Oblaganje sjedišta

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la lošinj » 13. 07. 2017. (12:27)

Netko mi je bio spomenuo za pluto da se mrvi ,ali osobno nemam iskustva.Odustao sam od oblaganja,možda samo stavim komad letvice na gazište iznad sjedala.Dužine cca. 100 cm x 6 cm.
Ne želim previše ulagati love u barku staru 32 g. jer i tako za par godina će više vrijediti motor na njoj nego ona sama.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la peroLA » 13. 07. 2017. (12:32)

lošinj je napisao/la:Netko mi je bio spomenuo za pluto da se mrvi ,ali osobno nemam iskustva.Odustao sam od oblaganja,možda samo stavim komad letvice na gazište iznad sjedala.Dužine cca. 100 cm x 6 cm.
Ne želim previše ulagati love u barku staru 32 g. jer i tako za par godina će više vrijediti motor na njoj nego ona sama.

ili ako ne nađeš dobrog kupca pa je sredi kao tu neki naši forumaši pa će vrijedit preko 10;)
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la macro » 13. 07. 2017. (13:27)

Stavi radje pajole od drveta, npr sibirskog ariša..

Evo lipi primjer od forumasa, al piturane.

viewtopic.php?f=7&t=12167&p=367803&hilit=ari%C5%A1#p367803
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la mivan » 14. 07. 2017. (05:08)

macro je napisao/la:Stavi radje pajole od drveta, npr sibirskog ariša..


Taman ga kupili i mi prije par dana...u Contija...tražili nešto drugo, naletili na to...
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la lošinj » 14. 07. 2017. (12:58)

peroLA je napisao/la:
lošinj je napisao/la:Netko mi je bio spomenuo za pluto da se mrvi ,ali osobno nemam iskustva.Odustao sam od oblaganja,možda samo stavim komad letvice na gazište iznad sjedala.Dužine cca. 100 cm x 6 cm.
Ne želim previše ulagati love u barku staru 32 g. jer i tako za par godina će više vrijediti motor na njoj nego ona sama.

ili ako ne nađeš dobrog kupca pa je sredi kao tu neki naši forumaši pa će vrijedit preko 10;)



Maa šat god ja uložio u nju ne može nikada vrijediti toliko.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la peroLA » 14. 07. 2017. (13:45)

lošinj je napisao/la:
peroLA je napisao/la:
lošinj je napisao/la:Netko mi je bio spomenuo za pluto da se mrvi ,ali osobno nemam iskustva.Odustao sam od oblaganja,možda samo stavim komad letvice na gazište iznad sjedala.Dužine cca. 100 cm x 6 cm.
Ne želim previše ulagati love u barku staru 32 g. jer i tako za par godina će više vrijediti motor na njoj nego ona sama.

ili ako ne nađeš dobrog kupca pa je sredi kao tu neki naši forumaši pa će vrijedit preko 10;)



Maa šat god ja uložio u nju ne može nikada vrijediti toliko.


kako ne, baci samo na papir novi dizel do 30ks, spojler natkabina i opremanje... ne kažem da se ne isplati, ali se može... i služila bi još 30 bez problema
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la lošinj » 14. 07. 2017. (16:02)

I opet imam barku staru 30 g.
Draži mi je vanbrodski od unutrašnjeg.
Da idem sada uzeti novu dalmatinku od Metalplasta,sve zajedno sa spojlerom,dobrom opremom i novim motorom od 25 ks me ne bi došla preko 90 000kn.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la el passo » 15. 07. 2017. (08:12)

macro je napisao/la:Grijanje i kazu neki crnilo. Za mrvljenje, ako je dobro postavljeno, nisan cuja.


Vidio sam kako se počelo mrviti na jednom gumenjaku u St. Jebu ga rubovi na otvorenim površinama...npr špirun. Po npr podu kokpita ili bočnim gaziština neće.

Što se temperature tiče sve što nije bijelo sklono ja jačem zagrijavanju. Ima tu naravno i do materijala. To je meni bila najveća stavka u razmišljanju oblagati ili ne jer đabe da je paluba obložena a ne možeš hodati po njoj. Na kraju sam odlučio za umjetni tik. Majstor mi je preporučio malo svjetliju verziju deck kinga i po svemu sudeći problema sa hodanjem po njemu u podne neće biti :D
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la mivan » 15. 07. 2017. (09:03)

el passo je napisao/la:...
.Na kraju sam odlučio za umjetni tik. ..

Pa što to nije takodjer pluto..?bas gledam stranicu englesku od dek kinga..lipo izgleda..devet paleta boja..super..kaze da imamo zastupnika u malinskoj..jesi tog kontaktira? Posto je kvadrat?
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la lošinj » 15. 07. 2017. (10:45)

Imate za kupiti umjetnu tikovinu u Puli.Prijatelj mi je nedavno oblagao pod sa njom u gliseru 12 i jako dobro izgelda te nema nikavih održavanja.Cijena sa montažom je oko 1600 kn.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la macro » 15. 07. 2017. (13:46)

mivan je napisao/la:
el passo je napisao/la:...
.Na kraju sam odlučio za umjetni tik. ..

Pa što to nije takodjer pluto..?bas gledam stranicu englesku od dek kinga..lipo izgleda..devet paleta boja..super..kaze da imamo zastupnika u malinskoj..jesi tog kontaktira? Posto je kvadrat?

Nije pluto. Pluto je prirodni materijal (kora od drveta), a ovo su umjetni materijali.

Pojavili su se cak u zadnju neki iz kine na ebayu po bagatelnoj cijeni, vizualno pare ok.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Oblaganje sjedišta

PostPostao/la mivan » 16. 07. 2017. (14:42)

macro je napisao/la:
mivan je napisao/la:.........
Nije pluto. Pluto je prirodni materijal (kora od drveta), a ovo su umjetni materijali.

Pojavili su se cak u zadnju neki iz kine na ebayu po bagatelnoj cijeni, vizualno pare ok.


ma mene buni što sam ja čuo jedino za taj corkline dakle ovo - http://www.nauticline.hr/hr/ponuda/podn ... /corkline/ i taj industrijski pluto iz Tehnogume...tek sad vidim da ima gomila firmi koje imaju istu stvar ali ne od pluta..tipa Deck king, Isiteek,Flexiteek itd.....

Ima ova bagatela...ali sad budi pametan....kažu trajnost 3-5 godina...realno kome se da svakih toliko micati to sa broda i stavljati novo, pogotovo što mislim da nije to baš jednostavno odlipit...i sad zamisli cilu palubu jovo nanovo...

https://www.banggood.com/it/230cm-x-90c ... gIUYfD_BwE

a za razliku od ovog kineskog proizvoda našao sam da li gore od jedne od ovih navedenih firmi, ili neke druge ne znam, ali daju garanciju 20 godina na svoj proizvod...
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.