Uvoz iz Francuske

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Uvoz iz Francuske

PostPostao/la ino » 28. 09. 2016. (18:03)

Ima li itko tko je uvezao brod iz Francuske da mi da savjet u vezi toga. Znam da tamo moram izvlaciti brod dizalicom, u kapetaniji odjaviti brod,tamo naci sudskog tumaca da mi prevede tu odjavu i kupoprodajni ugovor. Koliko ta procedura traje i koliko sve to kosta?
Riba je glupa a ribari smišljaju taktiku oko nje kao da je naj inteligentnije biće.
Avatar
ino
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 03. 09. 2016. (15:19)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ultramar Brise lames 675. Perkins prima 80ks.

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la jambalaya » 28. 09. 2016. (18:19)

Brod dizalicom mora vanka ako nećeš tuć Biskaj :D .Račun ako kupiš od zastupnika(ja uzeo od jednoga što prodaje brodice,imao je jedan što mu je neko ostavio ono-staro za novo) i potrebno je odjaviti brod tamo gdje je registriran. Prijevod dokumenta se obavlja u HR.Nema poreza ni carine.E sad ako od nekoga (fizičke osobe) kupiš vjerojatno treba i kod njih u bilježnika.Koliko znam za aute tamo se ne plaća porez za polovne,pa je vjerojatno tako i za brodice.
Avatar
jambalaya
Member
 
Postovi: 253
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (12:29)
Lokacija: Kunja Ljut

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la ino » 28. 09. 2016. (18:37)

Zva san kapetaniju ode i oni mi kazu da se prijevod pravi tamo.. Koliko te je izaslo to sa papirima?
Riba je glupa a ribari smišljaju taktiku oko nje kao da je naj inteligentnije biće.
Avatar
ino
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 03. 09. 2016. (15:19)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ultramar Brise lames 675. Perkins prima 80ks.

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la jambalaya » 28. 09. 2016. (19:50)

ino je napisao/la:Zva san kapetaniju ode i oni mi kazu da se prijevod pravi tamo.. Koliko te je izaslo to sa papirima?


Prijevod negdje 300 kuna i to ti radi kod nas ovlašteni prevoditelj.Poslije registracija i one komunalije (svjetlarine i korištenje ovoga i onoga)to ide kao i da imaš naš brod.Znači zavisi od dužine i snage.
Račun ili ugovor o kupovini, potvrda da si odjavio brod gdje je bio prije registriran i ništa te ne spriječava registrirati brod osim takvih koji ti tvrde da prijevod treba učiniti tamo.A takvih imaš u svakoj kapetaniji -nekoliko :D
Avatar
jambalaya
Member
 
Postovi: 253
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (12:29)
Lokacija: Kunja Ljut

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la Rexi » 29. 09. 2016. (07:39)

zar nije prijevod -prijevod...
nema previse veze ako je prevedeno :lol:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la josme » 29. 09. 2016. (09:06)

a možda je dobar i google prijevod?? :lol:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la savski halaz » 29. 10. 2016. (00:09)

Dizalica postoji u svakoj marini i u pravilu je plaća prodavatelj. Nepisano pravilo je isto tako da se cijena spušta max. 10%, sve ispod toga smatraju uvredom i prekidaju svaki kontakt. Od mojih 7 mailova na engleskom dobio sam odgovor na dva (prodana broda), obavezno angažirati prevoditelja. U francuskoj se za plovila, vozila i druge pokretnine ne rade nikakvi ugovori već vlasnik radi odjavu na novog kupca, znači u odjavi Lučke kapetanije bit će te navedeni kao novi vlasnik. Ukoliko kupujete plovilo od firme dobiti će te račun ili ugovor o posredničkoj prodaji, a od fizičke osobe nećete dobiti ništa. Javni bilježnik u francuskoj je jako skup i naručuje se par dana unaprijed a prodavatelju ne će biti jasno zašto inzistirate na njemu te će zatražiti uplatu novca na njegov račun u banci. Da bi to izbjegli neki ljudi rade ugovor sa slovenskim firmama koje se bave uvozom vozila iz Francuske a onda im one izdaju fakture na njihovo ime pošto uvoznici vozila imaju iste probleme a slovenci su im doskočili za 200 eur-a. Prijevod dokumenata se radi u hrvatskoj pošto je rok za prijavu Lučkoj kapetaniji 30 dana od izdane fakture: račun-ugovor, knjižica plovila, potvrda o odjavi Kapetanije, kartica prijevoda 150 kn. Kapetanija inzistira na kupoprodajnom ugovoru ili računu (moja u Sisku) U našoj Kapetaniji plaća se samo naknada za pregled i upis i obvezno osiguranje (podatci za plovilo do 7 m.) Najgora stvar u svemu tome je transport i ukoliko imate bilo koju mogućnost osim vlastitog aranžmana na prikolici iskoristite je. Da bi vukli plovilo od 1500-2600kg morate imati dovoljno jako vozilo koje ima atestiranu kuku na 3500 kg. i naravno prikolicu koja ima max. nosivost 2600 kg a ona sama je teška 900 kg. Morate paziti da max. širina plovila ne prelazi 2,55 cm, Francuzi i Njemci imaju laserske mjerače i šanse da vas ne kontroliraju su gotovo nikakve. Ako vučete prikolicu s teretnim kombijem morate imati i tahograf što jako produžuje putovanje i naravno bez obzira da li se radi o kombiju ili terencu morate imati dokvalifikaciju uz kategoriju b+e ili c+e koja se zove kod 95 koji mora biti upisan u vozačku dozvolu, ako kombi ima digitalni tahograf morate imati i digitalnu karticu vozača. I za kraj još cestarina, pošto imate četiri osovine i viši ste od 1,93 m spadate u četvrtu kategoriju cestarine, naravno nemožete kupiti slovensku i austrijsku vinjetu pošto ste teži od 3 500 kg već idete na naplatu cestarine za teretna vozila. Sve kazne su ogromne. Sretna kupovina svim budućim vlasnicima plovila, ja nisam na uloženom trudu niti jednom zažalio i nema mi većeg gušta kada isplovljavam onako lagano na leru...
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la river_town » 29. 10. 2016. (09:36)

Samo mala ispravka.. Kod 95 je vezan za obaveznu periodičku izobrazbu vozača svih C i D katerogrija, nema veze i nije ime za B+E kategoriju. Teretni kombi ima tahograf samo ako je registriran preko 3500kg, što znači da je riječ o C kategoriji. Tada treba imati kategoriju i sve ostalo potrebno, te se pridražvati vremena vožnje i dnevnog odmora. Teretni kombi maksimalne ukupne mase manje od 3500kg nema taho i spada pod B kategoriju, kao i putnički (8+1) kombi.
Avatar
river_town
New Entry
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 17. 09. 2011. (10:48)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Kvarnerplastika P330+ T4 S73

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la savski halaz » 29. 10. 2016. (21:54)

river_town je napisao/la:Samo mala ispravka.. Kod 95 je vezan za obaveznu periodičku izobrazbu vozača svih C i D katerogrija, nema veze i nije ime za B+E kategoriju. Teretni kombi ima tahograf samo ako je registriran preko 3500kg, što znači da je riječ o C kategoriji. Tada treba imati kategoriju i sve ostalo potrebno, te se pridražvati vremena vožnje i dnevnog odmora. Teretni kombi maksimalne ukupne mase manje od 3500kg nema taho i spada pod B kategoriju, kao i putnički (8+1) kombi.

Teretni kombi može imati ukupnu masu od 3,5 t ili manju ali kada mu pribrojite dvoosovinsku prikolicu kakve renta Torbarina koja ima ukupnu masu 3,5 t dobijete vozilo od 7,5 t i potreban je tahograf i kod 95. Ako za vučno vozilo koristite terenac (pik-ap) koji ima tovarni prostor registriran na 750 kg nosivosti opet treba tahograf pošto se radi o teretnom vozilu. pik-ap 2200 kg+prikolica 3500kg=skup vozila ukupne mase 5700 kg. Na žalost to nije sve, kada me je zaustavila francuska carina provjeravali su koje godine su proizvedeni zatezači (gurtne) i da li imaju evropski certifikat, također su tražili dokaz da je plovilo moje i da je to transport za osobne potrebe a ne komercijalni transport za koji su potrebne neke dozvole. Širinu broda su mjerili na najširem djelu na nosačima koji su naknadno ugrađeni za pridržavanje broda kod nasukavanja (u Brestu je razlika između plime i oseke velika i kod oseke brod ostaje na pjesku). Ukoliko vučete prikolicu s nekim velikim osobnim vozilom prvo će provjeriti kolika je maximalna vučna sila tog vozila. Samo osobna vozila sa sva četiri pogona imaju vučnu silu preko 2 t (audi 6 qvatro 2200 kg) i ukoliko s tim vozilom vučete prikolicu kojoj je ukupna masa veća za 10% od vučne sile vozila isključit će vas iz prometa. Max. brzina u Sloveniji za vozilo s prikolicom je 80 km, Francuska 90 km Njemačka 100 km za atestirane novije prikolice za tu brzinu. Ako vozite 20% brže moguće je da će te naći kaznu u sandučiću. Nadam se da sam nekom pomogao. L.P.
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la river_town » 29. 10. 2016. (23:18)

Nažalost u pravu si, do 2013. godine u zakonu o radnom vremenu, obveznim odmorima mobilnih radnika i uređajima za bilježenje u cestovnom prijevozu u članku 2., je između ostaloga bio stavak 7:
(7) Ovaj Zakon ne primjenjuje se na cestovni prijevoz:
a) vozilima kojima se obavlja javni linijski prijevoz putnika na linijama ukupne udaljenosti do 50 km,
b) vozilima koja ne mogu razviti brzinu veću od 40 km/h,
c) vozilima u vlasništvu ili najmu oružanih snaga, policije, civilne zaštite i vatrogasaca, ako je prijevoz vezan uz poslove tih službi i obavljaju se pod njihovom kontrolom,
d) vozilima kojima se obavlja nekomercijalni prijevoz humanitarne pomoći u izvanrednim okolnostima ili akcijama spašavanja,
e) specijaliziranim vozilima koja se koriste u medicinske svrhe,
f) specijaliziranim vozilima za popravak kvarova koja se kreću u krugu od 100 km od sjedišta tvrtke,
g) vozilima koja se testiraju na cesti radi tehničkog razvoja, popravka ili održavanja, te novim ili prerađenim vozilima koja još nisu registrirana,
h) vozilima ili kombinacijama vozila čija najveća dopuštena masa nije veća od 7.5 t, a koja se koriste za nekomercijalni prijevoz tereta,
i) komercijalnim vozilima koja imaju povijesni status, a koja se koriste za nekomercijalni prijevoz putnika i tereta.

Tako da nije bio potreban taho ukoliko ukupna novisvost skupa nije prelazila 7.5t. Međutim od 2013. taj članak se mijenja, te su sada u njemu navedene samo direktive usklađenosti. Tko je vozio, vozio je. Po sadašnjim propisima se praktički ne isplati ići sam po brod, osim ako nisi profi vozač.
Što se gurtni tiče, poznata stvar od njemačke policije i BAGa. Osim datuma i certifikata zna se pregledavati i općenito stanje i istrošenost, ne dao Bog da su negdje oštećene.
Avatar
river_town
New Entry
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 17. 09. 2011. (10:48)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Kvarnerplastika P330+ T4 S73

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la ino » 29. 11. 2016. (12:28)

Zahvaljujem svima na pomoći,savjetu oko kupnje broda u Francuskoj. Prije tjedan dana bio sam otišao po brod ja i moj prijatelj koji posjeduje kategoriju E. Brod smo vukli Mercedes kombijem Vito na dvoosovinskoj prikolici nosivosti 2200kg. Brod je marke Ultramar tip Brise lame,kabina nadkabina. duzine 6.75m sirine 2.46m tezine odprilike 2100kg. Sav put i kupnja je prosla u naj boljem redu bez ikakvog problema.
Riba je glupa a ribari smišljaju taktiku oko nje kao da je naj inteligentnije biće.
Avatar
ino
New Entry
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 03. 09. 2016. (15:19)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ultramar Brise lames 675. Perkins prima 80ks.

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la bluefine » 02. 01. 2017. (14:29)

Zna netko dali prikloicu od 1200 kg mogu vući sa B kategorijom ili je potrebna B+E
Avatar
bluefine
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 18. 02. 2016. (10:42)
Lokacija: Zagreb-Crikvenica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau 485, evinrude e tec 50

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la river_town » 02. 01. 2017. (16:56)

B+E
Avatar
river_town
New Entry
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 17. 09. 2011. (10:48)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: Kvarnerplastika P330+ T4 S73

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la bananko28 » 02. 01. 2017. (18:29)

Iz francuske je jedino dobra francuska salata
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Uvoz iz Francuske

PostPostao/la el passo » 02. 01. 2017. (18:38)

Jbg, očito nisi imao prilike probati francuskinju
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron