Jednoručna komanda za gas/kopču ne radi dobro

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Jednoručna komanda za gas/kopču ne radi dobro

PostPostao/la pagus » 08. 06. 2016. (19:06)

Komanda na slici ( Rakovica + Perković kopča) je tvrda, teško ide (to ćemo podmazat) ali je teško pogoditi ler.
Na njoj ništa ne piše, sliči mi na Ultraflex B73 ali nisam siguran da je to ta ručka, vjerojatno je neki stariji model.
Da li neko ima kakav link na tehničke podatke ili uputstvo za montažu ?

slika
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Jednoručna komanda za gas/kopču ne radi dobro

PostPostao/la peroLA » 09. 06. 2016. (08:05)

meni ovaj hornji dio izgleda vrlo poznato, i danas se može takva kupiti tako da nije to ništa prahistorijski, znaš da je u leru tako jer se u toj poziciji ručka da izvuć u stranu kako bi se dodavalo gas u leru... unutra imaš plastične utore za sajle koji omogućuju da se stavi tako da je naprijed naprijed i obrnuto kako bi se mogla okrenuti kako paše.... po pravilu kad lijepo ide trebala bi škljocnut kad staviš u ler, no ni meni ne škljocne, a skužio sam da je "balin" ispao iz utora, i našao sam ga ali nisam se imao vremena sa time pozabavit, jer kad sam podmazao naučio sam gdje je fola i nemam problema... nije odveć stavit neki znak ako vozi tko drugi jer ako recimo meni zna uhvatit neki među položaj pa radi kopča čudni zvuk ali to mi se samo jednom desilo
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Jednoručna komanda za gas/kopču ne radi dobro

PostPostao/la bjosip » 09. 06. 2016. (09:24)

Pagus , ako ti brod puno stoji , ja bi na tvom mistu prvo provjeria sajle...

Odspoji i probaj svaki dio posebno, ako sajle nemoš micati prstima , minjaj, ili sajle , ili kutove od motora itd..
EEEEEEEEE!!!!!!!!
Avatar
bjosip
Member
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 19. 06. 2008. (11:01)
Lokacija: Bibinje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: QS 700 weekend

Re: Jednoručna komanda za gas/kopču ne radi dobro

PostPostao/la dragi7 » 11. 06. 2016. (16:24)

Bjosip i Perola su ti sve rekli takvo iskustvo sam i ja ima kad sam popravljao staru ručku i montirao novu i kad me je jedna sajla zezala.Ali to nije neki veliki problem to ćeš rješit sam i bez meštra ne beri brigu :thumbup:
Rado informiram ali ništa ne sugeriram
Avatar
dragi7
Senior Member
 
Postovi: 843
Pridružen/a: 05. 02. 2015. (13:12)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatik 790 IMR M33/T Bajbot 3m Mercury 5ks

Re: Jednoručna komanda za gas/kopču ne radi dobro

PostPostao/la peroLA » 02. 09. 2023. (17:42)

Evo sad na jedrilici pocela me komanda zezat, tako da smanjuje gas.. ono sto sam probao stisnuti vidu sa unutarnje strane i ide na teze ali svejedno malo vrati..to je ona tfx sa butonom za gas u leru.. ponasa se isto i u leru i u brzini..neznam dali sam sta mogao poremetiti kad sam ustimavao polugu na kopci, makar sve salta ljepo i kazem i kad je stisnut onaj ler buton... to se desava bas u poziciji putnog gasa pa zivcira sta moram dat malo vise da bi opalo na idealno
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.