splav na lokvanskom jezeru

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

splav na lokvanskom jezeru

PostPostao/la fcrnko21 » 02. 01. 2012. (18:40)

Posjedujem plovilo,tj.splav(napominjem da je to samogradnja,ida se plovilo nalazi na jezeru)Plovilo je dimenzija 6x8 m.i služi za prijevoz turista.Registrirano je za 40 osoba,a pokreću ga 2 lopatična kola koja pokreću 2 el. motora od 2,2KW svaki,a ovi se napajaju iz generatora(agregata)10KW.To bi bio kratak opis sa čim ja raspolažem,stavio bih i fotografiju,ali je za mene još malo prekoplicirano,a ako netko želi to pogledati može na mojoj stranici caca-tours.A sad ono što mene zanima,dolaze vremena rigoroznih zaštita voda i ja ću se morati preorijentirati na čisti el. pogon što mi iziskuje ne male troškove.Našao sam jedan pogonski uređaj koji bi meni odgovarao, pa vas pitam dali netko ima kakvog iskustva sa tim proizvođačem ili neku drugu soluciju,moguće jeftiniju.Proizvođač je MASTERVOLT iz USA i sveukupna ponudabi bila oko 830000KN.što je mora se priznati veliki izdatak,pa vas molim ako netko ima neki jeftinij ili bolji prijedlog da mi javi.

HVALA!
Avatar
fcrnko21
New Entry
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 08. 04. 2011. (20:55)
Lokacija: lokve-gorski kotar

Re: el.pogon na plovilima

PostPostao/la gre » 02. 01. 2012. (20:53)

Kojom se brzinom krece ta splav? Kolilo je teska?
Imas sad vec dosta električnih vanbrodskih motora na trzistu.
Pisalo se vec o tome na forumu. Pretrazi forum pomocu trazilice.
Opcenito kod tih sustava je problem sa pohranom struje
Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Re: splav na lokvanskom jezeru

PostPostao/la Galun » 02. 01. 2012. (22:34)

trebalo bi ic na plitvicka jezera i pogledat one njihove brodiće i raspitat se gdje su nabavili one pogone.
Avatar
Galun
Senior Member
 
Postovi: 723
Pridružen/a: 12. 10. 2009. (14:31)
Lokacija: kad je lipo st baška a kad ne onda fiume
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adriatik

Re: splav na lokvanskom jezeru

PostPostao/la dome » 02. 01. 2012. (22:45)

ili na bledsko jezero ....
samo što su tamo kao i na plitvičkim pogonjeni preko brodskog vijka (propelera) a, kod tebe preko brodskog kola koje zahtjeva motor sa većim okretnim momentom na nižim okretajima što bi se možda moglo riješiti nekakvom redukcijskom kutijom.
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: splav na lokvanskom jezeru

PostPostao/la fcrnko21 » 03. 01. 2012. (20:50)

splav je teška oko15000kg,a sa ovim motorima ide oko 2,5 milje no kad jače zapuše fali mi snage,pa zato imam vanbrodski motor od 15ks,što mi je dovoljno za svaki vjetar na jezeru.ovaj pogonski uređaj od mastervolta koristi azipod motor sa vijkom od 10kw,što bi meni zamjenjivalo onaj vanbrodski motor od 15ks.najveći problem u svemu tome su L ION baterije kojih treba 12 kom oko 560000kn,i koje trba po noći puniti da bi mogao voziti oko 10 sati,imaju 2000 punjenja do izmjene.netko je spomenuo plitvice bio sam tamo,oni imaju neke stare azipod motore ali sa četkicama tako da to moraju servisirati svakih 15 dana,a ta firma koja je to radila više ne postoji tako da krpare ove stare,kupili su neke nove talijanske,dali su svu lovu,a ništa ne vrede navodno im izgara elektronika.
Avatar
fcrnko21
New Entry
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 08. 04. 2011. (20:55)
Lokacija: lokve-gorski kotar


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.