spojler na istranci

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: spojler na istranci

PostPostao/la POLARIZ » 16. 04. 2012. (08:07)

profa je napisao/la:Polariz,samo informativno,straga onaj poklopac na spojleru ,kad si već radija zašto ga nisi livela,napravija odvode :?: :?: :?:

ima zub visine oko 2cm ispod poklopca
Avatar
POLARIZ
Member
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 03. 06. 2009. (15:15)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: spojler na istranci

PostPostao/la el passo » 16. 04. 2012. (11:24)

Drago je napisao/la:Se salis ili ozbiljno,pa "pol" Hrvatske je izgradjeno bez gradjevne :D :shh:


Danas kad kažeš da zidaš na urbaniziranom i sa dozvolama svi upiru prstom u tebe i smiju se idiotu. Po meni ako je, a u ovom slučaju bi se moglo proči i bez , preinaka broda toliko radikalna što se tiče dužine težine ... trebalo bi to prijaviti nadležnoj lučkoj upravi kao neki vid samogradnje pa napraviti novu dokumentaciju i tehničke specifikacije

A što se tiče koscobinog pitanja o potapanju prove, ako se to desi uvijek može kompenzirati potapanjem spojlera koji bi u tom sličaju koristio kao balastni tank- nešto kao gozzo gecko
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: spojler na istranci

PostPostao/la matee » 16. 04. 2012. (11:57)

Polariz ovo izgleda jako dobro, jedino ovi brkovi koji idu iznad vodene linije, možeš ih produžiti sve do kraja i mogu biti još širi, ionako su uvik u zraku, i kad se zabiju u val bolje da podignu provu prema gori.
I zanima me koliko kila će imati brod i koji motor misliš staviti, i još, je li netko ima nešto slično i koji su njegovi rezultati.
Avatar
matee
Member
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 15. 03. 2011. (12:13)
Lokacija: Zadar, Dugi otok
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kosanović mm700 aifo 8061, elan 490, drvo 5m

Re: spojler na istranci

PostPostao/la POLARIZ » 17. 04. 2012. (11:41)

slika

nije brod puno teži nego šta je bija prije jer sam otpila dio kobilice oko 90cm, a bila je puna betona i kvarca, motor je yamaha 15,
krmu sam mora sredit jer se šperploča pritvorila u prašinu, a glavni krivac je mesingana cjevčica koja je služila kao odvod iz kadice, sad sam napravija veču rupu koju ču zatvorit kitom i ponovo probušit tako da se može piturat, savjetova bi svima koji imaju istranke da obrate pažnju na tu cijev
šta mislite da ova pojačanja ispod pente zalipim sa sikom ili vidama
Avatar
POLARIZ
Member
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 03. 06. 2009. (15:15)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: spojler na istranci

PostPostao/la Baško junior » 17. 04. 2012. (16:27)

Jedno pitanje vezano za krmu istranke.Bili izdrzala istranka pentu od 15 konja i bez pojacanja?Jer ja san se zajeba.nedavno san srediju svoju,i neznan di mi je pamet bila,pojaca san provu,kabinu siceve,samo krmu nisan,uopce nisan obraca pozornost na krmu.I nedavno posa do broda i stvarno,vidin da je ona sperploca se pritvorila u papar.E sad,jel se moran brinut da mi penta ne zavrsi u moru, da to pothitno sredin prije lita?Unaprid fala na savjetima
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: spojler na istranci

PostPostao/la el passo » 17. 04. 2012. (20:03)

Baško junior je napisao/la:Jedno pitanje vezano za krmu istranke.Bili izdrzala istranka pentu od 15 konja i bez pojacanja?Jer ja san se zajeba.nedavno san srediju svoju,i neznan di mi je pamet bila,pojaca san provu,kabinu siceve,samo krmu nisan,uopce nisan obraca pozornost na krmu.I nedavno posa do broda i stvarno,vidin da je ona sperploca se pritvorila u papar.E sad,jel se moran brinut da mi penta ne zavrsi u moru, da to pothitno sredin prije lita?Unaprid fala na savjetima


Nebi bilo na odmet da se malo pozabaviš time sa unutarnje strane. Malo ćeš se namučiti ali nešto će na kraju ispasti. Inače mislim da ni ovako motor nebi odvalio krmu. I ovako mu ne treba više od pola gasa jer ne utječe puno na krajnju brzinu nego zakopava krmu i bespotrebno guta benz. Ako nećeš ništa poduzimati na krmi montiraj si malo širu vanjsku krmenu ploču i nemaš brige
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: spojler na istranci

PostPostao/la Baško junior » 17. 04. 2012. (21:23)

El passo,fala.A neznan jeste li vidili na slikama,al sira je sperploca,onda nebi trebalo bit previse problema.Planiran se sa tim pozabavit,al iman neke stvari koje bi prije toga tija napravit,tako da cu sa tim sacekat godinu,dvi.Evo sad san miran,hehe :thumbup:
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: spojler na istranci

PostPostao/la Siki » 19. 04. 2012. (09:29)

POLARIZ je napisao/la:slika

nije brod puno teži nego šta je bija prije jer sam otpila dio kobilice oko 90cm, a bila je puna betona i kvarca, motor je yamaha 15,
krmu sam mora sredit jer se šperploča pritvorila u prašinu, a glavni krivac je mesingana cjevčica koja je služila kao odvod iz kadice, sad sam napravija veču rupu koju ču zatvorit kitom i ponovo probušit tako da se može piturat, savjetova bi svima koji imaju istranke da obrate pažnju na tu cijev
šta mislite da ova pojačanja ispod pente zalipim sa sikom ili vidama



Zalipi sikom i zavidaj vidama jer nisu uzalud stavljali oznake za vide na toj ploči. :wave:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: spojler na istranci

PostPostao/la POLARIZ » 20. 04. 2012. (22:17)

slika

ova trava če mi prirast brod dok ga ne završim, hvala koscoba i ekipa na savjetima brkovi su dignuti i produženi od uva do uva
Avatar
POLARIZ
Member
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 03. 06. 2009. (15:15)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: spojler na istranci

PostPostao/la el passo » 20. 04. 2012. (22:19)

E jebi ga sad propade moja taza o gozzu gecku :lol: :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: spojler na istranci

PostPostao/la POLARIZ » 07. 05. 2012. (22:59)

evo da i ja javim rezultat, pun gas je 8 milja , nemam brojač okretaja motora, al na pola gasa ide 6 milja, sa malo više gasa postigne 7 milja, mirili smo sa gps na mobitelu, stabilnost je neusporediva od onog od prije, eto ja se osiječam ovako :D
Avatar
POLARIZ
Member
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 03. 06. 2009. (15:15)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: spojler na istranci

PostPostao/la POLARIZ » 09. 05. 2012. (22:08)

danas smo ponovili test s ručnim gps sa pola gasa ide 7 milja pun gas je 9, :D ,prije je bilo 6 milja pun gas, eto da zahvalim ponovo svima na savjetima,takodjer i idejama koje sam pokupija od forumaša ;)
Avatar
POLARIZ
Member
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 03. 06. 2009. (15:15)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: spojler na istranci

PostPostao/la Baško junior » 10. 05. 2012. (18:38)

To je to,cestitam.Ako napravis koji video istranke u voznji,obavezno objavi.uzivaj
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: spojler na istranci

PostPostao/la ceko » 10. 05. 2012. (20:21)

Bravo! Lipo je ispalo i drago mi je da si kuntenat... :thumbup: :wave: (Pratija sam od početka, ali nisam ništa tija komentirat, bravo još jedan put za kompletan rad i temu :clap: )..
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: spojler na istranci

PostPostao/la kojotko » 06. 06. 2012. (14:54)

bas je dobro :thumbup:
Avatar
kojotko
New Entry
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 12. 04. 2012. (01:49)
Lokacija: boka
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: istranka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.