Strana zastava

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Strana zastava

PostPostao/la primorac » 10. 11. 2009. (22:10)

Odnosi se na plovila straanih reg. oznaka (stranih zastava, dakle)
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Strana zastava

PostPostao/la igy-m » 10. 11. 2009. (23:11)

Sve mi se više čini, kad Hrvatska uđe u EU, da ćemo svi mi domaći biti stranci na našem plavom Jadranu :Other12:
Avatar
igy-m
Member
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 23. 04. 2009. (17:33)
Lokacija: Rijeka

Re: Strana zastava

PostPostao/la dome » 10. 11. 2009. (23:41)

Znam da se moje pitanje koje slijedi ne odnosi direktno na temu ali da ne otvaram novu jer je kompatibilno ovoj...........
Dali može strani brod biti čuvan u kampu preko zime jer je gazdi skup suhi vez u marini a, cijena koju traži gazda kampa je prihvatljiva?
Dali isti taj brodić može zimovati kod nekog u dvorištu ispod topole? (Znam da se topola neće buniti)
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Strana zastava

PostPostao/la tomi » 11. 11. 2009. (00:02)

dome je napisao/la:Znam da se moje pitanje koje slijedi ne odnosi direktno na temu ali da ne otvaram novu jer je kompatibilno ovoj...........
Dali može strani brod biti čuvan u kampu preko zime jer je gazdi skup suhi vez u marini a, cijena koju traži gazda kampa je prihvatljiva?
Dali isti taj brodić može zimovati kod nekog u dvorištu ispod topole? (Znam da se topola neće buniti)

ma kod nas sve može uvijek.ali kad dođe do problema onda nitko niš ne zna
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: Strana zastava

PostPostao/la primorac » 11. 11. 2009. (11:15)

Carinarnica može odobriti da se prijevozna sredstva ostave na čuvanju ili popravku kod osobe koja je za takovu djelatnost registrirana i ima suglasnost carinarnice, iako je korisnik postupka privremenog uvoza napustio carinsko područje.

Ako je privremeno uvezeno prijevozno sredstvo ostavljeno na čuvanju ili popravku kod osobe koja nema suglasnost carinarnice, ispod topole ili žižule, osoba mora o tome izvijestiti carinarnicu u roku od 8 dana od dana kada je prijevozno sredstvo primila na čuvanje ili popravak.

BTW, onaj tko primi na čuvanje... itd (znaš onu Dome, ja sam drža vriću, nisam kra) jednako je odgovoran pred zakonom kao i onaj čije je plovilo (u konkretnom slučaju). Analogno tome, mogu mu se i naplatit sve pristojbe i kazna.

Nepoznavanje propisa ne eskulpira od odgovornosti pred zakonom, što mnogi ne znaju (ili se prave da ne znaju).
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Strana zastava

PostPostao/la karlovacko » 13. 11. 2009. (06:31)

Moze li se raditi u jednoj zemlji a imati plovilo registrirano u drugoj te koristeno u Hrvatskoj?
Dakle zivim u npr. Indiji,kupim i registriram plovilo u Italiji i drzim ga vezanog u Hr,jel' po zakonu dok god imam pravovaljanu radnu dozvolu u Indiji te boravim manje od 186 dana u HR???
"good things come to those who wait"
Avatar
karlovacko
Senior Member
 
Postovi: 763
Pridružen/a: 22. 05. 2009. (02:07)
Lokacija: Split/Razanj/Mokpo
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fortis 590 Fisher / Suzuki 90 hp

Re: Strana zastava

PostPostao/la unije » 13. 11. 2009. (13:28)

jedan konkretan slučaj:
-brodica (12 metara motornjak) ima DL Delaware američku zastavu/registraciju. Vlasnik brodice je supruga koja ima hrv i strano državljanstvo (nije američko) suprug ima samo hrv državljanstvo. Oboje žive stalno u RH. Supruga samo ima strano državljanstvo bez boravka i jednog dana vani.
Brodica ima sve uredne papire. Da li je to moguće pitam vas koji ste jači sa tim dokumentima pomorskim ?
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Strana zastava

PostPostao/la aladin » 13. 11. 2009. (13:35)

unije je napisao/la:jedan konkretan slučaj:
-brodica (12 metara motornjak) ima DL Delaware američku zastavu/registraciju.


Koliko sam ja shvatio DL registraciju moze imati ko hoce samo treba pitati na pravu adresu. Da se razumijemo ja ne znam koja je to adresa.

Kada bi se poredali svi brodovi koji su registrairani na DL vjerovatno nebi stali u isti taj Delaware :-) To je neka fora sa jeftinim otvaranjem off-shore firme u DL.

Ali ja vjerujem da ce i tome doci kraj prije ili kasnije
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.