Najam krame za renoviranje

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Najam krame za renoviranje

PostPostao/la lupis » 05. 06. 2023. (14:45)

Zna li netko,postoji li mogućnost za najam nekog derutnog plovila ,koji bi se unajmio na koliko već treba,tjedan,misec,godina ili duže,i kojeg bi mogli za to vrijeme sređivat.
Nekome tko nije zaintetesiran za plovidbu,ili netko tko voli pilit i brusit a već je svoj brod doveo do savršenstva ,ili netko tko to ne zna a htio bi se ispraksirat kako ne bi uneredio svoj brod,ili netko tko zna da neće nikad završit a ima volje ,ili netko kome treba razlog da ne radi nešto drugo ,moglo bi to bit zanimljivo.
Jel se može registrirat takva djelatnost?

Imam jednu livadu i tu bi parkirao više tipova plovila,i nudio bi ljudima mogućnost da tu provode vrijeme i uređuju po svojim idejama ,nešto kao umjetnička kolonija ili radionica...,ono,rentaš gajetu pa minjaš na njoj madiri ,ili rentaš Istranku i stavljaš spojler...netrebaš vez,plaćat svjetlarine,osiguranja ,registraciju,.

Do bi bilo dobro mislim,jedan renta ns misec dana pa zalipi limun,onda dođe drugi taj ga odriže ....i tako..jedan stavi Mile,drugi ga ispjeskari stavi Hard..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la bananko28 » 05. 06. 2023. (16:42)

lupis je napisao/la:
Do bi bilo dobro mislim,jedan renta ns misec dana pa zalipi limun,onda dođe drugi taj ga odriže ....i tako..jedan stavi Mile,drugi ga ispjeskari stavi Hard..


:lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3876
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la peroLA » 05. 06. 2023. (17:01)

Ovo je top ideja
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la Groff » 05. 06. 2023. (19:14)

Dobra ideja, mala škola samouređivanje plovila, za male šolde plus materijal i struju !!!
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1994
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la lupis » 05. 06. 2023. (19:53)

Bilo bi više opcija,npr all inclusive paket ,uključuje materijal i savjete (našao bi par lokalnih niškoristi šatuta),i tako na dole do najjeftinije opcije da nosiš sve svoje i snalaziš se kako znaš.

Puno jeftinije nego kupit kramu,tražit vez ,držat je u dvoru di može biti studio,i onda prije ili kasnije izgubiš volju i ujebeš sina ili unuka s tom rupom bez dna.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la pero » 11. 11. 2023. (19:41)

lupis je napisao/la:Imam jednu livadu i tu bi parkirao više tipova plovila,i nudio bi ljudima mogućnost da tu provode vrijeme i uređuju po svojim idejama ,nešto kao umjetnička kolonija ili radionica...,ono,rentaš gajetu pa minjaš na njoj madiri ,ili rentaš Istranku i stavljaš spojler...netrebaš vez,plaćat svjetlarine,osiguranja ,registraciju,..


Svaki početak je težak,bitno da je krenulo :thumbup: sretno
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la chomli » 11. 11. 2023. (19:46)

Otvori d.d. i ulistaj se na burzu . Kupujem odma dionice. A možemo i preko javnog bilježnika. Uzea bi bar 10% udjela
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 883
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la Gec » 12. 11. 2023. (10:46)

Dobar vic, baš sam se nasmijao :lol:
Avatar
Gec
Member
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 27. 08. 2008. (16:54)
Lokacija: Zagreb
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Crownline Bayside 765

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la Rexi » 14. 11. 2023. (10:43)

iako je ovo dobra šala, vjerujem da bi se za neke stvari našlo ljudi.

Ja vec duze vremena razmisljam o napustanju IT industrije i problem mi je naci majstora (jer ih nema) kod kojih bi mogao nauciti prekvalifikaciju.
(ne zelim u dubinu moje odluke, ali recimo da novac nije bitan a primanja su i vise nego dobra. stvar je koje boje svjecica ima glavu nakon rada)

Da si se javio prije mojeg pothvata bio bi mi od koristi i sigurno bi moje remek dijelo bolje ispalo.
No, jos stignem popraviti stvari stoga kada pokosis livadu i nađeš kramu, javi i ja dolazim.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la peroLA » 14. 11. 2023. (10:57)

trebalo bi istražit dali to već postoji, jer recimo modelarenje i male makete znamo da su popularne pa možda i ovo već postoji :)

Rexi ako otkriješ recept, za ne morat bit zatvoren 8 ili više sati i sjedit i buljit u ekran i trpit svašta, a pritom opet imat neke pare i sigurnost a i fleksibilnost da možeš skočit do veza u radno vrijeme vidjet ako si sta zaboravio... javi i pridružujem se isto ako nije zadovoljeno baš sve što sam napisao
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la chomli » 14. 11. 2023. (12:48)

Rexi je napisao/la:iako je ovo dobra šala, vjerujem da bi se za neke stvari našlo ljudi.

Ja vec duze vremena razmisljam o napustanju IT industrije i problem mi je naci majstora (jer ih nema) kod kojih bi mogao nauciti prekvalifikaciju.
(ne zelim u dubinu moje odluke, ali recimo da novac nije bitan a primanja su i vise nego dobra. stvar je koje boje svjecica ima glavu nakon rada)

Da si se javio prije mojeg pothvata bio bi mi od koristi i sigurno bi moje remek dijelo bolje ispalo.
No, jos stignem popraviti stvari stoga kada pokosis livadu i nađeš kramu, javi i ja dolazim.


A svi govore da je lako nama IT-evcima... O tom već odavno razmišljam, otvorit nešto tipa da vodin furešte na ribolov i slično. Zimi i dalje se bavit IT-em al ono samo povremeno i isključivo za strance, po mogućnosti da mi ured bude brod :D
Avatar
chomli
Senior Member
 
Postovi: 883
Pridružen/a: 27. 01. 2010. (15:05)
Lokacija: Zadar/Dugi otok
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Quicksilver 650 weekend / Mariner 115

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la peroLA » 14. 11. 2023. (13:31)

nebi bili ni prvi ni zadnji... ja sam odradio par dana na jedrilici, ali radi male djece opet moraš u vrtić pa nazad po njih itd... jednostavno je jednostavnije bit doma radit i šutit... mašta je drugo ;)... još staviš onaj app da ti pomiče miš svako toliko i plivaš
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la lior » 14. 11. 2023. (15:56)

Rexi je napisao/la:iako je ovo dobra šala, vjerujem da bi se za neke stvari našlo ljudi.

Ja vec duze vremena razmisljam o napustanju IT industrije i problem mi je naci majstora (jer ih nema) kod kojih bi mogao nauciti prekvalifikaciju.
(ne zelim u dubinu moje odluke, ali recimo da novac nije bitan a primanja su i vise nego dobra. stvar je koje boje svjecica ima glavu nakon rada)


Ako ti hobi ( more, ribolov,barke, itd ) postane posa onda za opustit se vjerojatno ćeš iza kompjutera malo programirat kao novi hobi.
Avatar
lior
New Entry
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 17. 04. 2015. (20:44)
Lokacija: Podstrana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: G646

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la legi » 14. 11. 2023. (21:37)

Jedan je Lupis :thumbup:
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Najam krame za renoviranje

PostPostao/la peroLA » 15. 11. 2023. (10:50)

a znam ne poznam baš nekog iz nautčkog sektora da mu je nautika i hobi i da je sretan, osim mlađih skipera
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.