Uvoz iz Slovenije

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Uvoz iz Slovenije

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 07. 03. 2019. (07:33)

lupis je napisao/la:Privatno... brod..s motorom....

malo brži..
. ;)

... kad ce slikice te "sesule" da pucanstvo vidi o cemu se radi i da da svoj sud ... :D
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Uvoz iz Slovenije

PostPostao/la macro » 07. 03. 2019. (17:29)

M710 SEA PEARL je napisao/la:
lupis je napisao/la:Privatno... brod..s motorom....

malo brži..
. ;)

... kad ce slikice te "sesule" da pucanstvo vidi o cemu se radi i da da svoj sud ... :D

nije se falija ni maestralon, a di će s tom vrancuskom raspalinom...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Uvoz iz Slovenije

PostPostao/la teo400@hotmail.com » 05. 08. 2020. (15:12)

Pozdrav svima,
trazeci po forumu nasao sam ovaj thread u kojem pise da je jedino potrebno ispuniti kupoprodajni ugovor sa fizickom osobom iz Slovenije, odjavi iz njihove lucke kapetanije i da je to dovoljno da se registrira plovilo u RH.

takodjer sam naletio i na ovaj clanak, gdje se daju kotradiktorne informacije...
https://morski.hr/2020/02/14/zelite-uve ... -problema/

Naime, od Nove godine je na snazi novi pravilnik o kojem lučki kapetani, Ministarstvo, te Registar ne znaju puno. U procesu sam uvoza jedne brodice iz Slovenije iz 1980. g, te nalazim na oprečne informacije. Jedan lučki kapetan kaže da može, drugi da ne može jer je stariji od 1994. dok neki spominju čak i da se ne može uvesti brod stariji od 2000. g. Iz Regsitra brodova me upućuju na Ministartstvo mora, od tu me šalju na kapetaniju koji pak pojma nemaju, te me šalju dalje u Ministarstvo. Vrtim se u krug i apsolutno ništa ne znam. Čuo sam da ima dosta slučajeva kao mojih koji stoje negdje po stolovima jer ne znaju kako i gdje ih riješiti – opisuje nam čitatelj.

pa me sad zanima jeli bilo promjene okolnosti, ili su novinari jos uvijek samo novinari koji plasiraju poluvjesti radi zastrasivanja publike?
Avatar
teo400@hotmail.com
New Entry
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 08. 08. 2018. (14:44)
Lokacija: Samobor
Tip plovila: Rio sol 450

Re: Uvoz iz Slovenije

PostPostao/la lošinj » 09. 08. 2020. (08:01)

Od 1994 svaki proizvođač morati uz plovilo izdati izjavu o sukladnosti plovila i motora.
Zato je ta godina stavljena.
Možeš uvesti i starije plovilo, ali samo sa tim papirom.To vrijedi i za plovila nakon 2000g. Ništa više bez tih papira.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Uvoz iz Slovenije

PostPostao/la FUDA » 14. 08. 2020. (20:42)

Pozdrav društvo,

Imam jedno pitanje oko uvoza broda iz Engleske ako mu nije tu mjesto unapred se izvinjavam.

Naime našao sam brod na internet stranici od firme JW Boats te sam ih kontaktirao i kažu nikakav problem, uplatite 20 posto avansa a ostatak kad dostavim brod i vi ga pregledate ili dođete u Englesku pregledate brod platite i vozite.
E sada dali je tko s njima poslovao i dali je to baš tako i kakva su sve davanja kad dođe u Hrvatsku.

Hvala.
Avatar
FUDA
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 01. 04. 2019. (11:26)
Lokacija: DUGA RESA
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Nimbus 27 familia

Re: Uvoz iz Slovenije

PostPostao/la šalvađente » 15. 08. 2020. (20:13)

FUDA je napisao/la:Pozdrav društvo,

Imam jedno pitanje oko uvoza broda iz Engleske ako mu nije tu mjesto unapred se izvinjavam.

Naime našao sam brod na internet stranici od firme JW Boats te sam ih kontaktirao i kažu nikakav problem, uplatite 20 posto avansa a ostatak kad dostavim brod i vi ga pregledate ili dođete u Englesku pregledate brod platite i vozite.
E sada dali je tko s njima poslovao i dali je to baš tako i kakva su sve davanja kad dođe u Hrvatsku.

Hvala.


Ja sam kod plaćanja u naprijed siguran da je sve transparentno jedino ako se plaća preko Vestern uniona u Somaliju ili Nigeriju
Avatar
šalvađente
New Entry
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 15. 03. 2018. (10:46)
Lokacija: Zadar

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.