brodska sirena

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

brodska sirena

PostPostao/la aladin » 11. 09. 2010. (13:52)

ima li netko dobru preporuku za brodsku (kompaktnu) sirenu? Ja imam neku (ne znam tip ali vidjao sam ju u marina store) koja je crkla. Prvo je stenjala a onda i crkla. Otvorio sam ju ali nisam uspio nista napraviti. ne moram spominjati da je cijela zaruzinavila

nasao sam na ebay nesta sto mi se cini OK ali ako ima kod nas nesta pristojno (izdrzljivo) nebih narucivao iz vana

ovo sam nasao

http://cgi.ebay.co.uk/S-S-Compact-Horn- ... 3a5e732833

hvala
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: brodska sirena

PostPostao/la baraba » 11. 09. 2010. (20:42)

imaš kod nas sličnih jeftinih sirena za sličnu ili manju lovu.

ipak ti preporučam one u obliku trube (20-tak cm dužine) od inoksa ili kromiranog mesinga, koje montiraš malo nagnute prema "ustima", ako me razumiješ što mislim reći.
naći ćeš ih u svakom nautic shopu (a na jankomiru gdje si već bio sigurno). ;)
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: brodska sirena

PostPostao/la aladin » 11. 09. 2010. (21:19)

baraba je napisao/la:imaš kod nas sličnih jeftinih sirena za sličnu ili manju lovu.

ipak ti preporučam one u obliku trube (20-tak cm dužine) od inoksa ili kromiranog mesinga, koje montiraš malo nagnute prema "ustima", ako me razumiješ što mislim reći.
naći ćeš ih u svakom nautic shopu (a na jankomiru gdje si već bio sigurno). ;)


da bio sam tamo nekim povodom :-) bas sam danas malo gledao te trube... pogledat cu malo... hvala
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: brodska sirena

PostPostao/la baraba » 11. 09. 2010. (21:55)

evo ti link za katalog, da možeš iz fotelje telefonom provjeriti cijenu artikla.

http://rapidshare.com/files/235333564/W ... _72dpi.pdf

taj katalog je samo dio asortimana, ako nešto ne nađeš unutra pitaj tu ili na pm.
:wave:
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: brodska sirena

PostPostao/la Pape » 13. 09. 2010. (20:08)

aladin je napisao/la:nasao sam na ebay nesta sto mi se cini OK ali ako ima kod nas nesta pristojno (izdrzljivo) nebih narucivao iz vana

ovo sam nasao

http://cgi.ebay.co.uk/S-S-Compact-Horn- ... 3a5e732833

hvala

...e ovu san sirenu baš jutros drža u ruci.... iša san tražit onu svoju u kojoj su se nakotile ose, radila je neko vrime opet, pa konačno cicikrepnila...sad tražin istu...jer mi se ne da ponovo bušit nove rupe u inoxu, a skužija san kako skinit ovu staru i montirat novu bez lemljenja novih žica...e da ne skrenem sa teme, ova tvoja u linku zvuči prodornije i malo lipši ima zvuk, proba je na jednom akumulatoru, manja je od ove moje, jedino šta mi se nije svidilo a to je da je upresana odozdala samo metal na metal i to dva puta...raj za vlagu...a i one žičice za napajanje mi pare pretanke...na mojoj staroj je kabel gumirani 2x2,5mm, ovde jedva da je 0,75....i cijena joj je ovde di san gleda 149,00kn...šta po mom mišljenju je ok cijena za nju i nije puno ako izdrži dvi -tri god...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: brodska sirena

PostPostao/la aladin » 13. 09. 2010. (21:13)

Pape je napisao/la: ...e ovu san sirenu baš jutros drža u ruci.... iša san tražit onu svoju u kojoj su se nakotile ose, radila je neko vrime opet, pa konačno cicikrepnila...sad tražin istu...jer mi se ne da ponovo bušit nove rupe u inoxu, a skužija san kako skinit ovu staru i montirat novu bez lemljenja novih žica...e da ne skrenem sa teme, ova tvoja u linku zvuči prodornije i malo lipši ima zvuk, proba je na jednom akumulatoru, manja je od ove moje, jedino šta mi se nije svidilo a to je da je upresana odozdala samo metal na metal i to dva puta...raj za vlagu...a i one žičice za napajanje mi pare pretanke...na mojoj staroj je kabel gumirani 2x2,5mm, ovde jedva da je 0,75....i cijena joj je ovde di san gleda 149,00kn...šta po mom mišljenju je ok cijena za nju i nije puno ako izdrži dvi -tri god...


tvoja priča o osama me potsjetila da moja ne radi pa sam ju u subotu (bila bura) rastavio i nisam nasao ose :-( Jednostavno ne radi. Ali sam skuzio da je isto kabel samo na stopice unutra spojen i da mogu to jednostavno zamijeniti.... mada si nesta mislim da bi ipak stavio onu sa trubom (kako baraba kaze). Samo ne znam kako bi ju zakrivio prema dolje jer nebih htio mijenjati lokaciju (kabeli i to)
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: brodska sirena

PostPostao/la Pape » 13. 09. 2010. (21:28)

aladin je napisao/la:
Pape je napisao/la: ...e ovu san sirenu baš jutros drža u ruci.... iša san tražit onu svoju u kojoj su se nakotile ose, radila je neko vrime opet, pa konačno cicikrepnila...sad tražin istu...jer mi se ne da ponovo bušit nove rupe u inoxu, a skužija san kako skinit ovu staru i montirat novu bez lemljenja novih žica...e da ne skrenem sa teme, ova tvoja u linku zvuči prodornije i malo lipši ima zvuk, proba je na jednom akumulatoru, manja je od ove moje, jedino šta mi se nije svidilo a to je da je upresana odozdala samo metal na metal i to dva puta...raj za vlagu...a i one žičice za napajanje mi pare pretanke...na mojoj staroj je kabel gumirani 2x2,5mm, ovde jedva da je 0,75....i cijena joj je ovde di san gleda 149,00kn...šta po mom mišljenju je ok cijena za nju i nije puno ako izdrži dvi -tri god...


tvoja priča o osama me potsjetila da moja ne radi pa sam ju u subotu (bila bura) rastavio i nisam nasao ose :-( Jednostavno ne radi. Ali sam skuzio da je isto kabel samo na stopice unutra spojen i da mogu to jednostavno zamijeniti.... mada si nesta mislim da bi ipak stavio onu sa trubom (kako baraba kaze). Samo ne znam kako bi ju zakrivio prema dolje jer nebih htio mijenjati lokaciju (kabeli i to)



...aha...skužija si za stopice :D ...a i meni je lokacija, a i rupe isti problem, ono, previše zajebancije, a i ta sa trubom bi mi ličila nakaradno na rool baru, ti imaš kabinu, pa ok...pa zato tražin potpuno istu..dvi vide odvidan, stopice odspojim....zavidan dvi vide i vratin isti kabel unutra, novi skinem, stopice klik-klik i voila!...5 min posla...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: brodska sirena

PostPostao/la baraba » 14. 09. 2010. (17:13)

aladin, jesi li u njoj očistio kontakte na jednoj vrsti platina?
čiste se sa najfinijim vodobrusnim papirom koji nađeš, 2000 na više gradacije...
naravno, ako ih sirena ima. ;)
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: brodska sirena

PostPostao/la aladin » 14. 09. 2010. (17:38)

baraba je napisao/la:aladin, jesi li u njoj očistio kontakte na jednoj vrsti platina?
čiste se sa najfinijim vodobrusnim papirom koji nađeš, 2000 na više gradacije...
naravno, ako ih sirena ima. ;)


jesam sve sam probao... i mjerni instrument u ruke. Bit ce problem "unutra" a tamo se vise nije moglo :-(
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: brodska sirena

PostPostao/la Pape » 14. 09. 2010. (19:15)

...ne mogu nać onu svoju sirenu nigdi po St-u više...obliza san sve butige...i ništa... :thumbdown: ...ovi mi u marina storsu di san je uzeja više nemaju, kažu da će ih opet dobivat za 10-tak dana...međutim sve šta san pita i nemaju svaki put dolazi za desetak dana...i nikad ništa nije došlo pa ni za godinu dana... :thumbdown:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: brodska sirena

PostPostao/la aladin » 14. 09. 2010. (21:35)

Pape... jel ovu imas? ne znam jel se kuzi?

sirena crop.jpg


sirena crop 2.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: brodska sirena

PostPostao/la Pape » 14. 09. 2010. (23:19)

...nije takva, al evo probat ću nać koju sliju di se nešto vidi....tu ka tvoju san vidija danas, i nije ista, dosta je slična, al nije ista...evo naša san najbolje od slike šta iman trenutno...ispod reflektora je jedva je primječuješ kako se stopila sa rool barom....probaj skinit sliku pa uvečat ako uspiješ šta vidit....ako ne slikat ću je ovih dana....sad trenuto san pod fibrom...neki kua me je čopija...pa se ličin doma....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: brodska sirena

PostPostao/la Homer » 15. 09. 2010. (07:20)

Aladin, ja sam identičnu sirenu kupio u Unimaru. Nikad nije radila i završila je u smeću. Na njenom mjestu je sada reflektor! Kupi neku drugu, ova je koma!
Avatar
Homer
Senior Member
 
Postovi: 538
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (21:24)
Lokacija: Lovran - Kvarner
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Kvarnerplastika Vega i Honda 10 ks

Re: brodska sirena

PostPostao/la aladin » 15. 09. 2010. (09:14)

Homer je napisao/la:Aladin, ja sam identičnu sirenu kupio u Unimaru. Nikad nije radila i završila je u smeću. Na njenom mjestu je sada reflektor! Kupi neku drugu, ova je koma!


da to sam shvatio :-D Mislim da sam ju vidjao u marina store.... ide druga... samo jos gledam sta
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: brodska sirena

PostPostao/la amiklic1 » 15. 09. 2010. (09:37)

Imaš dobru sirenu, s trubom, u Brodomerkuru u Splitu. Ima i u Unimaru, marco 12V , i u marina Storeu. Bijele boje, bolje nego inox, neće ruzinavit, a svira kao luda :-)
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.