gruje/dizanje na jarbol

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

gruje/dizanje na jarbol

PostPostao/la peroLA » 24. 08. 2022. (13:35)

kako sam rashodovao ovaj mjesec dva pvc gumija, i kupio plastični tender a treba mi opet i gumi pvc, kojeg mislim uzet novog jer mi se ne krpa i ne kupuje ljepilo za krpanje, sinula mi ideja o izvedbi gruja ili nekako dizanja ovog plastičnog tendera uz pomoć vinča za jedrenje i/ili izradu gruja, pa da stalno koristim taj plastični tender i rješim se muka krpanja pvca... dali ima tko kakvih iskustava po tom pitanju?

ili pak samo ovako :
https://www.youtube.com/watch?v=0fJ1LnbL_u0

ali pitanje koliko kg može ovako, mislim da je moj tender max 80 vjerojatno ispod
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: gruje/dizanje na jarbol

PostPostao/la Rexi » 25. 08. 2022. (06:47)

Svojedobno sam istrazivao isto to pitanje i dosao do zakljucka da je najbolje ovako kao iz videa preko jarbola.
S obzirom na vjetar u jedrima, siguran sam da jarbol moze podnit bez problema 100kg
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: gruje/dizanje na jarbol

PostPostao/la peroLA » 25. 08. 2022. (07:52)

a moze da sigurno kad i covjek se na isti nacin digne... ovo mi je novo pa istražujem... cijelo ljeto sam koristio viamare 230 kojeg sam sam dizao, ili uz pomoć žene.... plastični tender mi je svejedno trebao i sad sam ga nabavio, ali kako je viamare se raspao gledam solucije da dižem ovako plastični pa da umjesto tendera kupim ženi sup
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.