Željezni / čelićni brodovi

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Pape » 31. 08. 2010. (23:42)

zore70 je napisao/la:

motor..stari dobri obnovljeni Famos-Saurer..200ks na 2200okr..kopča hidr.3:1,propela promjera 95 cm..osovina promjera 80 u ležajima od bijele kovine...:


... :wtf: ma jeeee, šta kenjuckaš, ima si aluminijsku pentu od 18,78 Ks zavarenu za krmu i uvačenu sa dva rebatina...da ne miče livo desno... koje bile kovine i bakrači šta spominješ?!...a sa one druge bande broda (sad se ne vidi na sliji) si ima one ukrasne letvice na prozorima...i sad si meni nešto naša pizdekat....cccc.... da propela 95 cm...evo ja izmirija šublerom na ekranu jedva promjera 16 mm.... i koju lamu ti spominješ zavarenu od prove do pod kolumbu, sve si zalipija Patex-ovim pištoljen za topit plastiku....koja žica za varenje....a ovu kabinu si skupa samnom onu noć trafiku sa križanja Mažuraničeve mažnjava i skoro nas odale one Bazooka žvake šta su ispadale puten....a još san ti reka da zatvoriš vrata...a ti kažeš ne triba.... da nije nan još puklo i ono veće staklo od prozora trafike moga si i napravit prozirno dno za gledat pod moren...ovako si vidija moj kua od dna ispod broda...

nevaja ovi brod ništa...koji brodograditelj amater....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la gavijal » 01. 09. 2010. (10:49)

Slažem se bez ukrasnih lajsni ne znam kak si ga registrirao ..... :eh:
Avatar
gavijal
Senior Member
 
Postovi: 746
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:44)
Lokacija: Zagreb-Pag-Novigrad

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la zore70 » 01. 09. 2010. (14:09)

gavijal je napisao/la:Slažem se bez ukrasnih lajsni ne znam kak si ga registrirao ..... :eh:


Pa kad smo kod toga..jako teško unatoč svojoj kvalifikaciji,svim papirima i atestima..nisan tija ić u neke live kapetanije tipa Sisak i sl.,tražit veze,potplaćivat...nego tamo di živin...pošteno..izmagarčilo me samo tako bez obzira na zakon :thumbdown:
Bar san školu naučija ;)
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Pape » 01. 09. 2010. (15:59)

zore70 je napisao/la:
gavijal je napisao/la:Slažem se bez ukrasnih lajsni ne znam kak si ga registrirao ..... :eh:


Pa kad smo kod toga..jako teško unatoč svojoj kvalifikaciji,svim papirima i atestima..nisan tija ić u neke live kapetanije tipa Sisak i sl.,tražit veze,potplaćivat...nego tamo di živin...pošteno..izmagarčilo me samo tako bez obzira na zakon :thumbdown:
Bar san školu naučija ;)


...ma koju školu, nemaš ti poooojma šta je brod... :lol: :lol: :lol:

...a je izmagarčilo te ko budalu, pa rengenski snimci varova, pa sto ostalih čuna taterinih...a brod je bija za bogove...nisan ti reka da san nekidan bija uskočija na njega opet...kad san vidija timunjeru unutra na šta to sad sliči došlo mi je plakat, sve ono šta je naš Krakatao spaja, slaga instalaciju sad izgleda ka da su bisne mačke grebale danima, "satovi" van table i vise na onih par žica, prekidači isto tako ili ih nema samo žice vire na njihovim mistima, sva drvenarija požmarila i puna prašine, sve nabacano unutra ko na mrtvo magare...a jebate od kojeg ludilo broda napraviše groblje....još kad vidin onu nadožuntanu krmu...dođe mi rigat.... a kad se samo sitin kad je bija dole u Zenti kraj dizalice...dođeš na njega, sve čisto, uredno, moš lizat sa njega, milina bilo uć u timunjeru okrenit ključen i začut onih 200 ks kako zabrekču, onda otvorit portelu na krmi od strojarnice upalit svitlo u strojarnici sist povrh njega, zapalit cigaret i samo ga slušat kako prede...a u strojarnici si isto moga lizat pod, nigdi niti kapi uja, nafte, vode sve lipo piturano u onu zelenu boju za odmarat oći, a i moga si trkat oko motora....Puala Žorzi kad se sitin....da se sad vratit nazad u prošlost na koju uru i navečer doć na njega u Zentu...meni to padne napamet svaki put kad ga vidin...mogu mislit kako je tebi....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la intonak » 01. 09. 2010. (16:10)

a kako ti je bilo brojat pare kad si dobija za njega..... :lol:
Avatar
intonak
Member
 
Postovi: 133
Pridružen/a: 26. 12. 2009. (19:07)
Lokacija: Solin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Istranka-cca 500kg gnjile plastike

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la sinitram » 01. 09. 2010. (16:12)

zore70 je napisao/la:
Pape je napisao/la:..prejak brod i gotovo...da zlata vridija...malo je reć zlata...sa ovin brodon bi ja na kraj svita..ovo je mrcina bila...


Nije mi tribala ona tvoja sikirica :lol: Od vrha prove pa sve do pete timuna na centralnim limu kolombe ima zavaren formirani puni tondin promjera 55mm pa mi ti dođi rođo na megdan :lol:
Da je naš Gašo to ima priko prove ne bi razbija brod,dobija bi prijavu za rušenje otoka :lol: :wave:

motor..stari dobri obnovljeni Famos-Saurer..200ks na 2200okr..kopča hidr.3:1,propela promjera 95 cm..osovina promjera 80 u ležajima od bijele kovine...bilo je tu masu perverzija..svi poklopci sa brtvama na zatezanje,tri potpuno nepropusne pregrade,sve izolirano toplinski i zvučno,usisi zraka gori na rol-baru iznad kabine...špaher sa pećnicom ka doma...kenjara sa školjkom ka doma..tuš...autopilot..jak sonder..ploter... velika jacera pod palubom..svega svašta...
Bit će opet..samo manje :lol:


Odlican brod, stvarno pedantno. Ovo si ga radija za 30 godina da traje i vise.
Gledam debljinu oplata pa nemogu doc sebi.
A za rengen varova to ti je normalno, mene su umeli sa time u svakom skveru po svitu.
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Pape » 01. 09. 2010. (16:25)

intonak je napisao/la:a kako ti je bilo brojat pare kad si dobija za njega..... :lol:


...aj, aj neš ti para za koje ga je da....da ga je mujta....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la intonak » 01. 09. 2010. (20:15)

A pape, koliko ti prodajes onog svoga ,on je stvarno da u bescjenje al i ti ces..... :lol: :lol: :lol:
Avatar
intonak
Member
 
Postovi: 133
Pridružen/a: 26. 12. 2009. (19:07)
Lokacija: Solin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Istranka-cca 500kg gnjile plastike

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Pape » 01. 09. 2010. (20:37)

intonak je napisao/la:A pape, koliko ti prodajes onog svoga ,on je stvarno da u bescjenje al i ti ces..... :lol: :lol: :lol:


...a jebaji ga kad imamo zlatne ruke, ali nismo "trgovci" ka neki... ;)
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la zore70 » 01. 09. 2010. (21:30)

Pape je napisao/la:
intonak je napisao/la:a kako ti je bilo brojat pare kad si dobija za njega..... :lol:


...aj, aj neš ti para za koje ga je da....da ga je mujta....


Bilo je to nesritno vrime za prodavat brode..a bome je i sad..ko prodaje nije mu laka :sick:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la zore70 » 01. 09. 2010. (21:32)

intonak je napisao/la:A pape, koliko ti prodajes onog svoga ,on je stvarno da u bescjenje al i ti ces..... :lol: :lol: :lol:



Na žalost ako moraš prodat...onda je to jedini put..muku i uloženi zaboravi,uzmi koliko se u tom trenu može uzest i zaboravi.... :(
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Pape » 01. 09. 2010. (21:33)

zore70 je napisao/la:
Bilo je to nesritno vrime za prodavat brode..a bome je i sad..ko prodaje nije mu laka :sick:



...potpisujen! :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Lando » 01. 09. 2010. (21:37)

Zore, a jeli ti padalo na pamet kupit ga opet . Ja sam tako prodo Kornata svojevremeno, a sad bi ga najradje kupio nazad :lol: . Koja bi to trgovina bila :lol:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la zore70 » 01. 09. 2010. (21:44)

Lando je napisao/la:Zore, a jeli ti padalo na pamet kupit ga opet . Ja sam tako prodo Kornata svojevremeno, a sad bi ga najradje kupio nazad :lol: . Koja bi to trgovina bila :lol:


Sad je gotovo...ja ga proda čoviku na Šoltu,on vozija 5-6 god,brod ka novi proda za duplo nekoj ekipi šta radi podvodne radove..neki neredan svit a oni ga ekspresno zakenjali nestručnim preradama,dogradnjama..neznanjem...tuga jedna :thumbdown:

Bilo bi lakše napravit novoga...ali nema frke,doma je korito Damora 700,u radioni motor i brdo opreme pa će ako Bog da bit opet veselo po moru samo triba navalit....nać vrimena i snage..novcova..

Naravno bit će tu preinaka,poboljšanja...pilanja..ali to ćemo napravit posebnu temu... :shh:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Željezni / čelićni brodovi

PostPostao/la Lando » 01. 09. 2010. (21:52)

:thumbup: :thumbup: to će bit zanimljivo pratit :thumbup:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.