Jednostavno sređivanje plastike na pasari

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la joze » 30. 04. 2017. (12:36)

Pozdrav ljudi,
trebam jedan savjet od vas. Imam plastičnu pasaru sređenu prije više od 5 godina ali s vremenom se na provi i kokpitu plastika zacrnila te je nemoguće arfom i vodom oprat na nekim dijelovima. Možda može mini washom nisam isprobao ali mi je u cilju. Osim toga na plastici se s vremenom i javila "paukova mreža" odnosno pucketanje.

Mene zanima kako brod neću dizat vanka ove godine, postoji li neka jednostavna pa i jeftinija varijanta da se dovede to u red. Ima sam u planu poliranje polir pastom ili nešto slično ali su mi rekli kako će plastika postat klizava nakon toga, tako da moram napomenit kako želim ostavit hrapavost plastike da se putnici ne bi natukli :D

Imam jednu stariju sliku dok ne slikam detaljnije provu i kokpit.


slika
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la egotrip » 30. 04. 2017. (17:58)

to je vec bojano a ne điđi miđi đelkot,tako da mozes samo ili obojati ponovo,s malo kvarcnog pijeska protiv klizanja ili zalijepiti tapet ovu godinu,pa dogodine pobrusit i obojat,bojati obavezno dvokomponentnim bojama,kad je orginal đelkot onda se da ocistiti al vako tesko,sta se tice paukove mreze,to su ti godine i ne mozes tu nista bez puno brusenja i bojanja,bitno je da plovi,a za oprat provaj lagano s benzinom jedino
plus da poliranje nemoze unistiti hrapavost plastike
Avatar
egotrip
Senior Member
 
Postovi: 737
Pridružen/a: 25. 05. 2010. (19:48)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gs nautica open 550 yamaha 100 4t

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la joze » 30. 04. 2017. (20:03)

Dobia sam jedno zanimljivo rješenje al puno skuplje i pitanje je koliko ima smisla trošit na to za ovaj brod. Radi se o Kiwi Gripu. AL da zanimljiva je i ova opcija sa kvarcnim pijeskom. Nije skupo

Kiwigrip je revolucionaran, izdržljiv, neklizajući premaz, brzo i lagano se nanosi s pripadajućim valjkom


http://almi.hr/index.php/hr/kiwigrip
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la Basaforca » 01. 05. 2017. (03:27)

Kiwi isto stavljam sebi na spojler, svi ga hvale pa cemo vidit.
Kilo pokriva 2 kvadrata i dobije se specijalni valjak za to odradit.
Cijena definitivno nije mala...

Tebi se definitivno isplati pocistit povrsinu i proc je sa kiwijem
Avatar
Basaforca
Senior Member
 
Postovi: 874
Pridružen/a: 28. 07. 2012. (05:59)
Lokacija: SPLIT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pilotina Marušić 950

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la tomsic davor » 01. 05. 2017. (06:19)

Protivklizna površina u djelkotu...
Zaljepi na provu i malo sa strane iskituje sa djelkotom...
Jedino pravo i trajno rešenje...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la matko12345 » 01. 05. 2017. (21:46)

joze je napisao/la:Dobia sam jedno zanimljivo rješenje al puno skuplje i pitanje je koliko ima smisla trošit na to za ovaj brod. Radi se o Kiwi Gripu. AL da zanimljiva je i ova opcija sa kvarcnim pijeskom. Nije skupo

Kiwigrip je revolucionaran, izdržljiv, neklizajući premaz, brzo i lagano se nanosi s pripadajućim valjkom


http://almi.hr/index.php/hr/kiwigrip


Ja sam radio na jednoj jedrilici gdje su stavljali kiwigrip i nakon manje od godine pocelo se sve ljustiti. A majstori su bili iz firme koja je i uvoznik za hr. Tako da oprez sapripremom podloge.
Avatar
matko12345
New Entry
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 17. 03. 2014. (21:08)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: barka

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la joze » 06. 05. 2017. (11:36)

Evo uzea sam dvokomponenti Polyenamel 55106 (kojeg ću pomiješati sa granulama). Na uputama spominju i Light primer prije ovog završnog premaza. Koliko je primer neophodan - možda da izbrusim plastiku sa nekom finijom granulacijom da ne uništim stari primer?
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la Shile » 06. 05. 2017. (12:40)

joze je napisao/la:Evo uzea sam dvokomponenti Polyenamel 55106 (kojeg ću pomiješati sa granulama). Na uputama spominju i Light primer prije ovog završnog premaza. Koliko je primer neophodan - možda da izbrusim plastiku sa nekom finijom granulacijom da ne uništim stari primer?


Ne fercera to tako...farbanja na stari prajmer...
Ohrapavit, prajmer..i to x2 pa PolyEnamel x2...i to u pravilnim intervalima, ako ne, za ne dugo vremena imat češ istu situaciju kao sada.
Avatar
Shile
Senior Member
 
Postovi: 973
Pridružen/a: 05. 05. 2009. (00:11)
Lokacija: Fažanski kanal - Pula - Medulinski akvatorij
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka + Yamaha 9.9 / Yamaha 6/Mercury 3.5

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la joze » 06. 05. 2017. (13:04)

Shile je napisao/la:
joze je napisao/la:Evo uzea sam dvokomponenti Polyenamel 55106 (kojeg ću pomiješati sa granulama). Na uputama spominju i Light primer prije ovog završnog premaza. Koliko je primer neophodan - možda da izbrusim plastiku sa nekom finijom granulacijom da ne uništim stari primer?


Ne fercera to tako...farbanja na stari prajmer...
Ohrapavit, prajmer..i to x2 pa PolyEnamel x2...i to u pravilnim intervalima, ako ne, za ne dugo vremena imat češ istu situaciju kao sada.


Ma da idrzi ovu sezonu ja zadovoljan. Ionako ce ic vanka sljedece godine. Nego sad bas malo razmisljam vezano za hrapavost. Dakle postupak je da se opitura i onda nabaci pijesak. Sad me najvise zanima estetski na sta ce to licit pa nisam pametan da li da to fino obrusim i opituram pa ako bude toliko sklisko da stavim tapet i to je to..
Avatar
joze
Member
 
Postovi: 257
Pridružen/a: 10. 09. 2011. (09:37)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara 4.50m bez kabine

Re: Jednostavno sređivanje plastike na pasari

PostPostao/la volta » 22. 05. 2017. (21:29)

Za čišćenje gelcoata, naročito protukliznih površina, koristio "HEMPEL'S GELCOAT CLEANING POWDER" i pokazao mi se prilično učinkovitim. Riječ je o prašku kojeg se navlaži tako da dobiješ pastu i onda je natrackaš na površne koje želiš očistit. Pustiš da djeluje nekih desetak minuta, a onda ispereš vodom. Na protukliznoj površini, ako treba, malo se pomogneš bruškinom (četkom). Treba voditi računa da je GELCOAT CLEANING POWDER, prema naputku proizvođača, namijenjen isključivo čišćenju gelcoata!

Što se Kiwigripa tiče, stavio ga na brod prije dvije godine i za sada sam iznimno zadovoljan!
Avatar
volta
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 27. 12. 2009. (23:09)
Lokacija: Trogir
Tip plovila: VEN-590


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.