Manji popravci stakloplastike

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la takani » 07. 03. 2009. (09:55)

Može li mala pomoć !
Naime već neko vrime razmišljam o tome da izbacim unutarnji motor i Z-nogu, a umjesto toga da napravim pregradu, stavim vanbrodski motor i dobijem veliko spremište di je bio unutarnji motor.
Zanima me da li netko zna može li se taj zahvat izvesti, tko ga radi, koja je cijena i da li je sve to "drži vodu".
Avatar
takani
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 06. 03. 2009. (20:49)
Lokacija: Okrug Gornji
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Rio cabin 580

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la miljacc » 09. 03. 2009. (15:14)

Naravno da se može izvesti a to imaš opisano u Novoj burzi nautike mislim od veljače ili siječnja. Upitna ti je isplativost jer posla, koliko sam čitao je jako puno pa je možda bolje da prodaš takvog pa kupiš nešto što je za vanbrodski motor. Znam da oni predlažu da se mora raditi bazen iznad kojeg stoji motor, zadnja strana kod broda sa unutarnjim motorom nije predviđena za opterečenje motora pa se mora jako pojačati ... . Što se tiče zatvaranja rupe od Z noge isto je kao i kod krpanja večih oštečenja i nakon sancije to je kao da je i cijelo napravljeno od istog komada ( to je ta prednost stakloplastike.
Avatar
miljacc
Member
 
Postovi: 217
Pridružen/a: 26. 08. 2008. (23:48)
Lokacija: VRBOVEC
Lokacija: Vrbovec
Tip plovila: Marstral 420,AD brodovi, mercury 40

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Drago » 09. 03. 2009. (16:39)

. greska
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la tomi » 09. 03. 2009. (19:14)

ili popravi motor ili z ,bolje nećeš napraviti nikada
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la mnino » 12. 03. 2009. (18:09)

Kako skidadete sloj starog antifouling s barke?ja sam probao brusnim papirom ali ful teško ide!
Avatar
mnino
New Entry
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 17. 11. 2008. (20:07)

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la raptor » 12. 03. 2009. (18:44)

mnino je napisao/la:Kako skidadete sloj starog antifouling s barke?ja sam probao brusnim papirom ali ful teško ide!


A disi ti mileni :thumbup:

Za koper brusit mora bit skroz suh ,bez vlage a ako misliš sve skidat onda brenerom(drveni) a ako imaš plastični brod onda masku i naočale na lice(obavezno) i deri :mrgreen: :thumbup: Ima za kupit i neka tekuća sredstva za skidanje,pitaj malo u butigu o piture :thumbup:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la miljacc » 13. 03. 2009. (08:47)

Svi proizvođači boja imaju kemikaliju za skidanje svojih boja. Pogledaj prošli broj N B Nautike.
Avatar
miljacc
Member
 
Postovi: 217
Pridružen/a: 26. 08. 2008. (23:48)
Lokacija: VRBOVEC
Lokacija: Vrbovec
Tip plovila: Marstral 420,AD brodovi, mercury 40

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la vilic » 15. 03. 2009. (00:46)

Sad se pojavila i neka folija za skidanje piture ,izgleda dobro na testu trebalo bi provat ako nije puno skupa, takođe piše o njoj u zadnjem broju NBN
Avatar
vilic
New Entry
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 12. 10. 2008. (21:16)

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Robi » 15. 03. 2009. (14:07)

izvadia sam svoj remorker vanka na prvo pituravanje....kada sam isao ocistiti dno prije brusenja nasao sam na jednom mjestu ovo (duzina otprilike 20 cm):

slika

sad imam par pitanja:

1. kako se radi o novoj barci, da li da odem u pogon gdje se proizvode, sve zapalim, ubijem sve koga tamo nadjem, zene im porobim, djecu pustim u divljinu, nekretnine prisvojim, izbrisen sve svoje postove di hvalin Arbu 500, usput dignem u zrak Markov Trg i Sabor, sve iz Vlade posaljem na dozivotnu robiju i prisilni rad, uvedem diktaturu proleterijata, tvornice vratim radnicima, nacionaliziram sva poduzeca sa vise od 100 zaposlenih, msanjim stopu PDV-a za 12%, istjeram strance iz zemlje i zabranim im kupovinu nekretnina, uvedem ZERP, protjeram americkog konzula i objavim rat Obami, opet pustim kosu, dam otkaz i odem zivit negdje na otok, pocnem pisat knjige i slikovnice za malu djecu, i prestanem kupovat hrvatsko ;) , ili da to jednostavno zakitam sa Hempel Epoxy Filler 3525?

2. dali je ovo veliki "zajeb" sta se ne bi smia dogodit na novoj barci ili nesto sto se moze tolerirat?

3. oni nabori na povrsini nisu ispupcenja nego udubljenja, sve je cvrsto i ne puca, izgleda kao da su bili nekakvi zracni mjehuri izmedju plastike i kalupa, dubina je nekakvih pola centimetra... da li je moguce da takvo nesto ne primjete pri prozivodnji ili da se vratim na tocku broj 1. sa pocetka posta pa napravin nered?

4. ako to sam zakitam sa tim Epoxy Fillerom, da li prije toga trebam sve obrusiti fleksericom toliko da napravim udubinu kojoj ce povrsina biti glatka, ili samo malo povrsinski prebrusim i odmastim i zakitam?

5. da li prije kita ide primer ili ne?

6. ukoliko ostane koji zracni mjehuric ispod kita, da li to moze uzrokovati kakve probleme kasnije?

ovo sam slikao sa mobitelom, pa se mozda ne vidi najbolje, ali ostecenje nije nastalo na mehanicki nacin, jer nigdje nisam zapeo sa barkom, i sve je dosta zaobljeno kao da je rastopljeno ili pri izradi u kalupu.
Avatar
Robi
 

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Gaso » 15. 03. 2009. (19:52)

Mislim, da bi trebao to reklamirat, to se nikako nesmije tolerirat, loša izrada i točka.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Trogiranin » 15. 03. 2009. (20:05)

Robi obavezno onu točku pod 1. i ako treba idem sa tobom jer sam i ja ratova sa mafijom iz vodica za galeba na tri mista na đelkotu ko paukova mriža.

Inače ovo tvoje je problem kod sastava đelkota. Naime u đelkot mora biti dodano više katalizatora nego u smolu da se ne bi ovo dešavalo. Tj. da ga smola ne namreška jer je ona u tom slučaju jača od đelkota koji i inače nikako ne može sam sa katalizatorom stisnuti, nego je uvijek lagano ljepljiv na dodir dok ne dođe na njega vuna sa smolom koja kao što sam i naveo mora biti u omjeru manjem sa katalizatorom nego omjer katalizatora i đelkota gdje katalizatora mora biti više. Nakon valjanja vune sa smolom uslijed vakuma koji nastaje između kalupa i smole sa vunom , a između čega se nalazi đelkot tek tada on stvrdnjava u cijelosti.

Mislim da bi ti najbolje bilo izbrusiti do zdravoga i onda štukati, pa tek onda piturat. Kod te dubine ja bi koristija štuk sa vlaknima .
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la gof1 » 15. 03. 2009. (20:20)

ma to reklamirat pod svaku cijenu,svi bi mi "naše" nešto progurali i kupovali al jebe se njih za nas tj. kupce ,jako je puno ovakvih felera koji su nedopustivi za nešto što se čovijek namuči ko konj dok zaradi.....
Avatar
gof1
Senior Member
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 17. 10. 2008. (14:18)
Lokacija: Gradac,Mostar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: trenutno bez plovila ;-)

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Robi » 15. 03. 2009. (20:43)

e to sam i mislio....sutra cu ih zvat, pa cu vas obavijestit kako se stvari razvijaju...
ono sta me brine je dali je moguce da je jos nesto krivo napravljeno na brodu ako je vec ovako napravljen preko k*rca, sto ne trenutno ne vidim zbog piture ili cegavec?
ne ide mi u glavu kako su mi mogli isporucit brod bez da su ovo vidjeli....u svakom slucaju nije dobar znak...pa ti kupi novo jer hoces izbjec macka u vreci... ;)

zahvaljujem na savjetima :thumbup:
Avatar
Robi
 

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Robi » 15. 03. 2009. (22:52)

jos me zanima, ukoliko posalju nekoga da mi to zakita i obrusi, da li je to jednako dobro kao i da je gelcoat u orignalu bio u dobrom stanju? da li postoji mogucnost za neke druge komplikacije u buducnosti?
Avatar
Robi
 

Re: Manji popravci stakloplastike

PostPostao/la Trogiranin » 15. 03. 2009. (23:01)

Nema ti straha ako to naprave kako treba. Naime za tu svrhu se ne koristi đelkot koji se koristi kad se radi u kalupu. Za to postoji đelkot filer u tubi i druga komponenta manja tuba kao kod štuka koji kad se pomješaju stvrdnjavaju na zraku jako brzo. To se potom ispolira i ako je dobro pogođena nijansa ništa se ne poznaje. Valjda imaju odgovarajući prema kataloškom broju boje. Zato ja najviše volim bijelu jer nema zajeba oko nijansi.
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.