KOPER ZA PROPELU

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la som » 01. 04. 2009. (13:06)

Kakva su vaša iskustva s premazina za kormilo(inox) i propelu (bronca)?
Postoji li neki da drži godinu dana?
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2967
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la Gaso » 01. 04. 2009. (13:14)

Odustaj od toga, bez veze, uvijek sve otpada.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la Jablan » 01. 04. 2009. (13:31)

Imas za propelu posebno kupit antiveg. zastitu, ima i u obliku spreja i jos nesto.......uglavnom ja sam isprobao tri proizvoda i nista ne djeluje osim sto jos moras skidati stari premaz.

Najefikasnije mi se pokazalo kada sam propelu s vrlo finim brusnim papirom presao, pa cak jos malo ispolirao iako ni to nije bog zna šta učinkovito.
....i tad su došli popovi.... pa topovi.... pa lopovi...
Avatar
Jablan
Senior Member
 
Postovi: 507
Pridružen/a: 20. 10. 2008. (23:47)
Lokacija: oko Rijeke
Vrsta ribolova: sportski

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la som » 01. 04. 2009. (13:43)

Danas sam bio u Hempela i kažu mi da njihovi svi otpadaju ali da ima dobar negdje u Zadru u marini.Koper je amerićki i košta oko 350,00kn.Ima li tko kakve informacije o tome?
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2967
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la franco » 01. 04. 2009. (15:00)

Stari nema ti od toga niš, koper je dobar ako ne voziš a ako voziš redovito onda ti ne treba jer će ti bilo koji proizvod otpasti nakon sedam dana.Probao sam one od 10 pa do 70 Eur ali vjeruj nema vajde.Bolje dobro ispolirat propelu.Pred desetak godina na jednom brodu kojeg više nemam prijatelj iz Italije mi je nanio teflon na propelu - e to je bio pogodak
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la Trogiranin » 01. 04. 2009. (16:11)

Proba sam i sa Veneziani! Posebni prajmer i posebna pitura za propelu . Dva mala važića sve skupa ni po litre, a skoro 400,00 kn. Radija sve kako piše u upustvu, vodija računa o temperaturi zraka, intervalu između dvaju premaza. Ništa sve nakon pet-šest uri vožnje otpalo. Pogotovu na vanjskim dijelovima pala. Ostalo samo malo uz samu osovinu, odnosno centar propele. Istim govnom namaza i kormilo. Ista stvar ! Više ne bacam lovu i vrime uzalud ! Čak sam bija kupija i njihov posebni proizvod Detersil za odmašćivanje prije pituravanja temeljne. 100,00 kn litra. Ništa ne pomaže !
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la franco » 01. 04. 2009. (17:59)

Nekad su ljudi propele mazali lojem za saonice u škveru,i govore da nije bilo loše,ali sa druge strane sa motorima od 15-25(ki ga je ima je bija pravi džek) pa in to nije ni pravilo problem, a i barke su svaki dan bile u pogonu pa ni bilo vrimena da se ča ulovi za propelu
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la peškafondo » 01. 04. 2009. (19:23)

Trogiranin je napisao/la:Proba sam i sa Veneziani! Posebni prajmer i posebna pitura za propelu . Dva mala važića sve skupa ni po litre, a skoro 400,00 kn. Radija sve kako piše u upustvu, vodija računa o temperaturi zraka, intervalu između dvaju premaza. Ništa sve nakon pet-šest uri vožnje otpalo. Pogotovu na vanjskim dijelovima pala. Ostalo samo malo uz samu osovinu, odnosno centar propele. Istim govnom namaza i kormilo. Ista stvar ! Više ne bacam lovu i vrime uzalud ! Čak sam bija kupija i njihov posebni proizvod Detersil za odmašćivanje prije pituravanja temeljne. 100,00 kn litra. Ništa ne pomaže !


Istog koristim godinama,i uvjek otpadne.
Stavim ga da drzi barem prvo vrime,prajmer svjetlo zeleni a zavrsna bijela.
To je sta je, a nakon toga u more i cisti propelu od pedoća.
Najgore od svega sta otpadne lak, a prajmer je super da se hvataju pedoći. :lol:
Na more idem sam. Tako imam više prijatelja.
by ab ovo
Avatar
peškafondo
Member
 
Postovi: 455
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (22:10)
Lokacija: Pula-Medulin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara bez kabine 4.8m

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la zajebantix » 01. 04. 2009. (20:07)

franco je napisao/la:Nekad su ljudi propele mazali lojem za saonice u škveru,i govore da nije bilo loše,ali sa druge strane sa motorima od 15-25(ki ga je ima je bija pravi džek) pa in to nije ni pravilo problem, a i barke su svaki dan bile u pogonu pa ni bilo vrimena da se ča ulovi za propelu


Vidiš i meni je to lani pokazao jedan stari Barba,i namazao mi propelu i osovinu s nekom masti što je nalik "tovatnoj" ali ima nekog teflona i grafita. Na moju skeptičnost , rezultati su bili zavidni, jer ni jedan kupovni proizvod nije izdržao ni blizu.
Na žalost nisam više u Omišaljskom škveru ,pa nisam saznao tajnu velike moći :oops:
Avatar
zajebantix
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 03. 09. 2008. (22:12)

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la borro » 02. 04. 2009. (07:29)

Ja imam motor od 20 ks i idem najbrže 6 NM, i brončanu propelu, dali bi meni nešto pomoglo obzirom na sporost ili da se ne trudim?
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la Gaso » 02. 04. 2009. (09:29)

Trogiranin je napisao/la:Proba sam i sa Veneziani! Posebni prajmer i posebna pitura za propelu . Dva mala važića sve skupa ni po litre, a skoro 400,00 kn. Radija sve kako piše u upustvu, vodija računa o temperaturi zraka, intervalu između dvaju premaza. Ništa sve nakon pet-šest uri vožnje otpalo. Pogotovu na vanjskim dijelovima pala. Ostalo samo malo uz samu osovinu, odnosno centar propele. Istim govnom namaza i kormilo. Ista stvar ! Više ne bacam lovu i vrime uzalud ! Čak sam bija kupija i njihov posebni proizvod Detersil za odmašćivanje prije pituravanja temeljne. 100,00 kn litra. Ništa ne pomaže !

I ja sam prije dvije godine isto napravio, odmaščivanje, brušenje itd..., sve otpalo.
Najbolje investirat u neko odjelo za ronit pa u more čistit kormilo i propelu, po meni najbolja investicija.
Avatar
Gaso
Old Senior Member
 
Postovi: 1838
Pridružen/a: 06. 06. 2008. (11:42)
Lokacija: Susak, Ljubljana
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Pasara i Betina 700

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la franco » 02. 04. 2009. (09:40)

Najbolje je vozit stalno i onda ne treba trošit za odijelo već te šolde utrošit u gorivo i alat (udice,olova i ješku)
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la peškafondo » 02. 04. 2009. (12:51)

borro je napisao/la:Ja imam motor od 20 ks i idem najbrže 6 NM, i brončanu propelu, dali bi meni nešto pomoglo obzirom na sporost ili da se ne trudim?


Procitaj moj prijasnji post i sve ti je jasno. :)
Kad bi isao sa svojim brodom 6 NM :Other20: :Laughing23: pjevao bi od sreće,ovako idem mozda 4 i opet sva pitura padne.
Imam motor od 6 ks,tako da snaga nije bas bitna.
Bojam propelu jer nikako da potrosim pituru,bez obzira na malo pakovanje :lol:
Na more idem sam. Tako imam više prijatelja.
by ab ovo
Avatar
peškafondo
Member
 
Postovi: 455
Pridružen/a: 14. 11. 2008. (22:10)
Lokacija: Pula-Medulin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara bez kabine 4.8m

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la Ivanb1991 » 02. 04. 2009. (18:45)

ma dajte molim vas, koper za propelu. to su čiste gluposti po meni. koper je antivegetativna zaštita, čemu on na propeli? kao prvo, voziš, i okretajima sve sa propele otpada i tu je priči kraj. motor ima cink protektor i to je to. nogu motora po potrebi treba prešmirglati, ofarbati primerom u spreju i ofarbati odgovarajućom bojom za taj motor i to je sve. kakav koper, kakvi bakrači, čista proseravanja. radije popijte tu lovu ;) ;)
Bolje živjeti 100 godina u bogatstvu, nego jedan dan u siromaštvu!
Avatar
Ivanb1991
Member
 
Postovi: 174
Pridružen/a: 27. 01. 2009. (20:36)

Re: KOPER ZA PROPELU

PostPostao/la yozuri » 02. 04. 2009. (19:38)

Ivanb , malo si se zaletio :Laughing51: .NItko tu ne pita za propelu vanbrodskog motora , tako da je tvoja konstatacija malo OT. :D
Što se tiče kopera na propelu , probao sam par puta i odustao .Znam neke ljude koji su probavali sve moguće specijalne premaze za propele i potrošili brdo love ali bez efekta .Za mast sam i ja čuo da zna najbolje čuvati od obraštanja , ali ni to ne traje jako dugo tako da u biti nema neke naročite svrhe. Najbolje je što više ploviti , a kad jednom počne obraštanje nema druge nego u vodu sa špatulom i čistiti.
Avatar
yozuri
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 12. 09. 2008. (22:13)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kornat 700

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.