Volvo ležaj

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la peroLA » 26. 05. 2022. (08:58)

evo prošlu subotu kupio novu manžetu, i očekivao sam da će bit malo mekša od ove koja je trenutno montirana... slijedeći tjedan idem u škver pa ću je zamjenit ja ili majstor tko prije stigne... kupio sam istu kao što imam znači ima onu cjev za vodu i vidu za mazanje.... uputstvima piše da se maže kroz taj otvor od vide pa nisam siugran dali da stavim mast kad je moniram ili ipak prije sa unutarnje strane kako sam mislio.... znači kad ju stisnem što i dalje mi nije jasno jer je tvrda, voda-zrak izađe odispod a ne kroz tu prozirnu gumicu?
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3348
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la peroLA » 26. 05. 2022. (09:19)

uf sad mi mehaničar tvrdi da nisam smio motomarine uzet nego original koji je mekši i da snjim nema problema, on da sa moto marine uopće ne radi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3348
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la josey » 26. 05. 2022. (09:20)

aj ne paničari,
na jedrilici ce trajat 5 sezona kako god okrenes.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la peroLA » 26. 05. 2022. (09:28)

priznajem paničarim jer nisam zadovljan sa tim koji je trenutno gore, znači utvđreno motor dobro centriran, kad brod stoji ne kaplje ništa, ali kad se motor upali i osovina ne okreće lagano kaplje.. ne želim da se desi da bude isto sa novom a kakve sam sreće moguće da će bit isto jer se brod skoro ništa nije koristio zadnje 3 godine pa eto tako je.... i to istiskanje zraka isto mi stvara paniku jer je stavrno tvrda da guma
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3348
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la josey » 26. 05. 2022. (09:42)

ta ti je bukula stara kolko je broda zato kaplje.
ako ti je dobro centriran motor, nova ti nece kapljat.
promjeni i ne sekiraj se :thumbup:
opusti se
oko broda uvik ima nesto radit makar neki šaraf na nebitnoj britveli prominit
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la peroLA » 26. 05. 2022. (09:45)

hvala ti :)
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3348
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la josey » 26. 05. 2022. (09:50)

e, napomena ako ces sam mjenjat bukulu, a nisi do sad.

onaj plasticni prsten koji dobijes sa bukulom obicno bude zuti ili plavi,
skines, prstom napunis bukulu, cijeli sadrzaj one tubice ispraznis, dobro razmazes prstom, prsten vratis NATRAG, namjesti ga ljepo, i navuci na osovinu sa prstenom - osovinu prije toga dobro ocisti od kamenca i slicnog smeca, mora bit sjajna ko da si je sad ispolirao :P ok pretjerujem al nek bude cista, nakon sto sve namjestis na svoje mjesto, skines prsten.
i to ti je to. :thumbup:
mirno more zelim i uvik bar pedalj mora ispod kobilice :thumbup:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la peroLA » 26. 05. 2022. (10:10)

hvala i na uputstvima, jedino što me bunilo da negdje piše mast ovako kako si ti napisao a negdje da kroz otvor koji imam, predpostavljam da je jedno i drugo bolje, tvoje mi se čak više sviđa.... pa kroz otvor slijedeći put... i dobro da si naglasio da se potroši cijela tuba
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3348
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la josey » 26. 05. 2022. (10:39)

ja sam ih mjenjao sad na francuzu, tocno kako sam ti napisao, ne curi nigdje :)
skinuo zuti prsten sa bukule
cjelu tubicu ispraznio u bukuli, ljepo sve jednoliko razmazao prstom (razmazi sa onim prstom sa kojim se najugodnije osjecas :) )
vratio zuti prsten u bukulu, navukao na osovinu, sve stegnuo i kad sam stegnuo izvukao zuti prsten.
nemoras se zamarat sa tim da moras dodavat mast. to zna trajat i po 10 god bez problema, ali ako treba, skines onaj vijak na vrhu bukule i kroz njega dodas spricom ili se tubom malo potrudis.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 26. 05. 2022. (12:45)

peroLA je napisao/la:uf sad mi mehaničar tvrdi da nisam smio motomarine uzet nego original koji je mekši i da snjim nema problema, on da sa moto marine uopće ne radi

... ja san prije deset godina kupija u Scama osovinski vod sa motomarine bukulom ... jucer san pipa gumu i ne pari mi se tvrda ... svako koliko se minjaju bukule ??
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1900
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la peroLA » 26. 05. 2022. (13:40)

uvjek se govorilo 10+godina Volvo, na kutji ovog koji sam kupio piše 4god ili 500sati, meni je isto tvrda nova i stara
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3348
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la josey » 26. 05. 2022. (14:10)

ma minjas kad procuri,
nije poanta u gumi izvanka nego u ona tri gumena prstena iznutra, oni kad se stvrdnu i kad se pojedu onda ona procuri.
meni su na francuzu osovine fi45 bukula je tolko tvrda da je jedino grifom mos stisnit.
a sa druge strane koji cu je qrac stiskat??
dajte se opustite nece bukula curit i nece se brod potopit. kad prokapa imas vrimena za prominit, jer prvo krene kapljat u voznji a dok stojis ne kapa.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la bobipu » 29. 05. 2022. (20:47)

Za buduča podmazivanja postoji mazalica koja se zavida u taj prvi vijak pa se može povremeno podmazivat jer inače za to obavit kako treba bi trebalo vadit osovinu za napunit mast...ili tubu naslonit kad se vijak odvrne i napumpat koliko se bude dalo..
Šta se manžeta tiče jesu malo tvrde kad su nove pa se treba muški naslonit pa stisnut bokove da ispusti zrak...i bit če ok... sretno...
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la josey » 30. 05. 2022. (16:19)

a glupo pitanje
cemu ispustanje zraka ako je manzetna hladjena morem? a njemu je!
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Volvo ležaj

PostPostao/la som » 11. 06. 2022. (20:42)

Nije ispustanje zraka nego ju nagaziš kad se brod spusti u more da procuri malo mora da ne izgori.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2979
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.