ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la borro » 29. 10. 2012. (09:24)

Zbog čega se mesing ne preporučuje, posebno vezano za gorivo!? Mislim nije mi jasno, obzirom da je puno opreme vezano za agregate na benzinskim postajama, i pištolje za istakanje vezano za mesing, prije svega jer ne iskri pa i zbog drugih stvari.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la kalafat » 29. 10. 2012. (09:34)

radi statickoga elektriciteta, jer je mesig potribno onda uzemljit
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la borro » 29. 10. 2012. (10:02)

Glupost! Onda na pumpama ništa nebi bilo od mesinga, a kamo li pola pištolja za istakanje. Pa pola dijelova u njemu je mesing, a ti razmisli koji bi elektricitet trebao biti dok napuniš 1000 litara u kakav kamion! Pola alata koji se koristi kod popravaka agregata je isto mesing.
Jednostavno, nema šanse!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la kalafat » 29. 10. 2012. (11:14)

a cuj ja to nisan izmislija, nego prica sa covikon kojemu je to glavna tema istrazivanja kod brodskih sistema a sta i kako je sa pumpama pojma neman, niti cu ulazit u to, konkretno ja na svome brodu i neman podvodnih metalnih djelova za usis, nego san sve napravija od plastike iz komada, usisnu kosaru, filter mora i sl, i izaslo me jedno 8 9 puta jeftinije nego jedan kupovni metalni filter mora.
iz motora gredu okrugli dimovi (torpedo dizel) - by Uroš
Avatar
kalafat
Senior Member
 
Postovi: 905
Pridružen/a: 23. 06. 2008. (11:57)
Lokacija: trogir
Tip plovila: primorka630+60cm/ vidović 300

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la borro » 29. 10. 2012. (11:46)

E to ti je dobra ideja. I ja bi volio imat ningston ventil od pola cola plastični! Ako imaš volje...
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la primorac » 29. 10. 2012. (11:51)

borro je napisao/la:Zašto?
Ako je sav od inoxa, ili mesinga i nije u doticaju s drugim metalima ne vidim zašto? U mene ni jedan nije bio povezam, a brod je iz 76'. Na ventilima se vidi da su iz tog doba bili i svi su držali još uvijek dobro. Dakle galvanse struje nisu niti jedan pojele.


Borro, spoji na milivoltmetar propelu i usisni ventil, pa ćeš vidjet zašto. Osovina je obično prokromska, usis žuta legura(il bronca, il mesing), eto ti razlike potencijala...
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la sinitram » 29. 10. 2012. (12:04)

borro je napisao/la:Zbog čega se mesing ne preporučuje, posebno vezano za gorivo!? Mislim nije mi jasno, obzirom da je puno opreme vezano za agregate na benzinskim postajama, i pištolje za istakanje vezano za mesing, prije svega jer ne iskri pa i zbog drugih stvari.


Ma nema ti to toliko veze sa materijalima, vise sa brzinom protoka koji stvara st.elektricitet.
Primjerice za cijev od 12 cola max. brzina protoka je 150 m3 na uru. Sve ispod se tolerira.
Tako valjda i na benzinskim stanicama, izracunat je protok a cijevi su od gume koliko ja znam. A i vjerovatno je sve uzemljeno!
Jedino sta je mesing meksi pa ga gorivo brze pojede, mozda zato?
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la borro » 29. 10. 2012. (12:15)

Ma slažem se, neka su i svi argumenti točni, ali ta razlika je toliko malena u potencijalima, i korozija tog usisa u tom slučaju je toliko spora da ga za života sigurno neće pojesti. Evo ja gledam na brodu ovaj usis koji je sigurno od 76' na njemu, ma još izgleda kao nov, nikakve razlike između njega i bilo kojeg drugog na brodu.
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la Kapo » 29. 10. 2012. (12:51)

borro je napisao/la:... Evo ja gledam na brodu ovaj usis koji je sigurno od 76' na njemu, ma još izgleda kao nov, nikakve razlike između njega i bilo kojeg drugog na brodu.


Izvana ili iznutra?
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la sinitram » 29. 10. 2012. (12:53)

Ma slazem se Borro,

Ne triba cjepidlačiti! Ako radi radi, ako sumnjas promini da lakse spavas :lol:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la borro » 29. 10. 2012. (13:31)

Kapo je napisao/la:
borro je napisao/la:... Evo ja gledam na brodu ovaj usis koji je sigurno od 76' na njemu, ma još izgleda kao nov, nikakve razlike između njega i bilo kojeg drugog na brodu.


Izvana ili iznutra?


Sa svih strana, skidao sam ga dolje i pregledao kad sam uređivao brod!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la som » 29. 10. 2012. (17:48)

borro je napisao/la:Glupost! Onda na pumpama ništa nebi bilo od mesinga, a kamo li pola pištolja za istakanje. Pa pola dijelova u njemu je mesing, a ti razmisli koji bi elektricitet trebao biti dok napuniš 1000 litara u kakav kamion! Pola alata koji se koristi kod popravaka agregata je isto mesing.
Jednostavno, nema šanse!

Neznam Boro jesi vidia da kad cisterna istače benzin na nju je spojeno uzemljenje. Čudno da je na nekim pumpama uzemljenje spojeno na pištolj kad se liva benzin.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2971
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la salmat » 27. 01. 2015. (19:05)

Pozdrav

S obzirom da sredjujem barku , odlucio sam promijeniti i sve ventile , e sad kingston je bio brozani a unutra inox ventil :o tako isto i na usisu mora za ispiranje u sudoper i pranje palube znaci bronza usis, ventil i fitinzi inox tako i od wc-a,i onda dalje guma inox selne pa ispusti iznad vodene linije bronza , ventili su skroz losi nit jedan nedrzi .

Kako ima dosta zazlicitih misljenja sad sam u nedoumici sta da stavim bronza ili inox s tim da imam doma ventile za industrijsku upotrebu od bronze znaci ne mesing nego bronza, ali to neigra ulogu ako su od inoxa bolji.
Evo slika kakvi su to ventili i tko proizvodi pa ako netko ima savjet i prepoznaje kvalitetu jer ovi sta ja imam doma od 3/4 u usa dodu oko 80 $pa kontam da nemogu bit losi ali ne razumijem se bas u tu problematiku sa galvanskim strujama

Ventili su americkog proizvodjaca http://www.nibco.com/Valves/Ball-Valves ... nnections/

IMAG0456.jpg
IMAG0455.jpg
IMAG0454.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la Pape » 27. 01. 2015. (22:09)

...pari mi se da su ovi ventili za velike tlakove...i ovako na oko sa slije mislin da ne bi tribalo bit problema...a i nisu neka štraca proizvedena ko zna di...

...međutizim iz iskustva u ovih par godina s svojim brodom...minja san već jednoga na we-ceu...kućištu nije bilo ništa već ka zaruzinavila osovina koja okreće kuglu ventila i na kojoj je drška i onda shebe onu brtvu ispod matice i tu krene kapat...šta je najsmišnije...ventil koji je kupljen u istoj butigi...iz iste kutije...isti i potpuno identičan ovom prvom...na drugoj strani broda...nije mu ni đava ni dan danas... :problem: ...čak san sumlja da slučajno galvanska veza s krmom nema dobar spoj, pa da je prvo napalo osovinu...ali ispitah...sve je za pet...

...prošlo vađenje broda uvalija san novi kingston i ventil na njemu da bi spojija pumpu bazena i sam bazen preko toga usisa...poučen iskustvom ovoga gore šta san pisa...satra san onoga na pultu da oću dobar ventil...i jel to to...čak je i meni na joko parija da je to to...i nakon 6 (slovima šest ) miseci ...ponovo ista priča...tjelo ok...osovina kocka ruzine...još ne kapa...ali sad za misec dana kad ga buden vadija...skidan ventil (račun sačuvan) i onome ću se majke spomenit...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la salmat » 27. 01. 2015. (22:27)

Pape je napisao/la:...pari mi se da su ovi ventili za velike tlakove...i ovako na oko sa slije mislin da ne bi tribalo bit problema...a i nisu neka štraca proizvedena ko zna di...

...međutizim iz iskustva u ovih par godina s svojim brodom...minja san već jednoga na we-ceu...kućištu nije bilo ništa već ka zaruzinavila osovina koja okreće kuglu ventila i na kojoj je drška i onda shebe onu brtvu ispod matice i tu krene kapat...šta je najsmišnije...ventil koji je kupljen u istoj butigi...iz iste kutije...isti i potpuno identičan ovom prvom...na drugoj strani broda...nije mu ni đava ni dan danas... :problem: ...čak san sumlja da slučajno galvanska veza s krmom nema dobar spoj, pa da je prvo napalo osovinu...ali ispitah...sve je za pet...

...prošlo vađenje broda uvalija san novi kingston i ventil na njemu da bi spojija pumpu bazena i sam bazen preko toga usisa...poučen iskustvom ovoga gore šta san pisa...satra san onoga na pultu da oću dobar ventil...i jel to to...čak je i meni na joko parija da je to to...i nakon 6 (slovima šest ) miseci ...ponovo ista priča...tjelo ok...osovina kocka ruzine...još ne kapa...ali sad za misec dana kad ga buden vadija...skidan ventil (račun sačuvan) i onome ću se majke spomenit...


Pozdrav Pape
Da jesu za vece pritiske mogu izdrzat cca 40 tak bara ali mislim da to nebi trebalo smetat , ja isto kontam da bi trebali valjat jer kad imas ovog od trikvarta u ruci osjetis ga dobro a i stjenke su dosta debele za razliku od nekih u nautickim ducanima sta sam gleda,nego jel bolje ovo ili inox to se nemogu odlucit , ovo sta kazes da je prokapao za 6 miseci je stvarno nedopustivo i definitivno ga treba odnest nazad u butigu i odma sve po spisku, zamisli da ti se zbog takvog gov.. dogodi pi_d@..ja i steta ,a ono kao kupio sam novo sad sam siguran neko vrime .


iman i ovakih par kom oni imaju zasun mozda bi takvi valjali pojma nemam nisam pametan :?


T111.jpg


E da i zaboravi napisat ovi su stari ko zna koliko godina stoje u ormaru u supi upakirani , stari donio ko zna kad jos dok je radio u nasem naftnom gigantu a vec je 13 u penziji
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: salmat; 27. 01. 2015. (22:40); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.