Bazen za živu ješku

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Bazen za živu ješku

PostPostao/la manuel » 10. 10. 2009. (18:34)

Kako mi je brodić na generalki odlučija san napraviti bazen za živu ješku da mi više lignje ne krepivaju, pa ako netko ima volje da mi ušturo objasni koju pumpu da kupim (a da ne troši puno struje )jer san ograničen sa akumulatorima koji su 120 ah a nemam mogućnost punjenja istih,na akumulatore je još spojen fishfinder a na moru budem max tri dana pa da mi sve to može izdržat za to vrime.
Avatar
manuel
Member
 
Postovi: 101
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (22:23)
Lokacija: Zadar

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la Jablan » 10. 10. 2009. (19:49)

Treba napraviti bazen koji se puni morem i nekako prazni, a da može raditi i za vrijeme vožnje!
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la unije » 10. 10. 2009. (20:57)

uzmi maštel u peveca sad su na akciji (hehe) od 50 litara veži ga konopom negdi da se ne miče dok brod valja. naravno more ćeš nalivati i prazniti sa bujolom
i budi siguran nema tu potrošnje struje. na maštel stavi stari šugaman da ti ne prska okolo.
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 10. 10. 2009. (21:43)

Je, al' ajde zadrži lignje žive recimo od danas popodne do sutra popodne. To ide jako teško. Jedna od shema je stavit zaleđenu bocu od dvi litre unutra, šta im (valjda) uspori metabolizam i održava ih duže na životu. Kao da se umrtve malo.

To radi sigurno.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la Jablan » 10. 10. 2009. (22:43)

amiklic1 je napisao/la:Je, al' ajde zadrži lignje žive recimo od danas popodne do sutra popodne. To ide jako teško. Jedna od shema je stavit zaleđenu bocu od dvi litre unutra, šta im (valjda) uspori metabolizam i održava ih duže na životu. Kao da se umrtve malo.

To radi sigurno.


Radi, jedino što boca pliva na površini pa kad valja je problem!

Dal ki zna napravit pumpicu za more, pa još da ima nekakav tajmer i onda ju po noći naštimaš da se upali recimo svakih 1h malo radi pa se isključi itd....da ne troši previše akumulator?
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la unije » 11. 10. 2009. (06:14)

ako ti tribaju od danas popodne do sutra popodne onda ih stavi u more u "kavez"
ako ćeš voziti brodom/motorom u međuvremenu onda nije frka sa strujom zar ne ?
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la manuel » 11. 10. 2009. (07:57)

Prova san sve to što navodite i stavin lignje u čuvaricu i potopin na desetak metara pa iden leć.Meni triba bazen kad panulan da se ne zajebajen svako malo minjat vodu jer mi baš tad počnu krepivat pa na po panulanja neman više žive lignje.Mislin napravit točno to što Jablan navodi a treba mi ta pumpica i tajmer tako da napravi izmjenu svakih pola ure ili jedan sat .Mene zanima koja pumpa i tajmer da se mogu kupiti kod nas da nemoran improvizirat.
Avatar
manuel
Member
 
Postovi: 101
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (22:23)
Lokacija: Zadar

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 11. 10. 2009. (09:17)

Tajmer ćeš teško kupit, znaš da kod nas nema u trgovinama ni najobičnijih stvari ponekad, a kamoli takvog tajmera koji tebi treba. Ipak, možda netko i nađe neštpo.

Moj savjet je napravit, ili sam ako imaš iskustva ili nać nekog ko se malo bavi time. Srednjoškolac sa smislom za elektroniku je sasvim dovoljno jer se radi o jednostavnim sklopovima, uglavnom.
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la dome » 11. 10. 2009. (09:23)

Ova pumpa troši 2.5 A/h i meni se pokazala odlična evo već treću godinu.http://www.motomarine.it/scheda.asp?IDP ... PrmFiltro=
Imam akumulator od 180 Ah.Lignje mi nikad nisu krepavale ni danju ni noću.Bazen mi je posuda za kiseliti kupus od 60l.
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la Jablan » 11. 10. 2009. (10:55)

Dome, a kako si rješio odvod mora?



slika
Jel bi se ovakva kaljužna pumpa mogla iskoristit?
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la lupis » 11. 10. 2009. (11:37)

Koja je svrha držat lignje od danas do sutra popodne živima?

Možda nešto propuštam u životu pa bi molio objašnjenje!
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la unije » 11. 10. 2009. (12:45)

postoji još jedan sistem o kojem bi trebalo razmisliti. radi se o nešto niže postavljenom bazenu sa morem i onda se sistemom nepovratnih ventila more ubacuje u bazen odakle se slobodnim padom izlijeva u more. ovaj sistem bi preporučio amiklicu dok je u fazi gradnje. osim nepovratnih ventila nema nikakvih zahtjeva za strujom a budimo iskreni svaki brod se ljulja. naravno dodatni usisni ventil ide za slučaj dok brod vozi kada također zbog većeg tlaka krca more u bazen...
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 11. 10. 2009. (12:55)

lupis je napisao/la:Koja je svrha držat lignje od danas do sutra popodne živima?

Možda nešto propuštam u životu pa bi molio objašnjenje!


Ima ljudi koji idu po dan-dva negdi na ribolovni izlet, panulu i slično, pa recimo kad bi ja išao oko Šibenika, onda ne moram tamo lovit lignje di ne znam baš teren, nego ih lipo uloviš kod kuće di si siguran di ih ima...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la amiklic1 » 11. 10. 2009. (12:58)

unije je napisao/la:postoji još jedan sistem o kojem bi trebalo razmisliti. radi se o nešto niže postavljenom bazenu sa morem i onda se sistemom nepovratnih ventila more ubacuje u bazen odakle se slobodnim padom izlijeva u more. ovaj sistem bi preporučio amiklicu dok je u fazi gradnje. osim nepovratnih ventila nema nikakvih zahtjeva za strujom a budimo iskreni svaki brod se ljulja. naravno dodatni usisni ventil ide za slučaj dok brod vozi kada također zbog većeg tlaka krca more u bazen...


Kako to misliš? Misliš na uljev koji je malo ispod VL, pa onda kad se brod nagne tlak "nabije" to more kroz nepovratni ventil u bazen, a s druge strane malo mora se (ista količina) izlije iz bazena kroz drugu cijev.

Skloniji sam ideji električne pumpice koja će odradit svoje, s nekom elektronikom kao tajmerom. Može se i napravit konstatan protok, samo treba pumpica koja jako malo troši. Ima i takvih...
Avatar
amiklic1
Old Senior Member
 
Postovi: 3137
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (13:14)
Lokacija: Stobreč
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Gull 745 / Yanmar 4JH4AE

Re: Bazen za živu ješku

PostPostao/la ŠARUN » 11. 10. 2009. (14:12)

slika

slika


slika

slika

slika

slika

Ovo je moj bazen za živu ješku a montira se na platformu broda a kad se montiraju gume može i unutar broda
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.