Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la gosmart » 07. 01. 2014. (14:45)

Ima li tko iskustva sa krstarenja barkama sličnim gore navedenim?

Dakle, asketski.
Ja sam lani probao sa dragom i prespavali smo jednu noć i bilo je baš super. Kako to izgleda na više dana?
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la pagus » 07. 01. 2014. (14:56)

Ovisi o Dragoj :thumbup:
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la gosmart » 07. 01. 2014. (15:02)

Hahahaha! Taj dio me najviše brinuo ali izgleda da je položila taj ispit.
Napravio sam lani kombi - kamper i izgleda da se i na tome očeličila.

Mene zanimaju savjeti što ponijeti od opreme i ostalog. Nije problem za jednu noć.
Uzeli smo vreće za spavanje iz kombija i klopu prema receptu na viewtopic.php?f=51&t=14105 ,
vode i to je to.
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la gre » 07. 01. 2014. (15:21)

Ma sve je to dosta osobna stvar.
Mjesta na takvom brodu bi trebali imati dovoljno.
Isplaniraj put dan za dan koliko god možeš. Kupi si pomorski peljar. Tamo imaš dosta informacija o valama. Bitno ti je di ces se vezat za spavanje. Pusta vala ili porat...
Najbitnije ti je da ne ostaneš bez goriva i novaca hehe
Podi na 3 -4 dana pa ćeš vidit
Pratit vremensku prognozu OBAVEZNO
Avatar
gre
Member
 
Postovi: 252
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (11:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Jedrilica El Bimbo

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la Robi-ST » 07. 01. 2014. (15:37)

gosmart je napisao/la:Hahahaha! Taj dio me najviše brinuo ali izgleda da je položila taj ispit.
Napravio sam lani kombi - kamper i izgleda da se i na tome očeličila.

Mene zanimaju savjeti što ponijeti od opreme i ostalog.


vriće za spavanje, dva mobitela sa punjacima, prvu pomoc i malo tableta, pribor za ribolov, solarni tuš za ženu (25 kn), tariguz, krpu, kuvalo i pribor, masku i peraje, 2x čeonu lampu, 2 noža, najlonske kese, sunčane očale i kapu, šugamane, radio, foto-aparat, pribor za osobnu higijenu, prijenosni frižider, vodu, spizu, novce, kantu Jupola punu kamenja veličine šake, alat za motor, rezervno sidro-motor-konop-kantu benzina, Duct tape i WD-40.
nije loše ni kupit Peljar, bude ga okolo za 20-30 kn.

sta zaboravis, kupit ces putem 8-)
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la peroLA » 07. 01. 2014. (15:38)

uvjek za:) samo da je vremena i mirno more i to treba unaprijed gledat i planirat... pa može se i daleko... s time da je meni neki max. 5sati vožnje i ostalo odmor...nekih 4-5 dana mi je rekord jer posao nije dopustio više... al eto...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la golum » 07. 01. 2014. (15:42)

: Laughing4:
Jupola punu kamenja veličine šake

Inače ti to upotrebljavaš za........?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la gosmart » 07. 01. 2014. (15:48)

Super popis Robi-ST. Baš ću si napravit "službenu" listu.
Imam male karte, a i akvatorij u kojem bi plovio dosta dobro poznajem (Cres-Lošinj-Silba). Bar za početak ne bih dalje.

Robi-ST je napisao/la: kantu Jupola punu kamenja veličine šake


????? Neka za.ebancija?

Imam super kompresorski frižider u kamperu ali je malo velik za na barku (32 lit). A i nisam siguran kako ga napajat. Nema servisne baterije.

To sa hranom mi se čini najveći problem, s obzirom da se ne bi baš držali naseljenih mjesta previše a barka ne leti baš, pa da možeš trknut po kruh u pekaru iza ugla.
Što uzet za nekoliko dana ljeti?
Ove konzerve grah, tuna, mesni doručak? Kako preživljava pašteta? Slanina nije loša opcija.
Pašta za skuhat isto valjda može preživit koji dan u onoj vrećici. Što još jest? Valjda ću ulovit i kakvu ušatu ili sl.

@peroLA - Misliš 5 sati dnevno? I to je puno. Zabubnja mi mozak od motora.
Da, treba dobro pogledat prognozu.
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la Robi-ST » 07. 01. 2014. (15:52)

golum je napisao/la:: Laughing4:
Jupola punu kamenja veličine šake

Inače ti to upotrebljavaš za........?


a to je za brzo i "argumentirano" rjesavanje situacija kad ti neko digne zivce ;) (oduzima ti prednost, sidri tako da ugrozava tebe i tvoj brod, divlja sa jetskijem oko tebe dok se kupate ili na sidru...)

da me ne bi krivo shvatili, radi se o zaebanciji. 8-)
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la peroLA » 07. 01. 2014. (16:26)

Misilo sam na 5 sati dnevno da... to mi je neki max probao sam i više(Cres-Valun-St.Marina-Tunarica)... na 2-3 sam se već navikao pa mi je sitnica pogotovo kad je dobro društvo.. toliko mi treba npr. od st.marine -blizu Rapca do Cresa... ili Tunarica(Raški Zaljev)-Cres... kod duge vožnje jako je važna dobra tenda i puno tekućine... i ako je pretoplo bacit se makar u more za se rashladit... ja uvjek nosim bijelu majicu i kapu za vrijeme jakog sunca... boljem spolu je malo nezgodnije za malu nuždu... pogotovo ko malo valja... ali sve se to ispraksira... moja je praksa da budem dalje od ljudi tokom dana ali navečer često idem prespavat na muring u mjesto... pa se tamo nađe tuš i šta kuhanog... a i sigurnije je...
ja dobro poznajem tamo cres-valun- pa prema martinšnici... imaš špilju plave grote i plaže predivne.. zaglav itd itd... bio sam kupio na tisku pred par godina knjigu gdje je točno opisana svaka vala ... pa i to pročitam kad prvi put idem negdje...
u plovidbi koristim gps na androidu i stvarno mi pomaže... obavezno je i imati punjač... šta se tiče rashlađivanja.... imao sam veliki friž plin 12/220 koji je bio star i prodao sam ga sad imam onaj obični 12v samo ventilatorski ali ga skoro i ne koristim.. .jednostavno stavim pingvine ili leda i to traje i dan i pol... i kad idem tu i tamo nešto pojest u restoran nažicam ili negdje kupim led... i još da dodam da mi je spavanje u dvoje na mojoj dalmatinki pravi gušt
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la Robi-ST » 07. 01. 2014. (16:47)

gosmart je napisao/la:Imam super kompresorski frižider u kamperu ali je malo velik za na barku (32 lit). A i nisam siguran kako ga napajat. Nema servisne baterije.

To sa hranom mi se čini najveći problem, s obzirom da se ne bi baš držali naseljenih mjesta previše a barka ne leti baš, pa da možeš trknut po kruh u pekaru iza ugla.
Što uzet za nekoliko dana ljeti?


Hrana nije problem... manistre i juhe u kesici, konzerve, sirevi, slani inčuni, keksi, trajni kruh, maslinovo ulje, kapula, kumpiri, mliko u tetrapaku, musli, eurokrem ili maslo od kikirikija...pa kombiniras. :wave:
Mozes uzet i obicni prijenosni frizider ili jos bolje ledenicu ako ti nije skupa, pa na svakoj benzinskoj imas za kupit leda kojeg stavis u kesu i zavezes da ti se ne cijedi voda. to ce drzat "hladnocu" dan-dva ako ga puno ne otvaras.

Da, treba dobro pogledat prognozu.


i prognozu, i mislit glavom tako da ti se ne bi usred noci dogodilo da vitar promini smjer pa se sidro otkaci. uvik triba imat minimum 2, po mogucnosti 3 sidra i dovoljno konopa. zato ti dobro dođe Peljar gdje tocno znas u kojoj vali si zasticen od cega i di je najbolje za sidrit.

nije lose uzet i mali šatoric, cisto zato da ako more bude stalno valovito, pa ti zeni dosadi ljuljanje da lijepo mozete prespavat na nekoj plazi na ravnoj podlozi a da opet imate kakvu-takvu privatnost.

peroLA je napisao/la:boljem spolu je malo nezgodnije za malu nuždu... pogotovo ko malo valja... ali sve se to ispraksira...


veliki Jupol rjesava sve probleme.... ;)
Zadnja izmjena: Robi-ST; 07. 01. 2014. (16:51); ukupno mijenjano 2 put/a.
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la gosmart » 07. 01. 2014. (16:51)

peroLA je napisao/la: navečer često idem prespavat na muring u mjesto...

To ono među domaće ili u marinu na muring?
Meni je jedan od većih gušta s tom barčicom što se mogu zavuć' gdje hoću, bez da me kolje 2m kolombe. + muktešina a ne da me vez košta kao soba u hotelu.

peroLA je napisao/la:imaš špilju plave grote i plaže predivne..

Bio jedrilicom. I plaža Lubenice je impresivna.

peroLA je napisao/la:u plovidbi koristim gps na androidu i stvarno mi pomaže... obavezno je i imati punjač...

Morat ću izvuć negdje utičnicu sa 12V. Već sam si sa dx.com kupio 12V na USB punjač.
Ja sam doživio na jedrilici da mi GPS pokazuje 180 stupnjeva krivo. Shutdown/restart i bio je dobar. Kao Windows. Od tada više vjerujem karti.

peroLA je napisao/la:obični 12v samo ventilatorski

Imao sam to i čini mi se kao da samo troši struju. Ako riješim tu 12V utičnicu, valjda će se nać gdje stavit ovaj koji imam. Pa makar samo u vožnji hladit.

peroLA je napisao/la:.jednostavno stavim pingvine ili leda i to traje i dan i pol.

Nije loša ideja. Da se nažicat leda po birtijama.


peroLA je napisao/la:spavanje u dvoje na mojoj dalmatinki pravi gušt

Isto na Gradcu. :)

Robi-ST je napisao/la:juhe u kesici

Bravo! To se nisam sjetio.

Robi-ST je napisao/la:i prognozu, i mislit glavom

Ma, to mi je uvijek muka sa jedrilicom. Pa radijus na sidru ...
Nekako si mislim da sa ovom barčicom uvijek mogu ući dovoljno u neku valu a da ne moram doć u 16:30 na vez.
Sidro + konop na kraj na par metara od kraja i bok! Ljetos smo bili tako u uvali Pijeski na Lošinju. Fenomenalno!
Mislim da ću kupit i 2-3 metra lanca da malo pojača to sidro, da mogu mirnije spavat. Na 2 metra dubine držat će ka' stina. :)

Robi-ST je napisao/la:nije lose uzet i mali šatoric, cisto zato da ako more bude stalno valovito,

Iz istog razloga mislim da ću se moći zavući dovoljno a da ne bude valovito. Iako, šatorčić nije loša ideja./
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la som » 07. 01. 2014. (17:44)

Ja sam bia s dragom jednom do Splita i nazad a drugi put do Visa,jes da sam bija puno mlađi.I sve to Gradac,Yanmar 10 konja i rez. penta 5 ks. na krmi. 10 lit. nafte u rezervi, vode 3x5 lit. za brentaču od 12 lit. na natkabini, dva parangala i 3 štapa koje sam veza na letvu ispod tende kad bi išli spavat, kuhalo jedan plamenik na kartušu. Sve šta smo morali raditi je dizat se rano i po bonaci plovit negdi bar do obale ako se išlo sa školja na školj i panula uvik u moru.Koji su to gušti bili.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2958
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la enzoenglez » 07. 01. 2014. (19:56)

I mi znamo sa dalmatinkom na dva-tri dana, uglavnom sve je već rečeno što triba nosit, i nebi bilo loše imat broj moba od "nekog lokalnog". Bili smo u troje (žena, ja i dite 4 god) barka je komotna, najbitnije je priko dana imati dobru tendu, mi je montirali tek prošlu sezonu, i stvarno je spas. Za frižider (obični) najbolje se pokazalo zamrznuti bocu-dvi vode od litru i po, traju duže nego one kocke razne, a i nakon toga uvjek ostane čista voda.
Uglavnom može se, samo triba imat volje
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.
Avatar
enzoenglez
Old Senior Member
 
Postovi: 1082
Pridružen/a: 09. 10. 2011. (00:26)
Lokacija: Heilbronn DE
Tip plovila: bez plovila

Re: Krstarenje malom barkom (Gradac, Dalmatinka, Primorka)

PostPostao/la Baško junior » 07. 01. 2014. (20:42)

Meni je otac sa istrankom i tomosom 10 obasa cile kornate,i to su nih dvoje isli na djite po tjedan dana.Pa onda se more i gradacom i dalmatinkom koji su puno komodniji brodovi :thumbup:
Avatar
Baško junior
Senior Member
 
Postovi: 596
Pridružen/a: 29. 12. 2011. (00:40)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Betina 500 cabin honda 8 ks

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.