ugradnja wc

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

ugradnja wc

PostPostao/la Som Jura » 22. 07. 2010. (14:20)

Zanima me ima li ko iskustva sa ugradnjom wc a na plastični brod od 6,5 m

je li velika hajebancija
Avatar
Som Jura
Korisnik baniran
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 12. 01. 2010. (11:49)
Lokacija: Zadar

Re: ugradnja wc

PostPostao/la teranavis » 22. 07. 2010. (14:57)

ako imas volje radi nije neki problem ;) ...treba ti ravna baza za zavidat školjku ,dve rupe na trupu i dovest struju te ugradit jedan prekidac na dohvat ruke ....jednostavno zar ne
1) predstavi se i ispuni rubriku “Lokacija”
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) upute za postavljanje fotografija: KLIK
5) citiranje postova
6) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
teranavis
Old Senior Member
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: 29. 03. 2009. (13:17)
Lokacija: Rijeka
Lokacija: rijeka-silba
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: damor 800 fjaka

Re: ugradnja wc

PostPostao/la amiklic1 » 22. 07. 2010. (16:08)

istina, električni je komfforniji, al' preporučio bih ručni iz više razloga.

jedan je da ne buči, znači ne probudi sve na i oko broda rano ujutro kad se koristi, a drugi da ako (zapravo kad, jer prije ili kasnije hoće) zaštopa dosta je lakši servis. Kod ručnog sve napraviš bez skidanja pumpe, a električni, iako melje "sve" zapravo je dosta osjetljiva stvarčica...

uglavnom, jedan uljev na trup 3/4", ispust 1 1/2", crijeva 20mm usis mora i ispust 38mm, dva plastična sifona i to je to.

Imaš ovde neka pravila ugradnje, dimenzije i slično: http://www.ittflowcontrol.com//files/29 ... _sheet.pdf

Od proizvođača preporučio bih Jabsco, koji su jako pouzdani, iako mrvicu skuplji od nekih talijanskih proizvođača. ne manje važno je da za njih imaš kupit sve moguće dijelove u RH (najveći uvoznici su u Šibeniku (Magdd d.o.o.) i Zadru (ne znam ime)).

Također preporučujem uzet kit za servis pumpe odmah s WC-om, jer kad se pokvari nije zgodno čekat dok se to nabavi, a ako ga imaš možeš to i na moru u sat-dva vrimena sredit sve.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: ugradnja wc

PostPostao/la morekee » 22. 07. 2010. (21:22)

najveći uvoznici su u Šibeniku ,Magdd d.o.o. ne znan kako ali u wasijevom dućanu u šibeniku je jeftinjie i jabsco i rule pumpe ,pa toliko o najvećem uvozniku
Avatar
morekee
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 11. 07. 2009. (18:34)
Lokacija: pula
Tip plovila: gajeta,honda 5

Re: ugradnja wc

PostPostao/la amiklic1 » 22. 07. 2010. (22:07)

Nisam mislio da je najeeftinije, nego da imaju cijeli asortiman.

A ako ćemo o cijenama, tako se čuvaju distributeri. Tako naprimjer, solarni panel Solaris dobiješ uvijek jeftinije od njihovih trgovaca nego izravno iz tvornice. uglavnom se radi o marži koju dileri imaju a tebi i meni kao kupcima neće je dat. kužiš?
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: ugradnja wc

PostPostao/la baraba » 22. 07. 2010. (23:06)

amiklic1 je napisao/la:Nisam mislio da je najeeftinije, nego da imaju cijeli asortiman....


hrabra izjava. ;)
Avatar
baraba
Member
 
Postovi: 438
Pridružen/a: 19. 08. 2009. (18:56)
Lokacija: Opatija

Re: ugradnja wc

PostPostao/la mali od palube » 23. 07. 2010. (06:03)

amiklic1 je napisao/la:Nisam mislio da je najeeftinije, nego da imaju cijeli asortiman.

A ako ćemo o cijenama, tako se čuvaju distributeri. Tako naprimjer, solarni panel Solaris dobiješ uvijek jeftinije od njihovih trgovaca nego izravno iz tvornice. uglavnom se radi o marži koju dileri imaju a tebi i meni kao kupcima neće je dat. kužiš?


Amiklic je vjerojatno mislio na rabat a ne na maržu. U tome nema ništa loše. Vrlo često za neki proizvod sam proizvođač dikrtira tzv. minimalnu maloprodajnu cijenu na nekom određenom tržištu (ili državi). To znači da nijedan trgovac ne smije prodavati ispod te cijene. Često je i sama cijena dio imagea nekog proizvoda. Primjerice, mercedes ne smije biti jeftin, jer bi mu to jako narušilo ugled. Formiranje maloprodajne cijene je cijela znanost unutar znanosti koju zovemo ekonomija.

Što se tiče WC-a, na većim brodovima, koji imaju mjesta za crni tank, je to najbolje rješenje. Možeš kakat i na plažama i u lučicama. Nevolja je samo u tome što se, uvjeren sam, taj crni tank u plovidbi najčešće prazni u more. To što u moru završe fekalije, nema veze. To je ionako organska tvar koja se vrlo brzo razgrađuje i tako uključuje u hranidbeni lanac. Ali kemija iz tih tankova je nešto drugo. To je stvarno i istinsko zagađenje mora.
Avatar
mali od palube
Senior Member
 
Postovi: 726
Pridružen/a: 18. 01. 2009. (14:21)
Lokacija: Sesvetski Kraljevec
Lokacija: Sesvetski Kraljevec - Vlašići
Tip plovila: UPRAVO RADIM NA TOME :)

Re: ugradnja wc

PostPostao/la josme » 23. 07. 2010. (07:16)

Opet skrećete sa teme.........................
Čovjek lijepo pita o montaži wc-a a ne o vrstama i cijenama.
Na predviđeno mjesto za wc treba postaviti bazu u obliku dna wc-a cca vodoravno (sa libelom najbolje).Bazu se izradi od komada plastike,postave se vide(po uputama)i to se nalijepi na dno broda(na štuk).Odvod se probuši i stavlja se ispust koji mora biti dobro stisnut na siki,a isto tako i se stavlja i dovod vode.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ugradnja wc

PostPostao/la josme » 23. 07. 2010. (08:55)

Da napomenem, bazu wc-a treba plastificirati
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ugradnja wc

PostPostao/la Som Jura » 23. 07. 2010. (13:35)

malo mi se čini komplicirano za sam napraviti ima li koji meštar za ovu vrstu posla
Avatar
Som Jura
Korisnik baniran
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 12. 01. 2010. (11:49)
Lokacija: Zadar

Re: ugradnja wc

PostPostao/la josme » 23. 07. 2010. (15:16)

Pa nije baš tako,eno ti je amiklić stavio odličan link za montažu i ovo šta sam ti ja napisao ti je dobar temelj za početi raditi.Kao prvo moraš znati koji wc i kuda ćeš ga staviti(wc),onda ga kupiš ili "nađeš"pa ga postaviš provizorno na mjesto gdje bi trebao čvrsto stajati(wc),lijepo označiš poziciju,obrusiš boju do plastike i nabiješ kita(štuk -talk+smola)poravnaš u livel i na gornju stranu postaviš onu već spomenutu plastiku sa vidama,itd......E jeb.ga,da si u Puli ja bi ti ga stavio(wc). :D
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: ugradnja wc

PostPostao/la morekee » 23. 07. 2010. (16:58)

baraba je napisao/la:
amiklic1 je napisao/la:Nisam mislio da je najeeftinije, nego da imaju cijeli asortiman....


hrabra izjava. ;)

:clap: :clap: :clap: :clap: potpisujem 100%
Avatar
morekee
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 11. 07. 2009. (18:34)
Lokacija: pula
Tip plovila: gajeta,honda 5

Re: ugradnja wc

PostPostao/la morekee » 23. 07. 2010. (17:04)

amiklic1 je napisao/la:Nisam mislio da je najeeftinije, nego da imaju cijeli asortiman.


asortiman ???!!!, za pola brtvi nikad čuli niti imali a za joker(y) ventil nikad čuli,nek se drže i dalje kamionskih djelova a ne jabsca
Avatar
morekee
New Entry
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 11. 07. 2009. (18:34)
Lokacija: pula
Tip plovila: gajeta,honda 5

Re: ugradnja wc

PostPostao/la ivan83 » 07. 07. 2012. (20:27)

pozdrav ljudi evo da ne otvaram novu temu, kako sam prije god dana sredija brod,, sad je na red dosla ugradnja i WC skoljke,
naime dvoumin se izmedu rucnog i elektricnog WC-a
Znam da elektricni ima elektricnu pumpu koja sadrzava i mikser u sebi(pretpostavljam)koji sve to lipo samelje, dok na rucnom je samo ona pumpa za pumpati
sa strane,, ee pa sad mene muci dilema oko zastopavanja, jer sto ako se desi da se obavi malo postenija nuzda ako me shvacate dali pumpa od rucnog WC-a moze to sve protjerati vani bez da se zastopa ili i ona ima ugraden neki mikser u sebi?
eto pa me zanimaju iskustva forumasa koji imaju takve zahode ugradene u svoje brodove
Avatar
ivan83
Member
 
Postovi: 151
Pridružen/a: 19. 01. 2012. (19:24)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 9metara, rakovica 3 cilindra

Re: ugradnja wc

PostPostao/la karamba » 08. 07. 2012. (06:35)

ja neznam zašto ljudi bacaju pare na te skupe brodske wc koji uglavnom ništa nevaljaju , kupiš pravu školjku i pravi kotlić(kučni) to montiraš i problem riješen za sva vremena.
moj stari na jedrilici ima taj brodski wc i on uglavnom nevalja ,uvjek nešto s njim a najčešče ideš van broda , dok prijatelj na svom brodu ima pravu školjku keramičku i pravi kotlić ,e to je prava stvar i to na brodu vrijedi zlata.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.