Antifouling ?

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Antifouling ?

PostPostao/la macro » 18. 02. 2022. (20:40)

Možda ti je dno bilo šporko od prašine ili masnoće kad si maza novu ruku pa je na tom mistu kasnije otpalo.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Antifouling ?

PostPostao/la lior » 18. 02. 2022. (21:37)

Sklon sam mišljenju da je greška druge godine, kada je seajet premazan sa boero, vjerojanto bez izolacije prethodnog.
Nakon toga prve godine nešto je otaplo ali najviše ove godine.

I usput, kako mogu znati jeli otpao samo antifouling ili sve do gelcoata, trebao vi viditi istu boju kao nadvodni dio trupa?
Kod mene je većinom na oštećenim djelovima bila crna boja ali u nekim i bijela, moj trup nije bijele boje;
valida je to primer?
Avatar
lior
New Entry
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 17. 04. 2015. (20:44)
Lokacija: Podstrana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: G646

Re: Antifouling ?

PostPostao/la 4ever » 18. 02. 2022. (21:57)

lior je napisao/la:Sklon sam mišljenju da je greška druge godine, kada je seajet premazan sa boero, vjerojanto bez izolacije prethodnog.
Nakon toga prve godine nešto je otaplo ali najviše ove godine.

I usput, kako mogu znati jeli otpao samo antifouling ili sve do gelcoata, trebao vi viditi istu boju kao nadvodni dio trupa?
Kod mene je većinom na oštećenim djelovima bila crna boja ali u nekim i bijela, moj trup nije bijele boje;
valida je to primer?




....prajmer ako si da danas sutra mora intonik ili se mora pomegat za nastavit ,valjda znas kako se radilo?
Po onom videnom to se nije brusilo tako da greska je po meni one godine kad si da drugome da odradi taj posa
Avatar
4ever
Old Senior Member
 
Postovi: 1100
Pridružen/a: 07. 12. 2010. (21:42)
Lokacija: Omiš
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

Re: Antifouling ?

PostPostao/la pero » 19. 02. 2022. (09:47)

4ever.,macro ,razumim da želite pomoč ali ovako samo se nagađa šta se moglo desit tako bez viđenog se niš nemore znati .
Novo plovilo za prvi puta se podvodni dio dobro opere vodom i produktima za dizanje masnoča zašto se to radi jer odvajač iz kalupa je na gelcoatu i to prvo se skida pa se onda brusi jer dio odvajača je uša u površinski dio gelcoata.
Sad kako je to od početka napravito samo se more nagađat.
Cjena ovega plovila je tajna,gelcoat poviše vodene linije super izgleda a kako je ostalo ?
Glavno da je kupac zadovoljan :thumbup:
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Antifouling ?

PostPostao/la macro » 19. 02. 2022. (13:48)

lior je napisao/la:Sklon sam mišljenju da je greška druge godine, kada je seajet premazan sa boero, vjerojanto bez izolacije prethodnog.
Nakon toga prve godine nešto je otaplo ali najviše ove godine.

I usput, kako mogu znati jeli otpao samo antifouling ili sve do gelcoata, trebao vi viditi istu boju kao nadvodni dio trupa?
Kod mene je većinom na oštećenim djelovima bila crna boja ali u nekim i bijela, moj trup nije bijele boje;
valida je to primer?

Pobrusi na mokro dok ne izravnaš. U "rupu" dodaj ruku više i vozi. Ne zamaraj se pizdarijama :wave:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Antifouling ?

PostPostao/la lior » 19. 02. 2022. (17:23)

macro je napisao/la:
lior je napisao/la:Sklon sam mišljenju da je greška druge godine, kada je seajet premazan sa boero, vjerojanto bez izolacije prethodnog.
Nakon toga prve godine nešto je otaplo ali najviše ove godine.

I usput, kako mogu znati jeli otpao samo antifouling ili sve do gelcoata, trebao vi viditi istu boju kao nadvodni dio trupa?
Kod mene je većinom na oštećenim djelovima bila crna boja ali u nekim i bijela, moj trup nije bijele boje;
valida je to primer?

Pobrusi na mokro dok ne izravnaš. U "rupu" dodaj ruku više i vozi. Ne zamaraj se pizdarijama :wave:



:thumbup:
Avatar
lior
New Entry
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 17. 04. 2015. (20:44)
Lokacija: Podstrana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: G646

Re: Antifouling ?

PostPostao/la lior » 19. 02. 2022. (17:30)

pero je napisao/la:4ever.,macro ,razumim da želite pomoč ali ovako samo se nagađa šta se moglo desit tako bez viđenog se niš nemore znati .
Novo plovilo za prvi puta se podvodni dio dobro opere vodom i produktima za dizanje masnoča zašto se to radi jer odvajač iz kalupa je na gelcoatu i to prvo se skida pa se onda brusi jer dio odvajača je uša u površinski dio gelcoata.
Sad kako je to od početka napravito samo se more nagađat.
Cjena ovega plovila je tajna,gelcoat poviše vodene linije super izgleda a kako je ostalo ?
Glavno da je kupac zadovoljan :thumbup:


https://forum.ribolovnamoru.com/viewtopic.php?f=8&t=15163&start=15 ovde san napisa iskustvo sa brodogratieljom i brodom.
A za cijenu upravo san ti posta na istoj temi di možeš tražit ponudu sa osnovnom i dodatnom opremon.
Avatar
lior
New Entry
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 17. 04. 2015. (20:44)
Lokacija: Podstrana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: G646

Re: Antifouling ?

PostPostao/la el passo » 20. 02. 2022. (23:47)

Ako nisi siguran u prethodne radove onda ti je najbolje, najkvalitetnije i najjeftinije to dati ispjeskariti. Pa onda antiosmotsku odradiš sam i nakon toga koper po izboru. Čitao sam u postovima prije da je bio boero gore pa nisi bio zadovoljan. Ja stavljam boero na svoga...samopolirajući za glisere i super sam zadovoljan. Da me ne shvatiš krivo...koper je kao varalica za lignje...na nekom području radi a na nekom ni čut pa treba promjena da dođeš na svoje :lol: :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Antifouling ?

PostPostao/la jokso » 02. 04. 2024. (12:59)

Na brodu je stavljan hempel hard crni, sad treba novi da namazem(opet hard crni) i u dilemi sam oko koraka - u Hempel prirucniku za tu situaciuu pise samo brusenje i ciscenje i bez prajmera, dok ako je u losem stanju da se skida stari AF.
Brod je opran minivashem i nema jedne travke ali fali ga na dosta mjesta vidi se na slici. Ja sam mislio da ga svuda malo nahrapavim brusem 120-180, pa prajmer i hard af.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
jokso
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16. 09. 2019. (09:21)
Lokacija: Boka

Re: Antifouling ?

PostPostao/la VERMO 65 » 05. 04. 2024. (10:32)

Primer na đelkot!
Na stari koper ne treba
Avatar
VERMO 65
Member
 
Postovi: 483
Pridružen/a: 01. 09. 2009. (10:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka 7m,Torpedo 18/24

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.