Ima li "mista".......

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Ima li "mista".......

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 28. 02. 2011. (15:30)

Zanima me ima li "MISTA" na Hrvatskom trzistu brodica za jedan LEUT 8 , 8,5 metara ,plastika ,retro moderne linije nadgradja i kontrastampe , kit verzije turist i ribarica , JEFTIN DO BOLI 8-)
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la Pape » 28. 02. 2011. (15:50)

...metni sliju pa ćemo ti znat reć... ;)
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la josme » 28. 02. 2011. (16:10)

Mislim da je slika u burzi nautike.... :lol: :lol: :lol:
Ako je ta ,mislim da bi našla mjesto u narodu(tradicionalistima)
Vidiš da i Španjol pokušava nešto napraviti ali.......
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la zore70 » 28. 02. 2011. (19:43)

Uvik je oni nesritni ALI...vrag sa njime...
Plastika,oliti ljuska i nije neki problem...stvar je samo koliko na odljevku neki proizvođač misli zaradit,na koliko prodanih
primjeraka cilja,jeli negdi "skinut" kalup ili je plaćena izrada nacrta,modela,kalupa,razvoj tehnologije i sl....sve je to manje više poznato..skoro ka ona naša priča o kilu plastičurine...i samo plastičurine..gole..

Drugi jako važan detalj o kojega većina ljudi sa kojima san priča zanemaruje je kako taj komad plastike-ljusku pretvorit u
funkcionalno plovilo...mnogi misle da je lako i jeftino ali nije..

Jer(ALI) brod,brodica,plovilo ima jako puno detalja koji koštaju i u materijalu i u radu raznih struka
Ajmo vidit koliko "mista" u našem novčaniku nose:
motor..osovinski vod...propeler..mehanizam kormila..hidraulika ili sajla kormilarenja..prozori..vrata..rezervari
vode sa spojevima...rezervari nafte sa galanterijom...wc...pa špere za interijer...spužve..materijal za obloge..
pumpe za vodu...za šekavanje..za kenjaru...svitla..strujni paneli..kabeli...akumulatori...plastika..kitevi..boje..sikafleksi
vijaka vriću jednu...sitne opreme...
Da ne brojim dalje a moga bi...još triba dodat i podosta nekog i nečijeg rada..transporta..struje..vrimena

Uvik se sitin povelikog broja ljuski plastičnih brodi koje često vidim da nesređene leže godinama po vrtovima,kantunima parkinga i lučicama,tužnih "brodova" koji nikad nisu postali brodovi a uvatili su godine i zub vrimena...
Tu se krije cila priča...koju bi tribalo realno sagledat pa onda ocjenit ima li svako od nas "mista" ;)
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 28. 02. 2011. (19:51)

josme je napisao/la:Mislim da je slika u burzi nautike.... :lol: :lol: :lol:
Ako je ta ,mislim da bi našla mjesto u narodu(tradicionalistima)
Vidiš da i Španjol pokušava nešto napraviti ali.......


Nije slika u burzi nautike ! To je jedan Betinski lipotan u poznoj zivotnoj dobi :D
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la josme » 28. 02. 2011. (23:17)

Ako možeš stavi sliku...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la Pape » 28. 02. 2011. (23:20)

...to san ja odma reka... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 01. 03. 2011. (14:26)

josme je napisao/la:Ako možeš stavi sliku...


Neman sliku, samo smo gazda od leuta "vizionarski " popricali !! :angel: Virujte mi,leut je :Other14:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la balun » 01. 03. 2011. (14:35)

Što je to jeftin do boli?
Jel mi to dođe odma slabo kad vidim cijenu? :mrgreen:
Avatar
balun
Member
 
Postovi: 392
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:47)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Skandinavac 5m tohatsu 30

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la kumpanjo » 01. 03. 2011. (15:58)

M710 SEA PEARL je napisao/la:Zanima me ima li "MISTA" na Hrvatskom trzistu brodica za jedan LEUT 8 , 8,5 metara ,plastika ,retro moderne linije nadgradja i kontrastampe , kit verzije turist i ribarica , JEFTIN DO BOLI 8-)

Pod time "MISTA" vjerojatno misliš kako bi se prodava? Pitanje ti je onako brzinsko ,neprecizno , reko bi kao da šapćeš -da te nebi čula konkurencija! Ima mista ! kako nema, pa sve što se proizvelo se i prodalo ,ali u koliko primjeraka? to je ono najbitnije .Površno se sićan ispitivanja tržista preko burze nautike ,bilo je vrlo opsežno .I na kraju se napravija Marin 22. Onako gledano veličinom, kvalitetom i cjelokupnim dizajom a pogotovo podvodnog dijela prema drugim konkurentima u toj klasi ; jedan je od malo njih što se može zvati brodom. (dakako da i on ima nedostataka vidljivih na prvi pogled ) Želio sam reći i pored dobrog tržišnog ispitivanja i osluškivanja želja kupaca i dobro izvedenog broda ,dobili su loše prodajne rezultate. koliko ih se prodalo na kraju ?
Mislim da ti mi nemožemo dati točan odgovor već eventualno kome se sviđa a kome ne . Količina gajeta koje je proda Španjol i njihova učestalost ti sve govori. Dok ne provaš nećeš znati ,a osobno vjerujem da bi išlo,a pogotovo jedan model za početak oko10 m. klasični izgled leuta poviše vodene linije ,doli poludeplasman ,vrhunski opremljen . Pogledaj Menorquin. Za moj ukus odvratne linije neusporedivo s linijama od našeg leuta. A li se gradi ,plovi i ima ga često liti viditi . Smatram da bi s našim leutom postigao vani, ništa lošije rezultate nego španjolci sa svojim. A Španjolci su skupi do bola!! ali idu i idu.
Avatar
kumpanjo
Member
 
Postovi: 239
Pridružen/a: 21. 01. 2011. (00:02)
Lokacija: Pelješac-Orebić
Tip plovila: Drveni brod 11m. BETA MARINE-90 hp

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 02. 03. 2011. (07:46)

Oni marin 22 nije za turizam , nije ni za profi ribarstvo ,a 55 ooo eura dati samo da bi moga ribariti sa frendovima ponekad je "malo puno " 8-)
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la kumpanjo » 02. 03. 2011. (12:39)

Vidim da liti ljudi taxiraju s gumenjacima ili s gliserima i sličnim plovilima od 30 pa i više tisuća eura, pa što i ovaj nebi mogo poslužiti toj svrsi, koncepcija cijelokupnog nadgrađa jednog galeba , majame ,maestrala 600 ,odnosno 700 u biti je ista kao iu marina 22, svi oni se koriste za profesionalni ribolov pogotovo parangalima ,pa što nebi i ovaj. Lani sam u Vela luci naiša na završne radove na novom grebenu mislim 600 ,privatno se radija po narudžbi , mislim da su ubacili scamov motor ne sjećam se koliko konja- oko 100 čini mi se. sve skupa cijena oko 40 tisuća. Sve je to puno ,ali što se može . Još mi nije jasno ; dali ti kupuješ brod ili mišliš graditi novi model za prodaju ?
Zadnja izmjena: josme; 02. 03. 2011. (13:47); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Nije potrebno quotati/citirati prethodni post....Kumpanjo stalno istu grešku ponavljaš...
Avatar
kumpanjo
Member
 
Postovi: 239
Pridružen/a: 21. 01. 2011. (00:02)
Lokacija: Pelješac-Orebić
Tip plovila: Drveni brod 11m. BETA MARINE-90 hp

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 02. 03. 2011. (15:06)

Niti kupujen ,niti mislin graditi novi model (zasada) !! Samo malo razmisljam naglas :thumbup: Oni Marin 22 je mizda za profi ribare ,ali definitivno nije za obiteljski turizam, dok su LEGENDARNI i ostala mu braca i polubraca (galebi,majame ...) vrlo dobra kombinacija za sve !! Slazes li se '?
Zadnja izmjena: josme; 03. 03. 2011. (09:54); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Nije potrebno quotati/citirati prethodni post....
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la kumpanjo » 02. 03. 2011. (16:56)

Uglavnom da ! za moj ukus majama je lipša i više funkcionalnija,u galebu samo bio i za moj pojam prostora i funkcionalnosti nije me oduševija( nigdi poštenog prostora ni na provi ni na krmi ,široka kutija motora nizak krov natkabine , fineštrini onako mali- kao da su rađeni da te netko nebi vidija -mislim na natkabini.Ali su linije trupa odlične u oba modela i tu je Pomenić pogodija i mislim da i tu leži popularnost oba modela. A što se to smatra obiteljski turizam, đite od par dana ili ?
Zadnja izmjena: josme; 03. 03. 2011. (09:55); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Nije potrebno quotati/citirati prethodni post....
Avatar
kumpanjo
Member
 
Postovi: 239
Pridružen/a: 21. 01. 2011. (00:02)
Lokacija: Pelješac-Orebić
Tip plovila: Drveni brod 11m. BETA MARINE-90 hp

Re: Ima li "mista".......

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 02. 03. 2011. (19:41)

Obiteljski "TURIZAM" ti je : Muz ,zena ,dvoje dice i eventualno pas ! Sedan dana na Kapriju,Zirju ili Kornatima ( u sibenskom slucaju) . Vrsa u moru ispod broda, na spakeru zena kuva manistru ( toc je vec skuvan kad su pomidore na pazaru bile po kunu ), kruv od tri dana,muz cisti spare na obali i j... mater onima koji naprave valove od metra i po ......... itd,itd ..... :OK 17:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1904
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.