novi porezi na brodice

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

novi porezi na brodice

PostPostao/la Jadranko » 26. 08. 2010. (11:16)

Veli danas dragi naš Šuker da će vlasnici svih brodica plaćati dodatni porez na luksuz u obliku novih poreza na brodove bez obzira na dužinu i snagu i naravo namjenu!

e valaj vam - svaka čast!

Idemo dalje!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la aladin » 26. 08. 2010. (11:18)

Jadranko je napisao/la: Idemo dalje!


naravno....ZNA SE
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la gavijal » 26. 08. 2010. (11:50)

i zato Kra De Ze ! Idemo dolje!
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la malibrod » 26. 08. 2010. (12:10)

Mora netko platit pljačku...a tko nam je kriv kad šutimo kao ovce...u Francuskoj,Italiji ljudi odmah izlaze na ulice...kod nas svatko gleda samo sebe i svoju korist pa nije ni čudo da rade s nama što požele...
Žmuj vina,žmuj vode!
Avatar
malibrod
Senior Member
 
Postovi: 678
Pridružen/a: 27. 09. 2008. (18:14)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: B-Square 290 gumenjak,motor Parsun 5

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la volio_bi_na_more » 27. 08. 2010. (14:37)

malibrod je napisao/la:Mora netko platit pljačku...a tko nam je kriv kad šutimo kao ovce...u Francuskoj,Italiji ljudi odmah izlaze na ulice...kod nas svatko gleda samo sebe i svoju korist pa nije ni čudo da rade s nama što požele...


dobro zboris ! :thumbup:
;)
Avatar
volio_bi_na_more
Member
 
Postovi: 263
Pridružen/a: 12. 08. 2010. (13:33)
Lokacija: Cerniški Vrh, Grobnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Maestral 490+Yamaha 60

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Drago » 27. 08. 2010. (14:49)

Onaj ko ima 30,40,50 ili sta ja znam koliko stotina tisuca za barku , valjda ima i neku sicu za platit porez ;)
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la karamba » 27. 08. 2010. (16:49)

Drago je napisao/la:Onaj ko ima 30,40,50 ili sta ja znam koliko stotina tisuca za barku , valjda ima i neku sicu za platit porez ;)

onaj tko ima toliko para ne visi po birtijama, ne troši pare po kladionicama, nije narkoman , več radi ko konj , u tom poslu več debelo plača porez i onda od države za hvala dobi još jedan porez , iako je več platio porez , na brod, trošarinu na sve skupa 5% , pdv na svako punjenje rezervara i da ne nabrajam dalje :thumbdown:
slabo mi je od šukera i ekipe i jedva čekam zimu da država konačno propadne pa možda dođe netko pametniji na vlast !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Drago » 27. 08. 2010. (17:31)

slabo mi je od šukera i ekipe i jedva čekam zimu da država konačno propadne pa možda dođe netko pametniji na vlast ![/quote]

samo se nadaj,
ces mi rec za par let sta se promjenilo,sigurno neki novi porez,bez obzira ko bil na vlasti,a mi cemo i dalje to placat
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la aladin » 27. 08. 2010. (18:20)

Drago je napisao/la: ces mi rec za par let sta se promjenilo,sigurno neki novi porez,bez obzira ko bil na vlasti,a mi cemo i dalje to placat
ž

pa normalno da cemo placati uz ovakav stav kakav je tvoj "tko ima 50 tisuća ima i za porez" :thumbdown:
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Drago » 27. 08. 2010. (19:42)

aladin je napisao/la:
Drago je napisao/la: ces mi rec za par let sta se promjenilo,sigurno neki novi porez,bez obzira ko bil na vlasti,a mi cemo i dalje to placat
ž

pa normalno da cemo placati uz ovakav stav kakav je tvoj "tko ima 50 tisuća ima i za porez" :thumbdown:


naravno da ce placat jer ih nije usparal od place i bit ce sretan ako ga niko ne pita odkud mu ;)
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la karamba » 27. 08. 2010. (19:44)

treba opalit porez na nerad !
Ja to gledam kroz biznis , ako ti je radnik dobar ,treba ga nagradit a ako je loš treba mu oduzet i tako to ide u normalnom biznisu a na državnoj razini je upravo obrnuto , neradnici na zavodu dobivaju po 900 kn mjesečno a radnicima svaki mjesec dodaju još po jedan porez , jednostavno za nevjerovat , nagradit nerad a opalit po radu ma brilijantno jednostavno fantastično .
Ja umjesto da razmišljam kako ču još nešto novo otvorit zaposlit još koga, ja razmišljam kako ču i ovo malo bjede zatvorit :thumbdown:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Pape » 27. 08. 2010. (20:01)

...još ćemo mi svi na spirometriju, pa kad ti izmire litražu pluća x udisaja na minut x60 minuta x 24sata x 365 dana...onda ide porez na kubikažu....zrak će počet naplačivat, zrak! :thumbdown:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la macro » 27. 08. 2010. (21:06)

šta ne uvede porez na prekomjernu kilažu krme jedno masno :thumbdown:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la aladin » 27. 08. 2010. (22:52)

Drago je napisao/la: naravno da ce placat jer ih nije usparal od place i bit ce sretan ako ga niko ne pita odkud mu ;)


ne znam jel ovo primjer zavisti, opravdanja samome sebi, sveprisutna generalizacija ili sta? Ima puno kriminalaca i puno pranja novaca, ali, vjerovao ili ne, ja sam svoju brodicu zaradio svojim rukama (niti mi je pokojni otac sta ostavio, niti sam sta ukrao, niti sam privatizirao.... radim kod privatnika i svojim rukama sam zaradio). I ne nisam kupio brodicu na firmu i nisam registrirao u Delaware-u... platio sam sve sto treba drzavi... i ono najbitnije svake godine placam porez na plovila.... sada samo hoce taj porez podici jer je tako lakse. Ne zele se oni zamarati nekom strategijom da smanje poreze i davanja pa da im se to vrati kroz par godina... ne, najlakse je lupit po ledjima i uzeti x%...tu odmah znas koliko ces utrziti
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: novi porezi na brodice

PostPostao/la Drago » 28. 08. 2010. (06:45)

aladin je napisao/la:
Drago je napisao/la: naravno da ce placat jer ih nije usparal od place i bit ce sretan ako ga niko ne pita odkud mu ;)


ne znam jel ovo primjer zavisti, opravdanja samome sebi, sveprisutna generalizacija ili sta? Ima puno kriminalaca i puno pranja novaca, ali, vjerovao ili ne, ja sam svoju brodicu zaradio svojim rukama (niti mi je pokojni otac sta ostavio, niti sam sta ukrao, niti sam privatizirao.... radim kod privatnika i svojim rukama sam zaradio). I ne nisam kupio brodicu na firmu i nisam registrirao u Delaware-u... platio sam sve sto treba drzavi... i ono najbitnije svake godine placam porez na plovila.... sada samo hoce taj porez podici jer je tako lakse. Ne zele se oni zamarati nekom strategijom da smanje poreze i davanja pa da im se to vrati kroz par godina... ne, najlakse je lupit po ledjima i uzeti x%...tu odmah znas koliko ces utrziti


Nista od ovih razloga koje si naveo nije motiv ovih par rijeci sto sam napisao.
Ali ako neko za vikendicu da parsto tisuca € znaci da ima i za nesto poreza,ili ako si ti platio barku 40 000 € i na uru zajebancije skuris 200 kuna ,pa tako 300 sati godisnje,izadje 60 000 kuna,nemoj delat problem za neku sicu sto ces eventualno morat platit(ako udjes u kategoriju koja ce se oporezivat).Svugdje u svjetu se placa porez na luksuz.
Ja sam ovo ljeto platio 400 kuna boravisne takse za mjesec dana,nisam prespavao u barci ni jedamput,ali zakon veli imas lezajeve u barci koja je dulja od 5 m.I sta sad,trebao sam strajkat ili ?
Drugi primjer, ribolovna dozvola,450 kuna a nisam pet puta umocio povraz u more.
Sta bi trebao po tvom napravit,jer znam da masa sportasa lovi i prodaje ribu, pa ih bas briga kolko plate dozvolu ?
A naj bolje je to sto uvjek njurgaju oni koji imaju a raja placa i zivi dalje.
Moglo bi se tako nabrajat u nedogled ali ovo je ipak forum o ribariji i moru,zato zavrsavam.
Pozdrav :wave:
"Un vincente trova sempre una strada, un perdente trova sempre una scusa"
Avatar
Drago
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 20. 06. 2008. (14:18)
Lokacija: Lago Maggiore ili Primorje
Tip plovila: Merry Fisher 635-Yanmar

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.