Bazen za živu ješku

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la oneeyed » 15. 10. 2009. (09:04)

"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la Gaso » 15. 10. 2009. (09:40)

Ove obične impelerske previše troše struju, da bi se koristile za bazen.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la oneeyed » 15. 10. 2009. (09:58)

Gaso je napisao/la:Ove obične impelerske previše troše struju, da bi se koristile za bazen.

Ova gore je centrifugalna, potrošnja 1,9 A...Puno?
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 15. 10. 2009. (11:11)

Najbolje pumpe, a ujedno i najskuplje, su membranske. Mogu radit i bez vode bez opasnosti od oštećenja. Rule je osrednja klasa kvalitete.

Osobno sam uvijek za Jabsco ako ima takav model (mislim da ovako male nema), pogotovo za kaljužu, sustav razvoda vode i slično.

Od ovih impelerskih i nema baš neke kvalitete, više manje je sve isto.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la Gaso » 15. 10. 2009. (13:44)

oneeyed je napisao/la:
Gaso je napisao/la:Ove obične impelerske previše troše struju, da bi se koristile za bazen.

Ova gore je centrifugalna, potrošnja 1,9 A...Puno?

mislio sam na tvoj 1. link, na pumpe na početku stranice, 1.9A je odlična potrošnja za bazen i ja sam mišljenja da je ova pumpa najjeftinije rješenje, pa je najbolje kupit več u početku jednu za rezervu. Ja imam na Rule 360 3 kom i rade bez problema več par godina.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la opus » 15. 10. 2009. (19:47)

Gaso je napisao/la:
oneeyed je napisao/la:
Gaso je napisao/la:Ove obične impelerske previše troše struju, da bi se koristile za bazen.

Ova gore je centrifugalna, potrošnja 1,9 A...Puno?

mislio sam na tvoj 1. link, na pumpe na početku stranice, 1.9A je odlična potrošnja za bazen i ja sam mišljenja da je ova pumpa najjeftinije rješenje, pa je najbolje kupit več u početku jednu za rezervu. Ja imam na Rule 360 3 kom i rade bez problema več par godina.

Pise da je potrosnja Rule 360 2.1A sto mi se cini nije puno vise od ovih 1.9A?
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la karamba » 16. 10. 2009. (10:50)

amiklic1 je napisao/la:Najbolje pumpe, a ujedno i najskuplje, su membranske. Mogu radit i bez vode bez opasnosti od oštećenja. Rule je osrednja klasa kvalitete.

Osobno sam uvijek za Jabsco ako ima takav model (mislim da ovako male nema), pogotovo za kaljužu, sustav razvoda vode i slično.

Od ovih impelerskih i nema baš neke kvalitete, više manje je sve isto.

,,,
mislim da griješiš po pitanju kvalitete membranske pumpe , moj prijatelj ju ima i s njom uvjek proplemi a koštala je mislim preko 200€ dok ovu rule od 300-tinjak kn jednostavno nemožeš pokvarit , pumpe rule su izuzetno kvalitetne u odnosu na svoju cijenu !
,,,
nevezano za tekst gore , najbolji bazen za živu ješku je sljedeči : (tko radi sam brod ili ima mogučnosti ugraditi dolje navedeni) , isplastificira se u kokpitu spremište-bazen koji graniči sa stjenkom doljnjeg trupa , ili se jednostavno iskoristi neki gavun , na njemu se probuše 2 rupe te stave dva ventila jedan za mehanički usis a drugi za mehanički ispust , stvar radi bezprijekorno, ne koristi struju niti se kvari , jednostavno se puste otvoreni ventili ,voda uđe do razine vodene linije sama se izmjenjuje i provjereno radi !
to je definitivno najbolji moguči sistem a razločaravajuče je to što sam ga vidio samo na jednom proizvođaču koji ga ugrađuje seriski , izgleda vrhunski,ne smeta,ne kvari se , a može se koristiti i kao gavun za automatsko brumanje ;) !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la emils » 16. 10. 2009. (11:43)

karamba je napisao/la:nevezano za tekst gore , najbolji bazen za živu ješku je sljedeči : (tko radi sam brod ili ima mogučnosti ugraditi dolje navedeni) , isplastificira se u kokpitu spremište-bazen koji graniči sa stjenkom doljnjeg trupa , ili se jednostavno iskoristi neki gavun , na njemu se probuše 2 rupe te stave dva ventila jedan za mehanički usis a drugi za mehanički ispust , stvar radi bezprijekorno, ne koristi struju niti se kvari , jednostavno se puste otvoreni ventili ,voda uđe do razine vodene linije sama se izmjenjuje i provjereno radi !
to je definitivno najbolji moguči sistem a razločaravajuče je to što sam ga vidio samo na jednom proizvođaču koji ga ugrađuje seriski , izgleda vrhunski,ne smeta,ne kvari se , a može se koristiti i kao gavun za automatsko brumanje ;) !


Kako isprazniš vodu iz ovoga kad bi ga npr. tija očistiti?
Avatar
emils
Moderator
 
Postovi: 3542
Pridružen/a: 15. 09. 2008. (12:32)
Lokacija: Pariz, Francuska
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bez plovila

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la karamba » 16. 10. 2009. (14:45)

pa jednostavno , u vožnji (može i minimum) pustiš otvoren samo jedan ventil koji principom podtlaka izvuče vodu do zadnje kapi , tražio sam sliku na kompu ali nemogu nači , ali definitivno najbolje rješenje !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 16. 10. 2009. (16:22)

karamba je napisao/la:
amiklic1 je napisao/la:Najbolje pumpe, a ujedno i najskuplje, su membranske. Mogu radit i bez vode bez opasnosti od oštećenja. Rule je osrednja klasa kvalitete.

Osobno sam uvijek za Jabsco ako ima takav model (mislim da ovako male nema), pogotovo za kaljužu, sustav razvoda vode i slično.

Od ovih impelerskih i nema baš neke kvalitete, više manje je sve isto.

,,,
mislim da griješiš po pitanju kvalitete membranske pumpe , moj prijatelj ju ima i s njom uvjek proplemi a koštala je mislim preko 200€ dok ovu rule od 300-tinjak kn jednostavno nemožeš pokvarit , pumpe rule su izuzetno kvalitetne u odnosu na svoju cijenu !
,,,
nevezano za tekst gore , najbolji bazen za živu ješku je sljedeči : (tko radi sam brod ili ima mogučnosti ugraditi dolje navedeni) , isplastificira se u kokpitu spremište-bazen koji graniči sa stjenkom doljnjeg trupa , ili se jednostavno iskoristi neki gavun , na njemu se probuše 2 rupe te stave dva ventila jedan za mehanički usis a drugi za mehanički ispust , stvar radi bezprijekorno, ne koristi struju niti se kvari , jednostavno se puste otvoreni ventili ,voda uđe do razine vodene linije sama se izmjenjuje i provjereno radi !
to je definitivno najbolji moguči sistem a razločaravajuče je to što sam ga vidio samo na jednom proizvođaču koji ga ugrađuje seriski , izgleda vrhunski,ne smeta,ne kvari se , a može se koristiti i kao gavun za automatsko brumanje ;) !


Ne griješim u vezi pumpe sigurno, jer smo ih ugradili jako puno. A kolega je ugradio stotine pumpi svih vrsta na novogradnje, i baš membranske su se pokazale pouzdanije od impelerskih.

Ali nema veze. Možda ti prijatelj ima nekakvu trlj brlj pumpu, neman pojma, ja preferiram Jabsco i to sigurno radi.


Ova ideja bazena za živu ješku koju si opisao je super. Sviđa mi se jako, a pošto je brod još "roh-bau" mogao bi i razmislit o tome. Problem je to smjestit negdi jer je moram stavit ispod poda kokpita, a ionaklo muku mučim s velikim prostorom ispod krmenog dijela kokpita na kojem nema nikakvog poklopca nego se tome pristupa iz motornog prostora.

Sve me puca ideja da napravim poklopce tu, naručin čovika da to izmodelira i miran. Al' onda ode rađa u nedogled...
Gotove portele me ne zanimaju jer vire iznad razine poda. jedino ko stavlja neko drvo može to lipo uredit tako da bude u razini.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la tomi » 16. 10. 2009. (17:58)

ajme koliko komplikacije
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la karamba » 16. 10. 2009. (18:41)

amiklic1, evo našao sam sliku na linku http://www.burzanautike.com/testovi/wavebreaker-26 , sličica je 6 po redu u desnom nizu , na slici izgleda mali ali je u biti velik , može se djete u njemu brčkat bez proplema čak i dvoje !
,,,
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 17. 10. 2009. (09:51)

tomi je napisao/la:ajme koliko komplikacije


Je'l se tebi svađa?
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la BWRGS75 » 08. 11. 2009. (13:59)

Gdje u hr kupiti ovo:

http://www.motomarine.it/scheda.asp?IDP ... PrmFiltro=

tj
javascript:popup('popup.asp?codiceProdotto=1822858&Desc=Ossigenatore Extra');


LP
... life is like box of chocolate ...
Avatar
BWRGS75
Member
 
Postovi: 109
Pridružen/a: 12. 03. 2009. (09:28)
Lokacija: Karlovac-Starigrad-Paklenica

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la dome » 08. 11. 2009. (18:47)

BWRGS75 je napisao/la:Gdje u hr kupiti ovo:


http://www.mikeli-trade.hr/
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.