tabletirana sol

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

tabletirana sol

PostPostao/la hobotnica » 24. 10. 2016. (19:04)

ajde prije nego me izbombardirate baren procitajte do kraja... :oops: imamo u skladistu tabletiranu sol za kafice koju oni koriste za ciscenje stotigajaznam cega .pise gori da je za sprecavanje kamenca pa me zanima dali bi to imalo efekta u ciscenju kamenca penti ...ili ne ?? :? ako ima efekta tamo zasto nebi imalo i tu 'vrica toga od 25 kg kosta oko 10 e pa me zanima dali je netko probao sa time...ionako ce mi to uradit nas poznati celavac :mrgreen: (skuzaj mora san)ali ni ovo nije neka losa opcija za one koji si nemogu priustit :wave:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: tabletirana sol

PostPostao/la kala » 24. 10. 2016. (20:52)

To ti je sol za automatske depuratore ( omekšivače vode ) , nema efekta za ovo što tebi treba
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: tabletirana sol

PostPostao/la pohlib » 24. 10. 2016. (21:55)

Za isprat kamenac sulfaminska kiselina,i...o cleaner da ne ispade reklama ali je odličan.
Avatar
pohlib
New Entry
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 22. 02. 2011. (13:49)
Lokacija: pag

Re: tabletirana sol

PostPostao/la hobotnica » 25. 10. 2016. (05:07)

Ma ja to onako laicki pitan a i nikad nisam to radija pa se ne razumim u to bas nis.
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: tabletirana sol

PostPostao/la lupis » 26. 10. 2016. (14:09)

hobotnica je napisao/la:ajde prije nego me izbombardirate baren procitajte do kraja... :oops: imamo u skladistu tabletiranu sol za kafice koju oni koriste za ciscenje stotigajaznam cega .pise gori da je za sprecavanje kamenca pa me zanima dali bi to imalo efekta u ciscenju kamenca penti ...ili ne ?? :? ako ima efekta tamo zasto nebi imalo i tu 'vrica toga od 25 kg kosta oko 10 e pa me zanima dali je netko probao sa time...ionako ce mi to uradit nas poznati celavac :mrgreen: (skuzaj mora san)ali ni ovo nije neka losa opcija za one koji si nemogu priustit :wave:


Kroz mašinu za kavu,perilicu i druge uređaje u ugostiteljstvu cirkulira obična voda iz špine,koja je "tvrda",više ili manje...,sol je tu da tu uvijek novu vodu "omekša"
U ispravnom zatvorenom sustavu hlađenja motora je bar dvi godine jedna te ista rashladna tekućina,u nekom omjeru antifriz i destilirana voda...,tu sol nema šta radit....,a da ima ,ne bi sigurno nitko koristio sol u tabletama nego bi jednostavno spojio more...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: tabletirana sol

PostPostao/la kala » 26. 10. 2016. (14:42)

lupis je napisao/la:
hobotnica je napisao/la:ajde prije nego me izbombardirate baren procitajte do kraja... :oops: imamo u skladistu tabletiranu sol za kafice koju oni koriste za ciscenje stotigajaznam cega .pise gori da je za sprecavanje kamenca pa me zanima dali bi to imalo efekta u ciscenju kamenca penti ...ili ne ?? :? ako ima efekta tamo zasto nebi imalo i tu 'vrica toga od 25 kg kosta oko 10 e pa me zanima dali je netko probao sa time...ionako ce mi to uradit nas poznati celavac :mrgreen: (skuzaj mora san)ali ni ovo nije neka losa opcija za one koji si nemogu priustit :wave:


Kroz mašinu za kavu,perilicu i druge uređaje u ugostiteljstvu cirkulira obična voda iz špine,koja je "tvrda",više ili manje...,sol je tu da tu uvijek novu vodu "omekša"
U ispravnom zatvorenom sustavu hlađenja motora je bar dvi godine jedna te ista rashladna tekućina,u nekom omjeru antifriz i destilirana voda...,tu sol nema šta radit....,a da ima ,ne bi sigurno nitko koristio sol u tabletama nego bi jednostavno spojio more...

Ionska smjesa je zadužena za omekšavanje a sol je za obnovu ionske smjese :geek:
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: tabletirana sol

PostPostao/la lupis » 26. 10. 2016. (21:28)

:thumbup:malo sam pojednostavio,još da ione uvlačim u ovu priču :crazy:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: tabletirana sol

PostPostao/la hobotnica » 28. 10. 2016. (18:27)

ajme lupis bas si ga objasnio hvala :thumbup:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: tabletirana sol

PostPostao/la josme » 28. 10. 2016. (19:08)

Hajde da i ja kažem jednu pametnu:
Motor, dok radi razvija određenu toplinu pa ga treba hladiti.Obično se to radi s vodom.(to je svima jasno) e sada...iz vode se pod utjecajem topline izdvaja ugljični dioksid(najbolje se vidi kad ključa voda)a pošto je u vodi ugljični dioksid vezan za kalcij ,oni se lijepo udruže i lijepe za stijenke..a da bi to sjebali mi ubacimo nitrata (za laike ,soli)koji sjebu kalcij i on se pokunjeno povuče i ode nazad odakle je i došao..to se inače zove deionizacija ili omekšavanje vode.Nemojte misliti da kamenca nema više u vodi,ima ga ali je u drugom obliku koji se ne lijepi za stijenke..
Dakle ukratko..na motoru se mogu koristiti tablete ali rastopljene u puno vode i na duge relacije da bi se vidio učinak.uglavnom neisplativo ako je morska voda u pitanju, ona je ipak drugačijeg mineralnog sastava od slatke vode pa soli za omekšavanje nemaju nekog utjecaja na nju..Danas svi prelaze na omekšavanje vode s elektronskim omekšivačima koji to puno bolje,kvalitetnije i jeftinije rade..i ne trebaju soli..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: tabletirana sol

PostPostao/la lupis » 28. 10. 2016. (19:48)

Dobro ,koliko kamenca može bit u litri rashladne tekućine koja se recimo sastoji od 50% gotovog antifriza i 50% destilirane vode?
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: tabletirana sol

PostPostao/la hobotnica » 28. 10. 2016. (19:56)

vidis ti to...nikad nisam o tome razmislja i vodi racuna ,iskreno nimam blage veze i prije par dana sam se poce zanimat za ove stvari i malo ispitivat...evo zato smo tu na forumu da se pomaga onima koji neznaju..zato hvalla :thumbup:
Avatar
hobotnica
Old Senior Member
 
Postovi: 1436
Pridružen/a: 17. 02. 2013. (09:32)
Lokacija: grad pag-velenje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: dalmatinka by el passo-honda 40

Re: tabletirana sol

PostPostao/la josme » 28. 10. 2016. (20:14)

Sada mi nešto objasnite...mislio sam da se tu priče o vanbrodskom motoru
hobotnica je napisao/la: pa me zanima dali bi to imalo efekta u ciscenju kamenca penti ...ili ne ?? :? :

...a opet sudeći po ovome, mislim da se radi o unutarnjem motoru:
lupis je napisao/la:..U ispravnom zatvorenom sustavu hlađenja motora je bar dvi godine jedna te ista rashladna tekućina,u nekom omjeru antifriz i destilirana voda...,tu sol nema šta radit....,a da ima ,ne bi sigurno nitko koristio sol u tabletama nego bi jednostavno spojio more...

Lupis najbolje da ti odeš završiti svoju bevandu od 50/50 pa nam napiši koliko ti je kamenca zapačalo za zub.. :lol: Nemaju svi zatvoreni sistem hlađenja..i za takve je ovo pitanje postavljeno... :wave:
btw ..i u moru ima kamenca..ako nisi znao.. sa svom soli..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.