sve o Bokoštitnicima

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

sve o Bokoštitnicima

PostPostao/la Rexi » 21. 10. 2021. (08:00)

Gledam, trazim i cudim se da nitko nije otvorio konkretnu temu o bokostitnicima.

Imamo nekoga tko je upoznat sa metodama ugradnje istoga, kakvi su sistemi na trzistu i sl.

Zagrijavanje ili bez, inox ili pvc.
Mozda neka alternativa drveta?

Gledam po trgovinama i ima svega ali za nekoga tko to jos nije radio, poprilicno zbunjujuce sto da gleda i kombinira.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: sve o Bokoštitnicima

PostPostao/la dimulius » 21. 10. 2021. (08:36)

MIslim da prilicno ovisi i o tome kakav ti je spoj kuverte sa trupom.
Ako je oni klasicni ("T" spoj nazovimo ga) na koji ide gumena, tu ti nacelno odma otpada bilo koja metalna varijanta.
Primjerice, aluminijska bokostitnica sa gumom u sredini ide samo na ravnu povrsinu.

Za nataknit gumenu bokostitnicu na "T" profil, mora obavezno ili bit vruci litnji dan (preporuka), ili grijat bokostitnicu. Ja san je recimo na gudi stavlja dva puta. Jedan put liti i to je bilo banalno do bola, a drugi put kad je bilo ladnije smo zamalo polomili ovi profil di dodje.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: sve o Bokoštitnicima

PostPostao/la peroLA » 21. 10. 2021. (08:52)

majstori od Adrie - Kvarnerplastike su gume stavljali u toplu vodu kod prve montaže... Ja sam na Primorki dva puta vadio gumu i stavio ju bez većih problema... po suncu... najprvo bih namjestio pod ogradu na provu, zatim zavidao kraj na krmu, namjestio provu i onda natezao i namještao od prove prema krmi... bilo je ok, ali baš stražnji dio na krmi je posebni komad i dosta kratak pa sam se tamo puno više namučio za nategnut..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: sve o Bokoštitnicima

PostPostao/la josey » 21. 10. 2021. (09:15)

sori krivo sam postao
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.