ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la Pape » 27. 01. 2015. (22:35)

...po ovoj zadnjoj slici vidim da je i osovina od mesinga...da se pita mene...ja bi iša na te ventile i ne bi se puno mislija... ako ih već imaš doma...još bolje...

...a ovi moj od 6 miseci...nije prokapa...ali ni neče još proć dugo da krene kapat...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la salmat » 27. 01. 2015. (22:41)

salmat je napisao/la:
Pape je napisao/la:...pari mi se da su ovi ventili za velike tlakove...i ovako na oko sa slije mislin da ne bi tribalo bit problema...a i nisu neka štraca proizvedena ko zna di...

...međutizim iz iskustva u ovih par godina s svojim brodom...minja san već jednoga na we-ceu...kućištu nije bilo ništa već ka zaruzinavila osovina koja okreće kuglu ventila i na kojoj je drška i onda shebe onu brtvu ispod matice i tu krene kapat...šta je najsmišnije...ventil koji je kupljen u istoj butigi...iz iste kutije...isti i potpuno identičan ovom prvom...na drugoj strani broda...nije mu ni đava ni dan danas... :problem: ...čak san sumlja da slučajno galvanska veza s krmom nema dobar spoj, pa da je prvo napalo osovinu...ali ispitah...sve je za pet...

...prošlo vađenje broda uvalija san novi kingston i ventil na njemu da bi spojija pumpu bazena i sam bazen preko toga usisa...poučen iskustvom ovoga gore šta san pisa...satra san onoga na pultu da oću dobar ventil...i jel to to...čak je i meni na joko parija da je to to...i nakon 6 (slovima šest ) miseci ...ponovo ista priča...tjelo ok...osovina kocka ruzine...još ne kapa...ali sad za misec dana kad ga buden vadija...skidan ventil (račun sačuvan) i onome ću se majke spomenit...


Pozdrav Pape
Da jesu za vece pritiske mogu izdrzat cca 40 tak bara ali mislim da to nebi trebalo smetat , ja isto kontam da bi trebali valjat jer kad imas ovog od trikvarta u ruci osjetis ga dobro a i stjenke su dosta debele za razliku od nekih u nautickim ducanima sta sam gleda,nego jel bolje ovo ili inox to se nemogu odlucit , ovo sta kazes da je prokapao za 6 miseci je stvarno nedopustivo i definitivno ga treba odnest nazad u butigu i odma sve po spisku, zamisli da ti se zbog takvog gov.. dogodi pi_d@..ja i steta ,a ono kao kupio sam novo sad sam siguran neko vrime .


iman i ovakih par kom oni imaju zasun mozda bi takvi valjali pojma nemam nisam pametan :?


T111.jpg


E da i zaboravi napisat ovi su stari ko zna koliko godina stoje u ormaru u supi upakirani , stari donio ko zna kad jos dok je radio u nasem naftnom gigantu a vec je 13 u penziji
Avatar
salmat
Member
 
Postovi: 449
Pridružen/a: 28. 08. 2011. (19:39)
Lokacija: RIJEKA,BAKAR,ŠKRLJEVO
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adriatic 7.90-Yanmar 3QM30

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la peroLA » 04. 09. 2022. (07:09)

Sinoc slucajno mi se na tv pojavila automotonautika gdje covjek koji radi za osiguranje drzi temu neodrzavanje radi neznanja i prica o potapljaju radi vetila..spomenuo je da su nekad stariji imali sve uzemljeno na centralni cink a noviji kao da nemaju nego da se cesce mjenjaju...i stavarno na primorki 77god opremanoj u italiji sam imao tako sad na jedrilici nemam..spominje se cesca zamjena i to nakon 4-5god...neznam kako itko skuzi kad je ura nego da preventivno zamjeni...isto sam skuzio u aci cres da mjenjaju tj.pokusaju zamjenit stvarno samo ventil a rozetu ostave..tj.pokusaju odvidat, ja pak smatram da time siluju silikon jer ako rozetu okrenu i sika popusti da se napravilo gore...po meni kad se to radi bi trebalo brusilicom sa vanjske strane skinut ispust i sve novo stavit...na primorki su i rozete imale prstene i uplastificirani a ne na siki
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la som » 04. 09. 2022. (08:57)

Kranjec nautika u Zagrebu vec dugo ima plasticne ventile za sve podvodne ispuste. Dosta su skupi ali vjerojatno su skoro pa vjecni.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2967
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la peroLA » 04. 09. 2022. (11:08)

Dali podrazumjevate zamjenu samo ventil ili sve?
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3325
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: ROK TRAJANJA PODVODNIH VENTILA

PostPostao/la pero » 04. 09. 2022. (11:13)

Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Prethodna

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.