Ulaganje u ribolov

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Ulaganje u ribolov

PostPostao/la Spako » 03. 08. 2010. (10:48)

Kad bi imali 50.000 eura, kako bi uložili taj novac u ribolov krenuvši od nule? :D
Carpe Diam
Avatar
Spako
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 03. 05. 2010. (00:57)
Lokacija: Zadar
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Batela

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la sinitram » 03. 08. 2010. (10:59)

Spako je napisao/la:Kad bi imali 50.000 eura, kako bi uložili taj novac u ribolov krenuvši od nule? :D


Pa sad mi svasta pada na pamet od kladionica do BMW-a ali vjerovatno najisplativije je sa ribouzgajalistem.
Sad neznam jeli to ribolov ali eto.
Mislim da ce ti bilo koji profesionalni ribar reci da se ostavis toga jer je neisplativo ali to je tvoja lova pa cini sta oces. Mozda da se prvo informiras koliko bi te kostalo brod, dozvole, davanja itd pa onda usporedi to sa godisnjim netto nekoga profi ribara. To bi ti vjerovatno sve reklo.
Pozdrav i sritno.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la jojoba » 03. 08. 2010. (13:49)

sinitram je napisao/la:
Spako je napisao/la:Kad bi imali 50.000 eura, kako bi uložili taj novac u ribolov krenuvši od nule? :D


Pa sad mi svasta pada na pamet od kladionica do BMW-a ali vjerovatno najisplativije je sa ribouzgajalistem.
Sad neznam jeli to ribolov ali eto.
Mislim da ce ti bilo koji profesionalni ribar reci da se ostavis toga jer je neisplativo ali to je tvoja lova pa cini sta oces. Mozda da se prvo informiras koliko bi te kostalo brod, dozvole, davanja itd pa onda usporedi to sa godisnjim netto nekoga profi ribara. To bi ti vjerovatno sve reklo.
Pozdrav i sritno.


nisam jos vidija gladnog i bosog ribara...
svi kukaju a voze bmw i imaju apartmane...
Avatar
jojoba
New Entry
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (21:24)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gradac 5.80+spojler +torpedo 9ks+Honda 4.5

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la amiklic1 » 04. 08. 2010. (10:00)

50000? po meni premalo za bilo kakav ozbiljni posao, ako si pošten čovik.

.. u ribara mokre gaće, za večeru ne zna šta će...

istina, ako već imaš brod, onda možeš krenit. Znam nekolicinu koji love profi al' na malo, malim brodima, i na moje čuđenje o tržištu skupe oborrite ribe su rekli da se najskuplja riba prva proda ;-)...

Znači, triba dobro gađat.

Osobno da krenem razmišljat o tome, krenio bi od manjeg broda, do 10 metara, 1-2-dnevnim ribarenjem na vanjskim brakovima na kvalitetnu ribu. Važno je skinit trošak, jer uvik ima loših vrimena.

jedino šta se ne isplati je stavit lovu na banku... daju ti par posto kamate, a inflacija to pojede u godinu dana... a narod se veseli i misli da su dobro prošli.

Stisni muda i dobro razmisli. odigraj u glavi najgori scenarij, pa se po tom ponašaj. I kad ti dobro krene, živi ko da nije tako dobro bar 2-3 godine, stvori neku zalihicu za preživit lošu godinu...

ma šta ćemo ti mi pričat, imaš pameti i godina ;-)
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la niksa » 04. 08. 2010. (15:39)

amiklic1 je napisao/la:50000? po meni premalo za bilo kakav ozbiljni posao, ako si pošten čovik.


...poslušaj čovjeka, ima iskustva... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la amiklic1 » 04. 08. 2010. (16:10)

niksa je napisao/la:
amiklic1 je napisao/la:50000? po meni premalo za bilo kakav ozbiljni posao, ako si pošten čovik.


...poslušaj čovjeka, ima iskustva... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


boli tebe nešto, a?
umisto kakve tablete, popuši nešto, bolje djeluje ;-)

A onim gore mislio sam na kompletan ulog, od broda pa nadalje. Sam brod dođe više od toga.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la niksa » 04. 08. 2010. (19:20)

..opet si off... samo sam htio čovjeku reć da ti znaš sve o poštenju, porezima i sl... :lol:

A u poso možeš i bez novaca, recimo tražiš otpremninu od neke državne firme ili institucije (naravno ako si zaposlen tamo), pa te malo ko bole koljena, kosti i sl. pa tražiš malo pensije, pa radiš u svojoj firmi na crno, pa kupuješ auto i brod, možeš i rješit stambeno pitanje tako...

A još kad imaš 50000... aaauuuuuuuu; još nisam vidio siromašnog ribara... ni gladnog poljoprivrednika i stočara...
PLAĆAJMO POREZ DRŽAVI KOJU VOLIMO
Avatar
niksa
Old Senior Member
 
Postovi: 1208
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:22)
Lokacija: Dubrovnik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena plastificirana pasara bez kabine

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la riberer » 04. 08. 2010. (21:36)

niksa je napisao/la:..opet si off... samo sam htio čovjeku reć da ti znaš sve o poštenju, porezima i sl... :lol:

A u poso možeš i bez novaca, recimo tražiš otpremninu od neke državne firme ili institucije (naravno ako si zaposlen tamo), pa te malo ko bole koljena, kosti i sl. pa tražiš malo pensije, pa radiš u svojoj firmi na crno, pa kupuješ auto i brod, možeš i rješit stambeno pitanje tako...

A još kad imaš 50000... aaauuuuuuuu; još nisam vidio siromašnog ribara... ni gladnog poljoprivrednika i stočara...


Izgleda mi niksa da nastavljaš miješati nekoliko raznih foruma koje pratiš ... no nisu svi iste tematike ... morske, kao ovaj.

Nemam ni najmanju namjeru upozoravati te još jedanput ...
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7130
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la franco » 05. 08. 2010. (08:43)

Mislim da bi u ovoj temi glavnu riječ trebali imati oni koji su direktno povezani sa PROFESIONALNIM ribolovom.Jedini su koji znaju pravo stanje u branši,ipak je malo neozbiljno da ljudi sa strane koji nemaju blage veze sa GOSPODARSKIM ribolovom komentiraju ulove,zaradu,troškove,poreze,davanja.............itd,itd, jer isto tako je neozbiljno da ribar komentira rad nekog kafića,ili šta rade "ovi" u državnim firmama.
Iako niko neće priznat,sa puno rada i sa racionalnim trošenjem ulovljeno-zarađenoga, svaki ribar može PRISTOJNO živjet. To znači da nemore kupit BMW-a u godinu dana(osim ako ga ne pomiluje vraška sreća,ili lov u mutnom) ali da će imat za sve normalne prohtjeve-imat će.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la golum » 05. 08. 2010. (10:47)

Možeš si mislit kako će mu profesionalni ribar reći isplati li se ili ne!
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la franco » 05. 08. 2010. (10:56)

golum je napisao/la:Možeš si mislit kako će mu profesionalni ribar reći isplati li se ili ne!

Ja sam profi i reći ću mu istinu,ka šta sam mu i reka.Zaboravi auta i vile ali raduj se pristojnom životu.
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la golum » 05. 08. 2010. (10:57)

franco je napisao/la:
golum je napisao/la:Možeš si mislit kako će mu profesionalni ribar reći isplati li se ili ne!

Ja sam profi i reći ću mu istinu,ka šta sam mu i reka.Zaboravi auta i vile ali raduj se pristojnom životu.

:Other14: svaka čast!
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la zore70 » 05. 08. 2010. (11:27)

franco je napisao/la:
golum je napisao/la:Možeš si mislit kako će mu profesionalni ribar reći isplati li se ili ne!

Ja sam profi i reći ću mu istinu,ka šta sam mu i reka.Zaboravi auta i vile ali raduj se pristojnom životu.



I doda bi da ka i u svakom privatnom biznisu triba radit ..nama radnog vrimena,lumpovanje i lagodnog života....triba uprit u brazdu rekli bi stari :thumbup:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la sinitram » 05. 08. 2010. (18:09)

franco je napisao/la:
golum je napisao/la:Možeš si mislit kako će mu profesionalni ribar reći isplati li se ili ne!

Ja sam profi i reći ću mu istinu,ka šta sam mu i reka.Zaboravi auta i vile ali raduj se pristojnom životu.


Bravo Franco. :clap:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Ulaganje u ribolov

PostPostao/la gonič zmajeva » 05. 08. 2010. (20:14)

Spako je napisao/la:Kad bi imali 50.000 eura, kako bi uložili taj novac u ribolov krenuvši od nule? :D


Prvo bi triba kupit brod i opremit ga za ribe. Onda arti s kojima se misliš bavit i još sve dozvole šta ti tribaju za bit profi.
Oni love jer ne znaju da tamo nema ribe :mrgreen: :mrgreen: by Šešula
Avatar
gonič zmajeva
Old Senior Member
 
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19. 01. 2010. (23:50)
Lokacija: Hvar +Murter
Tip plovila: Boston 13, mercury 25

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.