Antifouling ?

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Antifouling ?

PostPostao/la Rexi » 25. 04. 2015. (07:40)

Rekao mi je jedan jahtas da postoje neke sonde koje veci brodovi koriste, navodno one pomocu nekog ultrasonicnog pulsa tjeraju alge.
Jel zna netko sto je to i dali to stvarno funkcionira? Navodno kosta oko 500eur
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Antifouling ?

PostPostao/la som » 25. 04. 2015. (08:24)

I zato ih vade svake godine i daju koper.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Antifouling ?

PostPostao/la 2105 » 25. 04. 2015. (13:26)

Rexi je napisao/la:Rekao mi je jedan jahtas da postoje neke sonde koje veci brodovi koriste, navodno one pomocu nekog ultrasonicnog pulsa tjeraju alge.
Jel zna netko sto je to i dali to stvarno funkcionira? Navodno kosta oko 500eur


Dobro ti je reka Som
I ja sam se bija zainteresira. Ovog ima malo ili nimalo kod nas ali mi je prijatelj javio iz Australije
da je provjerio tamo sa par vlasnik brodova i kažu isto ovo što i Som.
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: Antifouling ?

PostPostao/la Miljac » 25. 04. 2015. (19:19)

2105 je napisao/la:
Rexi je napisao/la:Rekao mi je jedan jahtas da postoje neke sonde koje veci brodovi koriste, navodno one pomocu nekog ultrasonicnog pulsa tjeraju alge.
Jel zna netko sto je to i dali to stvarno funkcionira? Navodno kosta oko 500eur


Dobro ti je reka Som
I ja sam se bija zainteresira. Ovog ima malo ili nimalo kod nas ali mi je prijatelj javio iz Australije
da je provjerio tamo sa par vlasnik brodova i kažu isto ovo što i Som.


"Mozak eliminator" :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Ne nasjedajte na te gluposti !!!
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: Antifouling ?

PostPostao/la MURTER 600 » 26. 04. 2015. (11:32)

Murterino 21
Demokracija je kada dvije budale imaju više prava od jednog pametnog!
To što su se meduze održale bez mozga preko 650 miliona godina,daje nadu mnogim ljudima..........
Avatar
MURTER 600
Old Senior Member
 
Postovi: 1604
Pridružen/a: 08. 03. 2010. (11:23)
Lokacija: otok Krk - grad KRK
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: MURTER 600(murterino 21) Nanni turbodiesel 60

Re: Antifouling ?

PostPostao/la pero » 26. 04. 2015. (12:04)

to je nesto ko ovo :thumbup:

Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Antifouling ?

PostPostao/la borro » 07. 05. 2015. (10:52)

Prošli tjedan sam čuo od jednog skipera da oni znaju jedrilice premazati umjesto antifoulingom sa bjelanjkom od jajeta. Kaže jest da treba pun kufer jaja razbit, ali zato je puno jefitinije od kopera, ekološki i sigurno drži najmanje godinu dana. e sad, da si nismo toliko dobri koliko jesmo rekao bi da me jebe. Pa sad rekoh, da pitam forumaše, dali je tko čuo nešto slično ovome?
Isto tako sam čuo da dosta po našoj obali ima fora da se u antifouling stavi vrećica-dve onog praha što se inaće topi u vodi kad krumpirove zlatice špricaš, da isto puuuno duže drži i odbija obrastanje, pogotovo onih cjevaša.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Antifouling ?

PostPostao/la Miljac » 07. 05. 2015. (11:03)

borro je napisao/la:Prošli tjedan sam čuo od jednog skipera da oni znaju jedrilice premazati umjesto antifoulingom sa bjelanjkom od jajeta. Kaže jest da treba pun kufer jaja razbit, ali zato je puno jefitinije od kopera, ekološki i sigurno drži najmanje godinu dana. e sad, da si nismo toliko dobri koliko jesmo rekao bi da me jebe. Pa sad rekoh, da pitam forumaše, dali je tko čuo nešto slično ovome?
Isto tako sam čuo da dosta po našoj obali ima fora da se u antifouling stavi vrećica-dve onog praha što se inaće topi u vodi kad krumpirove zlatice špricaš, da isto puuuno duže drži i odbija obrastanje, pogotovo onih cjevaša.


Ovo s bjelanjkom nisam nikad čuo niti ću isprobavati, bjelanjak je lako topiv u vodi pa sumnjam da ima dugo koristi od njega.

E, ovo s prahom za krumpirove zlatice...
Taj prah je insekticid, dakle prvo radiš težak ekološki prekršaj zbog unošenja opasne otrovne tvari u more. Taj prah nije opasan za toplokrvne životnje ali takvih u moru niti nema ali zato za sve ostale je smrtonosan.
Da li ima koristi od njega, pa možda i ima, obzirom da je to otrov ali tako možeš umiješati brojne insekticide iz domene poljoprivrede koji su bolje topivi u boji a koji su još puno otrovniji...
Ali onda više u lučici neće biti niti puža niti krastavca a ja se ne bih kupao u blizini tvog broda.

Gdje je onda smisao toga ????
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: Antifouling ?

PostPostao/la borro » 07. 05. 2015. (11:43)

E pa vidiš ja sam u jednom našem poznatom obalnom mjestu čuo nešto tipa " pa ovdje svi tako rade", pa mi je nekako ostalo u uhu. Nije baš da sam pobornik toga niti da sam radio ili da sam došao na ideju to raditi. Samo pitam ima li tko više sasznanja o istinitosti tih tvrdnji.

E a za bjelanjak, pa ne znam koliko je on topiv u vodi, osobito zato što je bjelančevina, i kad se osuši. (Pouzdano znam da npr ako ga staviš na komad kože i kad se osuši na njoj zauvijek fleka ostane.) A i koristi se i kao ljepilo i za masu stvari taj bjelanjak, pa možda kad se osuši na trupu, stvarno i djeluje.
Još je u istoj rečenici bilo da se to dobro pokazalo pogotovo prije regate napravit, jer još kao dobije bolje performanse... :idea: :?: :think:
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Antifouling ?

PostPostao/la Miljac » 07. 05. 2015. (12:03)

borro je napisao/la:E pa vidiš ja sam u jednom našem poznatom obalnom mjestu čuo nešto tipa " pa ovdje svi tako rade"
Još je u istoj rečenici bilo da se to dobro pokazalo pogotovo prije regate napravit, jer još kao dobije bolje performanse... :idea: :?: :think:


E vidiš zbog takvih svinjarija koje "svi tako rade" sad imamo mrtvo zamuljeno more oko svakog naselja uz obalu...
Umjesto bakra koji djeluje otrovno uglavnom samo na biljni svijet i na gljivice i plijesni, insekticidi ubijaju sve šta se kreće u moru, ljudi peru barke s Domestosom i sl. otrovima, sipaju Domestos u svaki odvod barem 2 puta tjedno, stare olovne ploče iz akumulatora ispiru u moru da kasnije imaju olovo za topiti... itd... itd...
A zašto, pa zato "jer se tako oduvijek radilo"....
E pa nije! Nije se trpao insekticid u intonak, nije se koristio Domestos i sl. otrovi...
I nije more bilo zamuljeno i mrtvo nego je more bilo živo... puno flore i faune...

E ovo za regate sam čuo da mažu bjelanjak ali to je samo za kraću regatu, nije za "Volvo race" i sl.
Tu bi moglo koristi u smanjenju otpora trupa od ... :D ... par promila... :thumbup:
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: Antifouling ?

PostPostao/la vladorad » 07. 05. 2015. (14:28)

ča da onda radim sa žumanjcima?
samo moru virujem
slika
Avatar
vladorad
Old Senior Member
 
Postovi: 1431
Pridružen/a: 20. 05. 2009. (21:18)
Lokacija: HRVATSKO PRIMORJE- Crikvenica
Lokacija: Crikvenica,Selce,Dramalj,Jadranovo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: maestral 35h+ johnson 35, pg550 kvarnerplasti

Re: Antifouling ?

PostPostao/la teo_ribar » 07. 05. 2015. (14:32)

vladorad je napisao/la:ča da onda radim sa žumanjcima?

ma jebena stvar je i sa bjelanjcima, ča kad more fanj zagrije priko leta??

dal se onda i oni skuhaju??
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Antifouling ?

PostPostao/la som » 07. 05. 2015. (15:33)

Samo ubaciš malo pancete ili sad šparoga i evo koristi od bjelanjaka.

Boro nisi dobro slušao ili ti je čovik krivo prenio: ne stavlja se za špricanje zlatica nego ovo:

http://www.agroklub.rs/poljoprivredni-o ... te-n/7965/

I radi dobro.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Antifouling ?

PostPostao/la pero » 08. 05. 2015. (11:49)

borro je napisao/la:Prošli tjedan sam čuo od jednog skipera da oni znaju jedrilice premazati umjesto antifoulingom sa bjelanjkom od jajeta.

borro od koje peradi je najbolje jaje ( bjelanjak) ?
Jer bi probao na jednoj jedrilici od 4m € (toliko kosta,volvo ocean race)
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Antifouling ?

PostPostao/la borro » 08. 05. 2015. (12:54)

Čemu ova provokacija? Ja sam samo iznio ovdje ono što ssam čuo u nadi da će neko možda reći ima li to ikakve osnove ili nema. Jebat ga, pa nisam ja s tim mazao, eto čuo sam da neki to rade. a sad, htio sam čuti ako tko ima iskustva, djeluje li to, ne djeluje, koliko dugo i tako to.

A sad obzirom da imaš takvu jedrilicu kakvu imaš i spremaš se za Volvo Ocean Race, hm, ne znam što ti savjetovat. Radi same brzine i uštede na vremenu, možda nojeva, a opet ona su skupa. Najdostupnije i najjeftinije je od kokoši. I to nabavit na akciji prije Uskrssa, zna bit 30 kom po dvadesetak kuna. Jesu sitna, al isplati se.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.