spojler na istranci

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

spojler na istranci

PostPostao/la vridnjak » 27. 10. 2011. (19:14)

bija sam upisa u pretražnik ovaj naslov i izbacilo mi je istu temu što je jež otvorija prije godinu ipo. Kolege forumaši se nisu baš nešto iskazali. Pošto ću ja svoju istranku na proliće malo "frizirat" pa bi molija kolege forumaše da stave koju sliju ako nabave istranki sa kakovim spojlerima brcima itd. itd...
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak" -Grunf
Avatar
vridnjak
Member
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 22. 11. 2010. (21:50)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka GTI

Re: spoiler na istranci

PostPostao/la el passo » 27. 10. 2011. (20:08)

Imaš na netu pogledaj gurges. To ti je istranka sa spojlerom. Jednom sam ih pitao da li mi mogu izliti taj spojler ali su rekli da bi me došlo puno koštati- oko soma eura. U svakom slučaju ako imaš namjeru ugradnje to je odlično rješenje jer će se puuuno manje ljuljati na bočnim valovima.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: spoiler na istranci

PostPostao/la vridnjak » 27. 10. 2011. (21:20)

iljadu eura :o :o :o jesu li oni makli
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak" -Grunf
Avatar
vridnjak
Member
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 22. 11. 2010. (21:50)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka GTI

Re: spoiler na istranci

PostPostao/la teranavis » 27. 10. 2011. (21:24)

vridnjak je napisao/la:iljadu eura :o :o :o jesu li oni makli

na ovu reakciju vec vidim da ceš ga radit sam :crazy:
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: spoiler na istranci

PostPostao/la VLADIDA » 28. 10. 2011. (07:18)

Evo mala pomoć. Koliko sam uspio skužiti, spojler je (gotovo) identičan onome na gurgesu. Oglas je inače na Njuškalu:
Spojler I Nadkabina
broj oglasa: 2452549

"...Spojlere i Nadkabine povoljno prodajem za Istranku. Spojleri ( stari model Istranke ) 500 € , Nadkabina ( stari model Istranke) 250 € , Kabina za vegu 250 €. Može i montaža. MOLIM zvati na broj za sve upite i informacije : 095/5524-277 , Email upiti na: devillisch.razor955@hotmail.com, Zagreb, Tel: 01 0919242580..."

spojler za istranku 1.jpg

spojler za istranku 2.jpg

spojler za istranku.jpg


:wave:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
VLADIDA
Member
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 11. 01. 2011. (10:20)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: spoiler na istranci

PostPostao/la vridnjak » 28. 10. 2011. (14:40)

teranavis je napisao/la:
vridnjak je napisao/la:iljadu eura :o :o :o jesu li oni makli

na ovu reakciju vec vidim da ceš ga radit sam :crazy:

za iljadu eura produžin brod metar ipo i stavin spojler :D
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak" -Grunf
Avatar
vridnjak
Member
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 22. 11. 2010. (21:50)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka GTI

Re: spoiler na istranci

PostPostao/la Rafter » 28. 10. 2011. (15:23)

Ovaj spojler sa brcima je skinut sa gurgesa..ali u svakom slucaju funkcionira dobro i daje rezultate :thumbup:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: spojler na istranci

PostPostao/la adria » 30. 10. 2011. (15:43)

mislim da ne bi trebalo reklamirati ljude koji kopiraju , da ne kažem drugačije, tuđe proizvode za čije su projekte vlasnici dobro platili ...spojlera ima svih vrsta, tako da baš da se nečija barka skine i onda prodaje pod svoje nije u redu.
Avatar
adria
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 20. 10. 2010. (18:45)
Lokacija: Pula
Tip plovila: VEN 501 Flay

Re: spojler na istranci

PostPostao/la niksa » 30. 10. 2011. (16:57)

adria je napisao/la:mislim da ne bi trebalo reklamirati ljude koji kopiraju , da ne kažem drugačije, tuđe proizvode za čije su projekte vlasnici dobro platili ...spojlera ima svih vrsta, tako da baš da se nečija barka skine i onda prodaje pod svoje nije u redu.


Pustimo institucije pravne države neka rade svoj posao.... :mrgreen:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: spojler na istranci

PostPostao/la adria » 30. 10. 2011. (17:24)

zadnjih par koji su to rekli su svi završili u remetincu.-))
Avatar
adria
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 20. 10. 2010. (18:45)
Lokacija: Pula
Tip plovila: VEN 501 Flay

Re: spojler na istranci

PostPostao/la skoka » 30. 10. 2011. (19:21)

Moje mišljenje je da ako budemo samo gledali a ne pokušavali skinut neke sisteme u ovom slučaju spojler večina bi ostala na onom šta ima i smo gledala i molila boga kad če imat love za tu stvar.Takvi ljudi nisu moj tip tj smatram ih tukcima,ako se ne boriš i ne pokušavaš nečeš i ništa napravit.Zašto netko nebi skinuo kalup s nekog broda i napravio dio za svoj,ili bi možda treba čekat da skupi lovu za kupit taj brod šta bi možda bilo nikad.Improvizacija i testiranja tj, unapređenje određene stvari je put uspjeha a glupo komentiranje vodi samo na žulje na prstima i veču ljubomoru.Da se vratimo na spojler pošto tu dosta dobro razumin neke stvari....... ovaj splojler se čak može zaštitit autorskim pravima jer gore navedeno plovilo s kojeg je skinut kalup za spojler je zaštičen kao cjelokupni proizvod(brod) a ne dio tog broda.Među ostalim ovaj spojler nije identičan onome s originala jer je samim predviđanjem ugradnje na drugi brod prilagođen drugom brodu( čitaj malo je drugačiji) tako da nema veze s povredom prava.
Da vam objasnim kalupe od bostona su skinule brojne poznate svijetske firme koje sasvim legalno prodaju svoja plovila ,a caka je ako se promjeni samo jedan od parametara tj mjera trupa tj zaštičenog proizvoda on postaje sasvim drugi proizvod.Pa tako u americi možemo pronači mnogo sličnih brodi koji imaju 1cm nižu ili višu bandu 1 stupanj razlike u v dnu ,ekstrakciju krme za motor.....Primjer grašo 20 = nostromo 20 s razlikom u visini nadkabine.
Da se vratimo na priču mnogi od nas nikad nebi imali ni borbenu stolicu ni lovno sidro,ni obično sidro..... je nemamo love za nešto šta nam se sviđa ali imamo znanje za napraviti ih sami i financije za to........ sad smo mi glupi koji smo sami napravili neke stvari za trečinu cijene a one su ponekad još bolje od originala jer smo ih radili po sebi , ili smo trebali sidi, maštat i tipkat oko stvari koje su nam napete jer samo želimo kupit original.
Šta se tiče spjlera mislim da vridi 500 eura pogotovo sa bočnim linijama.
Avatar
skoka
Member
 
Postovi: 218
Pridružen/a: 20. 04. 2010. (10:52)
Lokacija: Split / na braku
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Mighty Graso 20

Re: spojler na istranci

PostPostao/la adria » 30. 10. 2011. (20:53)

kao što sam rekao pojam spojlera nije zaštičen, i svatko može napraviti svoj model, koji može biti vrlo vrlo sličan, ali ovdje se radi da je netko doslovno skinuo dio broda, bez ikakvih razlika u visini, širnini, ili stupnju i to prodaje. Po meni, ne radi se o varijaciji proizvoda već o tom proizvodu.

drugo, moraš uračunat ulaganja koje je netko imao da bi pronašao formulu za dobar proizvod i marketing, a onda mu netko baš to skine i prodaje, zato original često košta više jer je u cijenu uračunat i proizvodni proces ali i ulaganja u budući proizvod, a takvim kopiranjem se tim osobama onemogućava zarada i ulagajaj u nove proizvode i zato je to zaštičeno.

ali to je moje osobno mišljenje, neću dalje raspravljat.
Avatar
adria
Member
 
Postovi: 164
Pridružen/a: 20. 10. 2010. (18:45)
Lokacija: Pula
Tip plovila: VEN 501 Flay

Re: spojler na istranci

PostPostao/la POLARIZ » 19. 12. 2011. (22:37)

tema je ošla totalno u krivom smjeru, evo i ja kao i vridnjak koji je otvorija temu radim spojler na istranci , slike stižu za dan dva, , trenutno sam u fazi kad su izliveni spojleri iz kalupa (fala kolegi) koji mi ih je posudija i jučer sam iz zalipija na brod, a mislim radit i brkove kao kod broda gurges 545, svaki savjet bija dobronamjeran il zafrkancja prihvačam
Avatar
POLARIZ
Member
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 03. 06. 2009. (15:15)
Lokacija: šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka

Re: spojler na istranci

PostPostao/la vridnjak » 20. 12. 2011. (07:46)

samo naprid, ja svoju vadim na proliće i tad kreću radovi,zasad se samo pripremam salija nešto ploča itd
ova tema će definitivno živnuti ali na proliće :wave:
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak" -Grunf
Avatar
vridnjak
Member
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 22. 11. 2010. (21:50)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: istranka GTI

Re: spojler na istranci

PostPostao/la josme » 20. 12. 2011. (09:00)

POLARIZ je napisao/la:tema je ošla totalno u krivom smjeru, evo i ja kao i vridnjak koji je otvorija temu radim spojler na istranci , slike stižu za dan dva, , trenutno sam u fazi kad su izliveni spojleri iz kalupa (fala kolegi) koji mi ih je posudija i jučer sam iz zalipija na brod, a mislim radit i brkove kao kod broda gurges 545, svaki savjet bija dobronamjeran il zafrkancja prihvačam

Daj koju sliku da i mi ostali sa Istrankama to vidimo...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.