PRVI UPIS BRODICE - PROBLEMI

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

PRVI UPIS BRODICE - PROBLEMI

PostPostao/la Filipo Pipo » 26. 04. 2017. (13:52)

Kupio sam novi brod, jučer odem sa svom dokumentacijom na kapetaniju registrirati brod u gospodarske svrhe, odnosno za iznajmljivanje i tu kreću problemi.
U deklaraciji koju sam dobio od proizvođača, brod ima MODUL A, a za iznajmljivanje mora imati MODUL AA ili po novome A1. Pošalju me na HRB, da idem izvaditi papir o prenamjeni plovila za osobne potrebe u plovilo za iznajmljivanje. Odem ja u HRB...i onda lagana pila...diplomski rad...znate...to je veliko problem, treba raditi provjeru strukture, provjeru plovnosti, provjeru nosivosti, provjeru nadvođa, provjeru sredstava za zatvaranje otvora na nadvođu broda, provjeru stabiliteta, te niz drugih provjera...u prijevodu 7.000 kn + PDV.
Kakva je razlika ako ja vozim brod u svrhe sporta i razonode ili taj isti brod iznajmim Johanesu iz Beča???
Molim za pomoć, ako se netko našao u sličnom problemu, šta mi je raditi???
...kontra mraku, kontra sili...
Avatar
Filipo Pipo
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 15. 11. 2016. (09:08)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: WAV MARINE 620 + SUZUKI 140

Re: PRVI UPIS BRODICE - PROBLEMI

PostPostao/la peroLA » 26. 04. 2017. (13:58)

ufa sr@**e... baš je nedavno frend kupio polovni gliser za rentu jer da navodno ima sve dokumente sređene jer da po novom su nešto zakomplicirali...nažalost nemogu ti pomoći..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3328
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.