Kaljužna pumpa

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Mali Dabar » 14. 01. 2011. (13:59)

borro je napisao/la:Kakvo je stanje kod vas ljudi?


Kod mene je Rulka 3 godine u brodu ista.........ali je zato plovak treci.......... :D
Visina manje od po-metra........pumpa,odman najblize do pumpe izlaz 3/4......možda metar ipo criva.
Prije se stalno palila jer je brod pušta..........ali sada radi jedino kad pada kiša jer je brod ka boca.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Anima » 14. 01. 2011. (14:12)

Kod mene je Rule mislin 360.Ima oko 2 metra gume do izlaza a visina oko metar i radi odlično vec oko 10 god. Neman nikakvi plovak,pali se rucno.
I da nadodan moze radit nasuvo dosta dugo.
Avatar
Anima
Member
 
Postovi: 145
Pridružen/a: 28. 04. 2010. (17:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MF695

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Thomy » 14. 01. 2011. (14:29)

Anima je napisao/la:I da nadodan moze radit nasuvo dosta dugo.


Kako znaš ? :lol: :lol: :lol:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2471
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Žabar » 14. 01. 2011. (22:28)

josme je napisao/la:
Žabar je napisao/la:Jehem vas blesave!

Nema pumpe koja će spasiti broda da ne ode fondo :!:
Sve ove pumpice su zamjena da ne moramo šporkati svoje rukice sa sranjem iz kaljuže!

Dakle i ja sam "blesav" kome je ta pumpica spasila barku od potonuća.Lani kad su bile kišurine oko mene su barke bile potopljene ali moja nije-bila je suha.A ti nemoj stavljati "pumpicu" i nemoj obilaziti barku kao neki pa češ je tražiti sa podmornicom.... :wave:
Žabar-malo koristi kulturnije izražavanje, ovo nije primjereno.......... :thumbdown:

Sorry,josme,kad pročitam glupost popud "spasilo mije barku jer sam imao pumpicu od brisača od stojadina",sorry,moram eksplodirati!

I da nebumo offtopic i ja i ti,Čovjek je pitao za model "Sahara 500"!

Jel valja ili nevalja?

Ja velim da nevalja! I očekujem daljnju konverzaciju razgovora...

Hvala ti lijepo!
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la josme » 14. 01. 2011. (23:47)

Žabar je napisao/la:
josme je napisao/la:
Žabar je napisao/la:Jehem vas blesave!

Nema pumpe koja će spasiti broda da ne ode fondo :!:
Sve ove pumpice su zamjena da ne moramo šporkati svoje rukice sa sranjem iz kaljuže!

Dakle i ja sam "blesav" kome je ta pumpica spasila barku od potonuća.Lani kad su bile kišurine oko mene su barke bile potopljene ali moja nije-bila je suha.A ti nemoj stavljati "pumpicu" i nemoj obilaziti barku kao neki pa češ je tražiti sa podmornicom.... :wave:
Žabar-malo koristi kulturnije izražavanje, ovo nije primjereno.......... :thumbdown:

Sorry,josme,kad pročitam glupost popud "spasilo mije barku jer sam imao pumpicu od brisača od stojadina",sorry,moram eksplodirati!

I da nebumo offtopic i ja i ti,Čovjek je pitao za model "Sahara 500"!

Jel valja ili nevalja?

Ja velim da nevalja! I očekujem daljnju konverzaciju razgovora...

Hvala ti lijepo!

Sada ja moram "prasnuti" a tko je ,molim te lijepo, spominjao "spasilo mije barku jer sam imao pumpicu od brisača od stojadina"Ne piši gluposti već čitaj šta piše!!
Ako tebi ovo liči na pumpicu od brisača..............
slika
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Žabar » 15. 01. 2011. (00:12)

Josme,daj shvati da se ne želim svađati sa nikim na ovom forumu!
Niti šta je običaj na ovom forumu da se svatko uhvati na nešto da komentira da nevalja... Ponavljam da je atwoodova sahara model 500 sr@**e :!:
i da ju ne želim nikome preporučiti!
Eto,ne želim biti offtopic,ali opet,šta se tiče tih kaljužnih pumpi,najviše su odmrdale zbog ljudske greške (moje). Bile imale plovak ili ne.
A naslušao sam se priča kako su pumpe spasile brod...Da nema pumpi i struje,sić je zakon! Ako si kod broda.

Ajd,šta bi našem bori savjetovo?
Avatar
Žabar
Old Senior Member
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: 24. 07. 2008. (00:45)
Lokacija: Pula-Vrbovec

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la josme » 15. 01. 2011. (08:40)

Žabar je napisao/la:Josme,daj shvati da se ne želim svađati sa nikim na ovom forumu!

Onda nemoj pisati "Jehem vas blesave!"i izvini se forumašima....
Žabar je napisao/la:Niti šta je običaj na ovom forumu da se svatko uhvati na nešto da komentira da nevalja... Ponavljam da je atwoodova sahara model 500 kaka.. :!:
i da ju ne želim nikome preporučiti!
Eto,ne želim biti offtopic,ali opet,šta se tiče tih kaljužnih pumpi,najviše su odmrdale zbog ljudske greške (moje). Bile imale plovak ili ne.
A naslušao sam se priča kako su pumpe spasile brod...Da nema pumpi i struje,sić je zakon! Ako si kod broda.

Ajd,šta bi našem bori savjetovo?


A što se tiče pumpi za mene je Rule zakon i po mogućnosti samoprazneći kokpit,a tko nema takav kokpit mora se snalaziti kao ja..A borri ne bi spasilo ni sto pumpi kad mu se desilo to što mu se desilo(ni vatrogasna pumpa)Te pumpe inače nisu namjenski za ispumpavanje velikih količina vode već za manje kao npr kad ti val baci malo mora u brodicu itd.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Thomy » 15. 01. 2011. (09:26)

josme je napisao/la:
A što se tiče pumpi za mene je Rule zakon i po mogućnosti samoprazneći kokpit,a tko nema takav kokpit mora se snalaziti kao ja..A borri ne bi spasilo ni sto pumpi kad mu se desilo to što mu se desilo(ni vatrogasna pumpa)Te pumpe inače nisu namjenski za ispumpavanje velikih količina vode već za manje kao npr kad ti val baci malo mora u brodicu itd.


Josme :thumbup:
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2471
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Mali Dabar » 15. 01. 2011. (10:30)

Na Josminoj slici se najbolje vidi........nema se tu što dodati..........najednostavnije i najpovoljnije,radit ce godinama,sada sve samo ovisi o plovku..........a i on se lako zamini :thumbup:
Isto je kod mene,drugi je plovak i smješteno je ispod pajola .
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Rafter » 17. 01. 2011. (15:31)

Znaci Sahara 500 bas i nije najsretnije rijesenje? Da li je bolje ugraditi Rule ili vec nekog drugog proizvodjaca?
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Rafter » 19. 01. 2011. (08:22)

evo jedan koristan link o kaljužnim pumpama... nadam se da će nekima biti od pomoći

http://www.yachtsurvey.com/bilge_pumps.htm

vidim da se u članku navodi da je dobro imati jednu glavnu te jednu rezervnu pumpu, šta vi kažete o tome??

Pozz
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la josme » 19. 01. 2011. (08:24)

Od viška glava ne boli.... :thumbup:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Rafter » 19. 01. 2011. (08:30)

evo kad smo već kod dvije pumpe još jedan način montaže.. dole manjeg kapaciteta.. a iznad nje većeg :idea:

http://www.boatus.com/boattech/casey/14.htm
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Mali Dabar » 19. 01. 2011. (11:55)

Ma more i tri pumpe i četiri plovka.....što više to bolje.........ali gledamo svaku kunu........za te novce moreš i platit nekoga da ti drži gvardiju u brodu.
Ponavljam najpovoljnije i kvalitetno rješenje je kako je Jome stavio posebno rulka i posebno plovak :wave:
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Kaljužna pumpa

PostPostao/la Rafter » 19. 01. 2011. (13:20)

Mali Dabar je napisao/la:Ma more i tri pumpe i četiri plovka.....što više to bolje.........ali gledamo svaku kunu........za te novce moreš i platit nekoga da ti drži gvardiju u brodu.
Ponavljam najpovoljnije i kvalitetno rješenje je kako je Jome stavio posebno rulka i posebno plovak :wave:


slažem se s tobom da je to sve puno novaca ali za "one" prodore mora o kojima smo pričali sigurno da je bolje :thumbup:

a čuj za te novce možeš nekog platit da ti stalno "visi" na barci pa u slučaju prodora mora da izbacuje ručno a ti ljepo voziš...samo mislim da i "čovjek pumpa" isto ne može dugo radit na suho(čitaj: pivo ili vino) :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Rafter
Senior Member
 
Postovi: 987
Pridružen/a: 08. 08. 2010. (19:52)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Naval19

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.