer frizider pravi moran stavit u kabinu a tamo nemam bas predvidjeno za normalni frizider od 40 ak litara ,, morao bi prekrojavat plastiku itd a to mi se neda, i uz to ce mi jos grijat unutra i zeni ce zujat dok spavamo :) ovako mi se cini dobro, a pogotovo sta sam pivoljubac pa planiram ugradit tocionik tako da ne moram otvarat frizider... imam soda keg u koju natočim svoje kuhano pivo , na njega se spaja charger co2 kit koji je dostatan za ispraznit vise kegova a velicine je palca... ko patronica co2,, drugi prikljucak je cijevcica koju cu sprovest vanka (probit rupicu na jaceri) i točilicu adatat na lavandin ... i mislim da je tu rjesen problem silnih boca,limenki,otvaranja zatvaranja friz.. itd... keg mi je od 10 litara dakle 20 pivca od pola litre... a imam i od 15 lit - stane u jaceru..

Jučer sam se dopisivao sa covikom sa njuskala sta prenamjenjuje frizidere,,, kupi koncara i ubaci mu kompresor 12v,, za tu pricu pita 3500 kn za najmanji minibar hladnjak,a za 80 litarski pita oko 3800kn ... ako koga zanima imam br. .


nisam mislio na ebay mislio sam na danfos dobavljače u italiji i sloveniji cijelo vrijeme o tome pričam u drugoj temi sam dao i kontakte, nema nikakve dostave niti carine ideš i platiš uzmeš..ovi naši uvoznici su lopine, ja sam ušparao na kompresor oko 700kn jer sam kupio u sloveniji...
kod ugradnje kompresora u tom mjestu moraš imat osiguran izlaz toplina a dobro je i ulaz zraka, tako da zračna struja prati smjer ventilatora.... i šta se tiče spavanja meni ventilator smeta kad spavam pa baš tokom mirnog sna ugasim sve...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la seagull2 » 30. 08. 2018. (14:39)

peroLA je napisao/la:
seagull2 je napisao/la:
peroLA je napisao/la:to ti je isto kao da si kupio friž, samo si fleksibilniji što možeš sam stavit kako želiš ali zato imaš više posla... neznam koje rangove cijena si gledao za kompletni friž... inače ovaj danfoss bd 35 ti ide u sve gotove frižidere tako da ti je to dobro... recimo ja sam imao na svojoj već ugređen indel friž ali kompresor je bio stari membranski koji nije dobro radio i umjesto njega sam stavio danfosasa i sve radi super... sve sam to i napisao ovdje pa se nadam da si probao pogledati i cijene van hr, jer je meni danfoss sa elektronikom vani došao ispod 200€ a u hr sa svim popustima je bio dosta skuplji...


gledao sam po ebay,aliexpress ali svuda je dostava brutalna,a ko zna koliko ce nasi jos udrit carinu tako da mi je to upitno. . oducija san se za ovaj tip jer frizider pravi moran stavit u kabinu a tamo nemam bas predvidjeno za normalni frizider od 40 ak litara ,, morao bi prekrojavat plastiku itd a to mi se neda, i uz to ce mi jos grijat unutra i zeni ce zujat dok spavamo :) ovako mi se cini dobro, a pogotovo sta sam pivoljubac pa planiram ugradit tocionik tako da ne moram otvarat frizider... imam soda keg u koju natočim svoje kuhano pivo , na njega se spaja charger co2 kit koji je dostatan za ispraznit vise kegova a velicine je palca... ko patronica co2,, drugi prikljucak je cijevcica koju cu sprovest vanka (probit rupicu na jaceri) i točilicu adatat na lavandin ... i mislim da je tu rjesen problem silnih boca,limenki,otvaranja zatvaranja friz.. itd... keg mi je od 10 litara dakle 20 pivca od pola litre... a imam i od 15 lit - stane u jaceru..

Jučer sam se dopisivao sa covikom sa njuskala sta prenamjenjuje frizidere,,, kupi koncara i ubaci mu kompresor 12v,, za tu pricu pita 3500 kn za najmanji minibar hladnjak,a za 80 litarski pita oko 3800kn ... ako koga zanima imam br. .


nisam mislio na ebay mislio sam na danfos dobavljače u italiji i sloveniji cijelo vrijeme o tome pričam u drugoj temi sam dao i kontakte, nema nikakve dostave niti carine ideš i platiš uzmeš..ovi naši uvoznici su lopine, ja sam ušparao na kompresor oko 700kn jer sam kupio u sloveniji...
kod ugradnje kompresora u tom mjestu moraš imat osiguran izlaz toplina a dobro je i ulaz zraka, tako da zračna struja prati smjer ventilatora.... i šta se tiče spavanja meni ventilator smeta kad spavam pa baš tokom mirnog sna ugasim sve...


hvala na ideji, mozes li me kako povezat s tim ljudima , nekakav broj ,link ili ime firme..
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la peroLA » 30. 08. 2018. (14:54)

poslao sam ti na pp
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la peroski » 31. 08. 2018. (15:31)

Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la seagull2 » 31. 08. 2018. (22:10)

peroski je napisao/la:http://forum.ribolovnamoru.com/viewtopic.php?f=15&t=18823
neznam jesi pregledo ovu temu...
https://www.svb24.com/en/category/cooki ... boxes.html



evo bas gleadam SVB ovu stranicu ima povoljno ovih coolboxova sa kompressorom.. jeli netko narucivao,kolika je postarina i ima li carine_ ?
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la peroski » 01. 09. 2018. (11:20)

ja naručio, za tri dana stigo dhl, poštarina mislim 27 €, radi odlično...
Avatar
peroski
Member
 
Postovi: 373
Pridružen/a: 17. 08. 2011. (12:12)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Ocqueteau 610

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la seagull2 » 01. 09. 2018. (12:03)

peroski je napisao/la:ja naručio, za tri dana stigo dhl, poštarina mislim 27 €, radi odlično...


boktemazo
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la som » 01. 09. 2018. (16:47)

Ako neko treba imam ja kompresor BD35F sa elektronikom za 1200 kn.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2958
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la seagull2 » 27. 10. 2018. (16:05)

seagull2 je napisao/la:
peroski je napisao/la:ja naručio, za tri dana stigo dhl, poštarina mislim 27 €, radi odlično...


boktemazo



stigao mi MOBICOL od 36 litara... Presretan,za ne falit pri transportu se malo ogranfao,slikao i poslao , vratili mi 40 eura nazad.. pitsli me ocu vracat pa da dobijem novi ili 40 eura refundaciju... :) Stavio sam solar 150 w POLY na akciji je u solarshop bio 750 KN, regulator MPPT,baterija SOLE gel 100 AMPh, frizider dere 24 sata vec 2 mjeseca bez gasenja. dan noc. kisa ili snig to radi ko Bog. S tim da sam tu bateriju koristim samo za taj frizider.. Za 20 minuti u frizideru je minus 10 stupnjeva.. za 10 min ga dovede na 6 tako ga i drzim.. Boca od litre ipo stane uspravno i tako 6 kom,uz to jos limenki od 3 deca u dva reda.. bar 6 komada.. Hvala na preporuci
Avatar
seagull2
Member
 
Postovi: 260
Pridružen/a: 12. 01. 2011. (01:40)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sciallino 23 yanmar 4lh-hte 142 ks

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la Bodala » 09. 12. 2018. (18:44)

Neke preporuke, gdje kupiti povoljno brodski hladnjak, kompresorski 12/24 V
Avatar
Bodala
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 09. 12. 2018. (18:32)
Lokacija: zadar
Tip plovila: Galeb 675

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la som » 11. 12. 2018. (23:24)

Trst daleko najpovoljniji. Probaj u Adria marine uz malo cjenkanja dobiješ ga za 55% cijene naših preprodavača. Nekad i jeftinije.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2958
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la bobipu » 12. 12. 2018. (08:27)

Bodala je napisao/la:Neke preporuke, gdje kupiti povoljno brodski hladnjak, kompresorski 12/24 V

A vidi..povoljno je relativno za nautiku...ali ja sam u Wasi-u uza ugradbeni 49lit. za 4000kn sa pdv....( 3000 bez pdv a ) kad ga uzmeš na firmu je veći popust trenutno plus ako uspiješ i bez pdv a :thumbup:
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 591
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la Pegas » 09. 07. 2019. (16:07)

Pozdrav

Znam da je stara tema ali da ju malo dignem, zanima me dali netko ima iskustva sa navedenim hladnjakom https://www.marinastores.hr/product/233-hladnjaci-i-skrinje/2777-igloo-skrinje-za-hla-enje
Avatar
Pegas
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 16. 04. 2017. (20:32)
Lokacija: Karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sea Life 535

Re: Brodski hladnjak

PostPostao/la peroLA » 09. 07. 2019. (19:32)

to nije frizider...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.