pantagana u barci !

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la Žabar » 03. 01. 2009. (13:55)

Unije,ona "moja cijev" nije amaterska zamka,dapače,ljudi koji nemogu najlukavije štakore uloviti,love na cijev. Vjerovo ili nevjerovo...
Ako hočeš,objasnim ti do detalja,ali ako ga ne uloviš od prve,zajebi zamku. Nevjerojatno jednostavno i amaterski...
Reference na moj obraz :mrgreen:
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la unije » 10. 01. 2009. (00:00)

evo vratih se i prva informacija je; pantagana se zalipila zadnjom nogom u ljepilo i krepala. od ćega je krepala ? nije važno važno da je krepala :-) nego ne mogu razumit da ima ljudi koji držu te pantigane doma ka pase ili maške... :roll: :roll: :roll:
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la riberer » 10. 01. 2009. (01:56)

unije je napisao/la: ... nego ne mogu razumit da ima ljudi koji držu te pantigane doma ka pase ili maške... :roll: :roll: :roll:


Baš tako! I neka se onda ne čude, ako im se poslije događaju ovakve stvari slika :

slika
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la karamba » 10. 01. 2009. (19:57)

lupis je napisao/la:
Ulovljeno noću,po jakoj buri,totalni mrak,u prostoriji 4x2,70,posli filma "Kraljevstvo nebesko",težina 220g!
Ulov je kasnije pušten(release),nažalost nisam imao više "filma"!

slika

Netko voli,a netko "zna"!

nisam ni vidio ovaj post do sada
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :wave: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :wave: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
-------------------čestitam na ulovu-----------------------------
več sam se pribojao da nikad nečeš ništa uloviti ;)
,,
,,,
,,
nego ,nekako je mirno ovih par dana ,nigdje te nema ?, šta te žena stavila malo u kaznu ?,ajde javi se počeli su mi falit tvoji "komentari" :!: :wave:
:think:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la unije » 12. 01. 2009. (20:02)

davno sam čuo jednu priču o pantaganama na torpednim čamcima bivše rm. uglavnom nisu se mogli riješiti nikako dviju pantagani. zvali odgovarajuću službu, trovače, mamce, sve što je bilo dostupno i učinak nula :D
dalje priča kaže kako je komandant obečao 15 dana nagradnog odsustva onom ko ih ulovi. :D
nakon dva dana pantagane su donešene ulovljene. :D eto možda je samo priča......
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la 3R1CK » 16. 04. 2009. (17:11)

neznam koja je najbolja zamka za ju ulovit jednom kad je u brodu, al znam dobru caku za sprijecit da udje!
porezes gornji dio od plasticne boce (onaj dio od cepa pa dok se siri na max debljinu) i provuces kroz cep taj konop s kojim se mislis vezat za kopno, (posto u vecini slucaja dodju u brod preko cime) s time da je vrt od boce okrenut prema brodu!
'boca' se mora slobodo okretat na spazi!
dakle i ako stakor ili mis se uspije popet na konop kad dodje do boce nece moc dalje, ili ce se vratit nazad ili ce se pokusat popest na 'boci' pa ce se boca okrenut i nezeljeni gost ce pas u more!
PS: takvu facu radi u padu kad vidi da ce zavrsit u vodu ---> :o
Avatar
3R1CK
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (18:47)
Lokacija: Novigrad

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la sinitram » 16. 04. 2009. (17:33)

3R1CK je napisao/la:PS: takvu facu radi u padu kad vidi da ce zavrsit u vodu ---> :o


Da je to uslikat fotoaparatom tu facu :D
Inace to sta si navea u postu se zove paratop, a na velikim brodovima se to radi od poklopca bujola od piture 25ltr.
;)
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la Trogiranin » 17. 04. 2009. (05:30)

Ovako se brod osigurava protiv pantagana, a i protiv isplovljavanja !


slika
http://i690.photobucket.com/albums/vv26 ... C00085.jpg
slika
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la 3R1CK » 17. 04. 2009. (07:24)

sinitram je napisao/la:
3R1CK je napisao/la:PS: takvu facu radi u padu kad vidi da ce zavrsit u vodu ---> :o


Da je to uslikat fotoaparatom tu facu :D
Inace to sta si navea u postu se zove paratop, a na velikim brodovima se to radi od poklopca bujola od piture 25ltr.
;)

tamo se koristi poklopci od bujola jer su po lukama pantigane velike ko macke pa bocu lako preskoce... :lol: :lol:
Avatar
3R1CK
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (18:47)
Lokacija: Novigrad

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la sinitram » 17. 04. 2009. (10:23)

3R1CK je napisao/la:
sinitram je napisao/la:
3R1CK je napisao/la:PS: takvu facu radi u padu kad vidi da ce zavrsit u vodu ---> :o


Da je to uslikat fotoaparatom tu facu :D
Inace to sta si navea u postu se zove paratop, a na velikim brodovima se to radi od poklopca bujola od piture 25ltr.
;)

tamo se koristi poklopci od bujola jer su po lukama pantigane velike ko macke pa bocu lako preskoce... :lol: :lol:


Ma je to istina ali nebi ni moga bocu stavit na cimu jer je ka noga debljine. A vidija sam ih ja velikih da se covik pripadne. Mi ih nismo vatali na trapule nego ih lopatom po glavi. Udri je i bizi ca, tako par puta. :D
To je bilo davno, sad sam na tankerima, tu ih nema.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la 3R1CK » 17. 04. 2009. (13:47)

te pantagane me podsjecuju na nutrije iz mirne. slicna građa samo sto su vece od zeca! :wtf:
Avatar
3R1CK
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (18:47)
Lokacija: Novigrad

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la wildstar » 17. 04. 2009. (16:24)

Imaš sada u ciana novi lik za njih,u spizi je izmišano stučeno staklo,kad pojide izriže mu criva ,humano nema šta : Laughing3:
Avatar
wildstar
Old Senior Member
 
Postovi: 1631
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (20:23)
Lokacija: Seget Donji
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: gajeta Betina 6m yanmar yse 12 kabina i natka

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la sinitram » 17. 04. 2009. (17:26)

wildstar je napisao/la:Imaš sada u ciana novi lik za njih,u spizi je izmišano stučeno staklo,kad pojide izriže mu criva ,humano nema šta : Laughing3:


Ma koji se rodjo toga sitija zavaricu. :lol:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: pantagana u barci !

PostPostao/la 3R1CK » 19. 04. 2009. (10:28)

svakome po zasluzi!
Avatar
3R1CK
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (18:47)
Lokacija: Novigrad

miš

PostPostao/la peroLA » 06. 09. 2018. (09:24)

evo obnavljam temu... najprvo na poklopcu motora vidio govanca, onda skužio razbijenu vreću od smeća i izvađene limenke od argeta paštete čisto kao da je netko ispolirao... načet paket barille.... dakle uljez u brodu... to sam skužio kasno po noći pa danas moram sve izvadit i poduzet mjere... nikad više neću praženjnje smeća pustit za drugi put i gledat ne držat nikakvu hranu gore... i na konop stavit nešto da ga pokuša spriječit
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.