bočni prozori puštaju

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la pagus » 08. 09. 2015. (21:50)

Unaprid hvala, javit ću ti se na PP
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la Kiana » 08. 09. 2015. (22:47)

Hvala za sve savjete i sugestije u vezi skidanja i fugiranja i ljepljenja i montaze alu okvira prozora natrag,...........ali jos mi nitko nije odgovorio na moja prva dva pitanja.
Najprije bi te brtve U gumene profile vodilice stakla zamjenio. Onda skidam unutarnji alu kontra profil, pa tapeciranu oblogu i onda cu vidjeti zasto se voda (kisa) koja se slijeva niz stakla ulazi u zljeb utora i prema spici okvira ulazi unutra cijedi se s unutrasnje strane izmedju obloge i stakloplasticne stijene.
Znam da voda koja se slijeva niz stako u zljebove vodilice stakla, izlazi kroz one uzduzne procjepe na vanjskoj strani alu okvira (procjepi nisu zacepljeni - provjereno) Jedan dio vode nekako po zljebu ulazi u unutrasnji dio. Gledajuci izvana "silikon, sika ili sta je vec", ne izgleda propao ili osusen, ne mozes ni nokat izmedju ugurati. Sumnjam da tu pusta.
Radio ne radio svira ti radio...
Avatar
Kiana
Member
 
Postovi: 448
Pridružen/a: 19. 04. 2009. (11:11)
Lokacija: Kranj - Malinska
Tip plovila: Adria 1002 - 2x Iveco Aifo 80 Ks

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la dome » 08. 09. 2015. (23:47)

Ono što sam znao sam napisao sa ostalim situacijama nemam iskustva jer nikada nisam imao prilike susresti se sa konkretno takvim problemom ........
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la Baško junior » 04. 04. 2016. (08:59)

Dobar dan ekipa.Evo da ne otvaram novu temu postavit cu tu pitanje vezano uz bočne prozore za kabinu.Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva sa bočnim prozorima za kabinu Gebo?Unaprijed hvala
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la pagus » 25. 09. 2016. (22:29)

Na Adriatiku imam okrugle bočne prozore , nylon crni, otklopivi, 5 komada, 4 na kabini i jedan u WC-u.

slika

Od prvog dana imam problema s njima, ako hoćeš da dihtaju moraš vide stisnut ko tovar, i opet su znali pustit kišu. Nikad nisam vidio kako izgleda dihtung na novom prozoru,
pa mi je tek nedavno palo na pamet da treba promijeniti dihtunge. Da ne dužim na http://www.marineport.eu pronašao sam - 3835201 Kit guarnizione - rezervne brtve po cijeni
od 11 EUR za 2,5 m gumene trake (ja sam trebao 2 paketa) + dostava.

Kad sam otvorio paket brtva mi nije izgledala niti približno kao ona koja je bila na prozorima ! :Muhahaha44:
slika

Zamjena je trajala desetak minuta po prozoru - izvadi staru brtvu, odreži novu na mjeru (kosi rez pod 45 stupnjeva, uguraj novu na njeno mjesto - i to je to.
Sad se prozori lijepo zatvaraju, vide pritegneš gospodski sa dva prsta a prozori dihtaju kako treba.

Stare brtve bile su sve spržene, deformirane, tvrde . . .
slika

Pitam sam sebe zašto to nisam napravio pred 5 godina ? :roll:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la pagus » 25. 09. 2016. (22:32)

. . . i još nešto - ova gumena traka odgovara i za cijeli niz drugih otklopnih prozora različitih dimenzija i oblika.
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: bočni prozori puštaju

PostPostao/la BORSVE » 18. 03. 2019. (22:50)

Evo da i ja iznesem svoj problem sa prozorima.Na Adria 1000 iz 1990 godine također prozori puštaju.Sistem je na šarafe koji su uvijeni izvana i preko njih je neki materijal koji se sad počeo trusiti.Iznutra su dvije vrste brtvi.Jedna je odmah uz staklo i u lošem je stanju,a druga je ona spužvasta guma,koja je isto u lošem stanju.Sad me zanima dali je netko takve prozore rastavljao.Slikao sa pa ako uspijem stavim da vidite o čemu pričam.
Avatar
BORSVE
New Entry
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 06. 03. 2011. (09:45)
Lokacija: Klek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adria 1000

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.