Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la putnik » 14. 08. 2015. (12:35)

Meni jedva stvar ne ide u glavu :D
Ako netko želi ploviti npr. Jadranskom obalom i doći do Grčke i nazad, je to izvedivo sa B kategorijom ili se treba polagati C?
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la peroLA » 14. 08. 2015. (12:49)

c i b ti je isto.... samo c važi gospodarske svrhe.... s b moreš plovit van samo mislin da treba nešto dodatno za radio stanice...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la putnik » 14. 08. 2015. (13:22)

Znači po svim svjetskim morima, da tako kažemo? Nema ograničenja u daljini plovidbe, udaljenosti od kopna (osim ograničenja brodice)?
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la putnik » 14. 08. 2015. (13:25)

Ovo sam pronašao:

Zavisno o kategoriji plovidbe na koju je brodica registrirana, osoba s uvjerenjem o osposobljenosti za voditelja brodice kategorije B smije se udaljavati ne više od 12 nautičkih milja od obale kopna ili otoka.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la Eventum » 14. 08. 2015. (13:30)

KOMPLETAN VODIČ: Dozvole za voditelja brodice od A do Z

http://dobarzivot.net/vise/nautika/kompletan-vodic-voditelj-brodice-od-a-do-z/
Avatar
Eventum
Senior Member
 
Postovi: 536
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:25)
Lokacija: Zagreb - Havišće
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Barracuda 500+80KS Honda & Učka 410+5KS M

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la Turcin » 14. 08. 2015. (14:53)

Pa pisu ti na dozvoli s druge strane ogranicenja.
Avatar
Turcin
Senior Member
 
Postovi: 898
Pridružen/a: 13. 11. 2008. (22:00)
Lokacija: Vis
Tip plovila: maestral 600

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la Denis » 14. 08. 2015. (15:22)

peroLA je napisao/la:c i b ti je isto.... samo c važi gospodarske svrhe.... s b moreš plovit van samo mislin da treba nešto dodatno za radio stanice...

Kad polozis za radio stanicu (vhf) i imas dozvolu B onda imas pravo na C. Jedina mana sto istice svakih 5 godina i triba je produzivati odnosno imati lijecnicki za istu. Ona vrijedi i za međunarodnu plovidbu u zoni A1 (vhf-a). Meni je istekla davno i uvik je zaboravim produziti kad dodjem doma. Triba 40 kn biljega i lijecnicki za sluh i vid.. To sto imam brevet za kapetana duge plovidbe mi nista ne znaci..
Avatar
Denis
Member
 
Postovi: 420
Pridružen/a: 21. 08. 2009. (11:29)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka 630

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la putnik » 14. 08. 2015. (16:03)

Denis je napisao/la:
peroLA je napisao/la:c i b ti je isto.... samo c važi gospodarske svrhe.... s b moreš plovit van samo mislin da treba nešto dodatno za radio stanice...

Kad polozis za radio stanicu (vhf) i imas dozvolu B onda imas pravo na C. Jedina mana sto istice svakih 5 godina i triba je produzivati odnosno imati lijecnicki za istu. Ona vrijedi i za međunarodnu plovidbu u zoni A1 (vhf-a). Meni je istekla davno i uvik je zaboravim produziti kad dodjem doma. Triba 40 kn biljega i lijecnicki za sluh i vid.. To sto imam brevet za kapetana duge plovidbe mi nista ne znaci..


Zašto vhf, to sam polagao za B. A za C koliko vidim ima 25 sati teorije i par dana praktične nastave.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Plovidba sa B kategorijom van Jadrana

PostPostao/la bajica » 14. 08. 2015. (16:29)

Denis je napisao/la:Kad polozis za radio stanicu (vhf) i imas dozvolu B onda imas pravo na C. Jedina mana sto istice svakih 5 godina i triba je produzivati odnosno imati lijecnicki za istu. Ona vrijedi i za međunarodnu plovidbu u zoni A1 (vhf-a). Meni je istekla davno i uvik je zaboravim produziti kad dodjem doma. Triba 40 kn biljega i lijecnicki za sluh i vid.. To sto imam brevet za kapetana duge plovidbe mi nista ne znaci..

radio operater je ovlastenje tako da brevet mastera nije u ovom slucaju bitan. master je ovlastenje za jedno a nestankom radio telegrafista svako tko drzi gvardiju mora imati gmdss ili obicnog radio operatera (ovisno o kategoriji plovila i plovidbe).
postoje breveti koji imaju vecu tezinu od drugih, za njih je potreban i valjani lijecnicki,a u takve spada i radio fonija (i pasenger ship safety, itd).
danas gotovo svi breveti pomorcima vrijede na 5 god, a po novome za produzit ih nije dovoljna navigacija, nego se za neke od njih mora ici na 'refreshment'- pa taman da si i svih 5 godina provea na brodu.
neki sa foruma ce znati za ''manilu'' i novitade koje ona donosi.
wearing shoes with no socks in cold weather
Avatar
bajica
Member
 
Postovi: 468
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (08:58)
Lokacija: SPLIT
Tip plovila: SAGA 26LS / Yanmar 4JH2-DTE 88Ks


Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.