Uvoz izvanbrodskog motora

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Uvoz izvanbrodskog motora

PostPostao/la morski vučić » 21. 03. 2019. (17:08)

Pozdrav
Intresira me koja je procedura kupnje rabljenog vanbrodskog motora u sloveniji dali se u hrvatskoj placa neki porez ili je procedura ista kao i kod nas kupoprodajni ispis iz plovidbene dozvole i to je to
Avatar
morski vučić
New Entry
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 27. 07. 2012. (16:37)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Nuova Bat Grifo 6+ Mercury 60

Re: Uvoz izvanbrodskog motora

PostPostao/la el passo » 21. 03. 2019. (22:02)

Kao i kod nas. Odjava ili račun, kupoprodajni ugovor i odeš u lučku...sad neznam dali treba neki prijevod od strane sudskog tumača ili im je dovoljan original
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Uvoz izvanbrodskog motora

PostPostao/la open510 » 22. 03. 2019. (08:02)

Bude li kupoprodajni na slovenskom mislim da ce ipak tribat prijevod ovlaštenog sudskog tumača, ipak je to strana zemlja i jezik :lol:
Bar je tako kod uvoza iz Francuske, a to je isto EU...

Stavi sve troškove na papir i izračunaj isplati li ti se uvozit motor...Ja sam sebi misecima gleda brod po Francuskoj i Italiji, kupnja polovnog motora se uopće ne isplati..iznenadilo me što su novi motori u Francuskoj par tisuća € skuplji nego kod nas, to se onda odrazi i na polovne koje je uz to i teško provjerit na licu mista npr. nekom servisu...konkretno, govorim za 150ks 4T motor, za ostale virujem da je slična priča. :wave:
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 431
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)

Re: Uvoz izvanbrodskog motora

PostPostao/la morski vučić » 22. 03. 2019. (11:36)

Gledam samo italiju i sloveniju jer mi je blizu sve dalje je neisplativo a i ovo sta gledam je jeftije vani nego kod nas samo stanje treba vidjet
Avatar
morski vučić
New Entry
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 27. 07. 2012. (16:37)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Nuova Bat Grifo 6+ Mercury 60

Re: Uvoz izvanbrodskog motora

PostPostao/la peroLA » 22. 03. 2019. (12:12)

zato što se po normalnom standardu kupi odmah odgovarajuć motor i on ostaje na plovili do životnog vijeka, a ne kao kod nas najprvo kupiš 40 pa kad možeš 80 itd... možda jedino kod servisera se da nać.. znam da su neki tako uzimali i unutarnje...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron