WC...u kabini ili ne?

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

WC...u kabini ili ne?

PostPostao/la kyosaki » 09. 10. 2010. (18:46)

Imam jedno pitanjce. Bio sam par dana na Adriji i ona ima solidan wc, ali sam shvatio da meni ni približno ne treba tako velik brod. Ustvari nekako sam se odlučio za manji PD sa brodskim motorom i sad kombiniram kako wc najbolje prilagoditi tom malom prostoru.
Jedna je solucija kao kod Kvarnera 22 imati wc odmah iza ulaznih vrata, pa je tu stojeća visina, možeš staviti i umivaonik, tuš i sl. Ipak takav smještaj dosta smanjuje kabinu, smanjuje širinu prolaza, a i izgleda malo nakaradno.

Druga je solucija staviti wc ispod sjedalice ili ležaja i napraviti polukružnu zavjesicu oko njega. Ta ideja mi se više sviđa, bez obzira što nema mogućnosti za tuš...mogu ga imati na platformi...dodam bojler i tuširam se u toploj vodi....E sad ima tu jedan problem. I na Galebu i na Adriji, koje sam vozio ove godine, iz školjki je dosta (i više od dosta) smrdilo. Znao bi po 3 puta isprati i opet kad bi za sat-dva ušao u wc, smrdilo bi.
Možda su električni ispirači bolji, jer sam uvijek koristio samo ručne, ali me strah da od smrada neću moći koristiti kabinu (jesti, spavati).

Bilo bi mi drago da svi koji imaju rješen wc bez kabine, a koriste ga, podjele sa mnom svoja iskustva, pa da znam da li mogu ići na ovo jednostavnije rješenje ili je kabina neophodna?
Avatar
kyosaki
Member
 
Postovi: 103
Pridružen/a: 21. 09. 2010. (04:24)
Lokacija: zagreb
Tip plovila: Barracuda 470

Re: WC...u kabini ili ne?

PostPostao/la aladin » 09. 10. 2010. (19:33)

kyosaki je napisao/la: Bilo bi mi drago da svi koji imaju rješen wc bez kabine, a koriste ga, podjele sa mnom svoja iskustva, pa da znam da li mogu ići na ovo jednostavnije rješenje ili je kabina neophodna?


moje misljenje znas ;-)
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: WC...u kabini ili ne?

PostPostao/la gonič zmajeva » 09. 10. 2010. (20:55)

Navodno je prvi zahod na brodu ugradio jedan engleski plemić. Žena ga je masirala da postavi zahod u jedrilici koju su imali. Kako je u to vrime zahod na brodu bila nepoznanica ,tip je za dišpet ženi ugradija zahodsku školjku na sred salona. Dotičnu školjku je koristilo isključivo muško društvo kad bi se ponapijali. Umjesto oko logorske vatre okupili bi se oko školjke i usljedilo bi kolektivno pišanje. Žena vjerovatno nije ni navigala više na brodu poslije čuvene ugradnje :lol: .
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Re: WC...u kabini ili ne?

PostPostao/la kyosaki » 09. 10. 2010. (22:24)

aladin je napisao/la:
kyosaki je napisao/la: Bilo bi mi drago da svi koji imaju rješen wc bez kabine, a koriste ga, podjele sa mnom svoja iskustva, pa da znam da li mogu ići na ovo jednostavnije rješenje ili je kabina neophodna?


moje misljenje znas ;-)


Koliko se sjećam rekao si da ga rijetko koristiš, a da ni onda ne smrdi, ali mislim da si i rekao da imaš električni, pa možda takvi imaju bolje ispiranje. Ne znam jel sam sve dobro popamtio, pa me ispravi, ako griješim.
Avatar
kyosaki
Member
 
Postovi: 103
Pridružen/a: 21. 09. 2010. (04:24)
Lokacija: zagreb
Tip plovila: Barracuda 470


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.