Zavjese za stakla

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Zavjese za stakla

PostPostao/la ŠARUN » 23. 01. 2011. (22:39)

Što mislite o zavjesama na brodu? Rijetko je viditi brod sa zavjedama pa me zanima mišljenja o tome
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la teo_ribar » 23. 01. 2011. (22:44)

ča ni mali od palube na onon ............neč.........svojemu imal zavjese :?: mogal biš pogledat malo va onoj temi od jedrilice....motornjak :D :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la slot » 23. 01. 2011. (22:51)

ŠARUN je napisao/la:Što mislite o zavjesama na brodu? Rijetko je viditi brod sa zavjedama pa me zanima mišljenja o tome

ako si sa ljubavnicom svakako ali ako ti nije za to i ako su ti stakla tamna nema potrebe ..a i ovisi o kojem je brodu riječ,koliko ima otvora ,koja veličina..imaš koju sliku možda :thumbup:
voda je gradu podarila ime
Avatar
slot
Old Senior Member
 
Postovi: 4385
Pridružen/a: 14. 10. 2010. (20:08)
Lokacija: šibensko kninska županija -VODICE
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval 19 Yamaha 40/60

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la ŠARUN » 23. 01. 2011. (22:54)

brod je novi galeb 6.75 pa ima dosta stakla,stakla su malo potamljena pa ima dosta svitla što liti nije baš bajno jer sunce peče sa svih strana
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la Pape » 23. 01. 2011. (23:09)

...Šarun...prika...a smin li ja nešto pitat?....a šta te ovo čapalo...tapeti, zavjese, gobleni, vezenje i tako to......!?... :mrgreen:

...a je slažen se za ovo da upeče kroz stakla...ja san isto o tome razmišlja...al ne o zavjesama nego ko ono sjenlo ka u autima šta imaš nabavit po 20-30 kn...samo ne to...triba nać di ima nabavit takvi materijal...pa dat sašit nešto po miri na botune pa da se lako skida i da ne moraš radit bonogracije po brodu.. :mrgreen: ...eto ja nisan još krenija u istraživanje...nije mi još to o glavu...ali evo ako si skužija o čem govorim i sila ti ideja...probaj pronač, pa ćeš i mene poštedit muke traženja... :wave:

...ja san negdi to vidija, ne mogu se sitit di i to mi super izgleda...ubije sunce...a opet ima svitla...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la ŠARUN » 23. 01. 2011. (23:22)

Naša sam na internetu male vodilice od aluminija ne izgledaju loše samo triba sašiti zavjesice i to je to,lako se izvlače i uvlače
pa mi ne izgleda loše,sitni poslovi na brodu a puno znače.Uhvatija sam se tih sitnih stvari kad nemogu krupnih :lol: :lol:
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la dome » 24. 01. 2011. (01:18)

Daj link od tih bonagracija da vidimo jesu li čemu
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la lupis » 24. 01. 2011. (13:07)

molim te.....


prvo što sam napravio kad sam kupio maestral,skinuo sam koltrine....,i tako je to stajalo jedno vrime...

prozore na kabini zamjenio sam tamnijima kroz koje se iz vana ne vidi unutra,a one na natkabini,bez zatamljenja, u sezoni,od 01.06. do 30.09 prekrivam PVC prekrivačima na kopče,svaka puneštra(4) ima svoj prekrivač koji ima oblik prozora,koji iprelazi rub prozora 2 cm,bijele boje,lako periv materijal,sunce ne dolazi u kontakt s plexijem kad je najjače,ljeti...,imam vanjski timun koji koristim u 99% slučajeva,a ako me baš ulovi loše vrime skinem to na brzinu i to je to...,sad po zimi prekrivači su u konobi..
Time su zaštićena i stakla i unutrašnjost od djelovanja sunca,a i sama stakla se manje griju pa ne šire toplinu u unutrašnjost..

Na prozore kroz koje se i ne gleda nego služe estetici ili da bi bilo svjetlosti u kabini,moreš zalijepit tamnu foliju,ali to svakako ne na natkabini ako ti je timun u njoj jedina opcija upravljanja.

Ma sve bi prije nego koltrine...,predloži ženi da prominite koltrine u dnevnom boravku ako ti već navija,al za barku ili brod ima boljih opcija..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la ŠARUN » 24. 01. 2011. (15:03)

ja sam više pobornik zavjesa ,štitnici izvanka nisu loši ali njih nemožeš pomicati
evo slike vodilica
slika
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la lupis » 24. 01. 2011. (15:50)

te vodilice s dna imam ja doma,to sam skinuo....

rekao sam da imam dva timuna,pa sam se tako i organizirao,preporodio sam se bez koltrina...,sad su svi prozori nepokriveni ,kad bi tako bilo i u ljeti sigurno bi unutra bio pakal,a opet sjedit po ljeti unutra i vozit opet ni lipo,tako da sam jaaaako sretan s ovom mojom varijantom s dva timuna...,ljeti vani,zimu nutra....,to košta naravno dodatni timun,komande,sajle,ali to je meni bilo u cijeni....

koju barku imaš,daj sliku malo da vidimo....

netreba,sad vidim slike galeba.....,eh.....,a šta reć..... ,ja bi popizdil da imam Galeba pa i još koltrine iznutra na natkabini
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la teo_ribar » 24. 01. 2011. (16:00)

lupis je napisao/la:..... zavjese na natkabini će ti još dodatno suzit prostor...,uvik to smeta..

ako nisi klaustrofobičan...onda je dobro.......da nebi bilo ko va liftu nosivosti 350 kg kako je rekal jedan uvaženi član foruma :D :lol: :lol:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la Pape » 24. 01. 2011. (23:47)

lupis je napisao/la:Na prozore kroz koje se i ne gleda nego služe estetici ili da bi bilo svjetlosti u kabini,moreš zalijepit tamnu foliju,ali to svakako ne na natkabini ako ti je timun u njoj jedina opcija upravljanja.


...ako su plexi prozori...ovu foliju ne stavljaj...sva ispuca vrlo brzo...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la Kiana » 25. 01. 2011. (12:11)

ŠARUN je napisao/la:ja sam više pobornik zavjesa ,štitnici izvanka nisu loši ali njih nemožeš pomicati
evo slike vodilica
slika



I ja sam razmisljao o koltrinama.
Kao prvo, morao bi staviti vodilice (sine) i gore i dole, da ti zavjesa stoji uz stakla.
Drugo,.. tesko ces postaviti doljnu sinu ispod prednjih prozora na nadkabini (na desnoj strani je tik ispod okvira prozora instrument ploca – strop WC-ja).
Trece ove vodilice na slici,.. meni su nekako krupne i sve bi to izgledalo nekako grezo, neestetski….ali o ukusima se ne….
Najblize rijesenju sam dosao, onako kako kaze Pape,…mozes stavit one okrugle tanjure od crnog tila sa vakum vjesalicom u sredini, koji se koriste u autu, (ali tesko da ces naci tako velike dimenzije, znaci opet nevalja).
Ili kupis samo crni til (prodaje se kao, kao da hoces napravit ramadu za okvir prozora protiv komaraca) i kako Pape kaze, skrojis, montiras po sistemu vekro traka (jel se tako kaze - ono sta imas na jaknama - zljepi /odljepi).
E to, taj til sam ja kupio i eno ga stoji, ako se ne varam i dan danas u skatuli neupotrebljen negdje u brodu. Ako doplovim opet ovo lito u Brgulje ili I prije,…mogu ti ga dati, a necu stavljati…
Inace, kad sam na vezu ili na sidru ja ti sa vanjske strane pokrijem sve prozore na nadkabini sa jedno specijalnom rupicastom tendom, kroz koju se nesto vidi vani (skoro bi mogao i vozit tako). Bijele je boje, odbija toplinu. Tenda je nategnuta preko svih prozora na nadkabini I pricvrzcena sa 4 botuna. Sasili su je u Nauticon Opatija.
Dodatno… ako zelis da ti u nadkabini bude jos tamnije, (kad ono na sidru opizdi zvizdan) onda s vanjske strane, di ti tuce sunce, sa stipavicama obijesis veliki sugaman i unutra ti je kao kad doma spustis roletu i gurnes je malo van.
BTW,….kad si nabavio galeba?
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la ŠARUN » 25. 01. 2011. (13:10)

Gledao sam na antaresu 7.50 on ima ovakve vodilice ,malo manjih dimenzija i to sasvim dobro funkcionira.Nema donju vodilicu
i koltrine se bez problema izvade i ponovno vrate.Vanjske su dobre kad brod stoji ali je u vožnji problem zbog loše vidljivosti
Ja sam se dosada služio velikim šugamanima ali na gradacu.Moram riješiti i šibel vrata.
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: Zavjese za stakla

PostPostao/la sinitram » 25. 01. 2011. (13:12)

Pa jeli bi se moglo napravit od materijala za cerade, kao prekrivaci za prozore. Normalno sire i duze od prozora i sa botunima ih uvatit sa unutrasnje strane prozora.
To bi tribalo dobro zamracit unutar kabine. Dobra je i ideja sa velcron trakama, mozda jos jednostavnije.

slika

Ako stavljate vodilice onda obavezno stavit i sa donje strane, jer kad valja kontrine bi setale bi livo desno...
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.