COPPERCOAT - ISKUSTVA?

Sve ostalo što ne pripada niti jednoj gore navedenoj kategoriji

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la kala » 14. 03. 2015. (21:12)

1 litra je za 4 kvadrata pod uvjetom da se nanose 4 ruke . Dakle 16 kvadrata ;)
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la som » 14. 03. 2015. (21:30)

Ne sjećam se više točno ali jedan važ ili komplet je bio paket pudera, smola litra ili 0.75 ne znam više i aktivator 2-3 deca i to je bilo za 16 m2 jedna ruka ali ispalo je i malo više. Firma je bila iz Zagreba, Riva projekt koja je u međuvremenu propala nešta su varali s vanbrodskim motorima ili tako nešto. Prije par godina je jedan moj prijatelj nabavljao to od nekog Slovenca, mogu nabaviti broj ako kome triba.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3146
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la pero » 14. 03. 2015. (21:32)

onda je neko nekoga zahebo,moracu podic cijene jer previse sam jeftin :lol:
jer par firmi pravi Coppercoat pod razlicitim imenima i razlicitim pakovanjima,ja sto sam napisa pakovanja je 80% bakra u prahu na 1.5kg epokya,dok ovi reklamiraju 99% ,
vidi ovo ,pakovanje 2.27 kg
Part A : 1.000 gr
Part B Copper Metal: 1.250 gr
Part C MEKP-: 20 gr
Theoretical spreading rate: 3 m²/kg - 100 micron
Znaci ovo pakovanje od 2.27kg je dovoljno za 7m2 jedna ruka a di su ostale 3 !
Sa jednom litrom obicnoga antifulinga sto je vise vodurina namazes tih 16m2 tako da ove pricice od ove firme sto sam link postavio su za malu dicu.
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la pero » 14. 03. 2015. (22:26)

som je napisao/la:Ne sjećam se više točno ali jedan važ ili komplet je bio paket pudera, smola litra ili 0.75 ne znam više i aktivator 2-3 deca i to je bilo za 16 m2 jedna ruka ali ispalo je i malo više. Firma je bila iz Zagreba, Riva projekt koja je u međuvremenu propala nešta su varali s vanbrodskim motorima ili tako nešto. Prije par godina je jedan moj prijatelj nabavljao to od nekog Slovenca, mogu nabaviti broj ako kome triba.

som,
taj coppercoat i ovaj za sto sam ja pisa nisu isti,procita sam njihova upustva i stvarno pise ko sto si reka.
Tvoj bi bia onda ovaj i to nije obicni epoxy nego solvent-free epoxy i zato se moze vise m2 namazat,barem tako pise po njihovom
http://coppercoat.com/coppercoat-info
ja sto sam pisa je obicni epoky i refuzo bakar u prahu i tu ga se vise trosi ali zato moze i 2-3 ruke dat umisto 4 i puno jeftinje.
Vise firma pravi taj coppercoat,svi drukcije misaju ,pakuju i ....i ko ce to sve pratit
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 14. 03. 2015. (22:27)

......... moj LEGENDArni 8-) M 712 je namazan coppercoat-om prije godinu dana ........ jedan " borbeni komplet" tj jedno pakiranje je taman doteklo za jednu ruku na MAESTRALU 712 .......... zasad, koliko mogu vidit i opipat po dnu broda nema nista osim nekakve bljuzgave travice koja se skida rukom ..... igrom slucaja, kad smo davali copper nismo ostavili dvi pinalade za dio kolumbe di su bili coki na kojima je leza brod ....... tu sa namaza neki crni koper koji san ima u radioni ....... na ta dva mista je vec lani u devetom misecu bilo i puza i trave duge priko pedlja ....... !
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la som » 14. 03. 2015. (22:38)

Nemam pojma o tome šta ti drugi proizvode i pod kakvim imenima ali Coppercoat je ovo
https://www.youtube.com/watch?v=9jAWbfXx_yc
a to šta ti proizvodiš i ovi drugi je ko zna šta ali nije Coppercoat.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3146
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la pero » 15. 03. 2015. (12:53)

Coppercoat je samo ime, marka koja prodaje svoj produkt ,to ti je isto ko druge firme ,Hempel,International,Veneziani i ...
Sad zvao se taj sistem Coppercoat,Kopercoat,VeroMetal ili .u biti prodaju isti produkt u razlicitim pakovanjima i naravno da nesmju svi isto pakovati ,pa zato i postoji razlika a u biti sistem je isti .
Sistem se sastoji od 3 djela,a to je epoxy smola(prava ili razrijedena)utvrdivac i bakar u prahu.
Epoxysmola sluzi samo za povezivanje bakra u prahu na plovilo i stvara neprobojnu barijeru ,a bakar je taj koji sluzi protiv obrastanja na plovilu i to je sva filizofija ovoga sistema.
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la som » 15. 03. 2015. (15:19)

To uspoređivati je isto kao i Coca Colu, ima milion vrsta Cole dosta su slične ali jedna je Coca Cola ( da ne bi ispala reklama ja Colu ne konzumiram). Kad sam ja gledao Coppercoat iša sam po marinama u Miamiju, po Italiji, Sloveniji i Njemačkoj, razgovara s ljudima i gledao da se uvjerim na svoje oči. Samo s Coppercoatom je bilo brodova koji su bili desetak godina s njim premazani i najviše ljudi je bilo s njim zadovoljno. Uglavnom otkrio sam u razgovoru s vlasnicima brodova da svi koji su poštivali upute proizvođača bili su zadovoljni a oni nezadovoljni su u principu griješili kod davanja kopera. Dvi godine sam istraživao i zadovoljan sam s ovim tako da me za druge i nije briga kako god da se zovu.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 3146
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la 2105 » 15. 03. 2015. (16:12)

Som, Pero...ekipa još jednom hvala na informacijama i pomoći. :thumbup:

Potrudio sam se napravit kalkulaciju i poklapa mi se proračun potrebne količine upravo sa onim što je Som javio iz iskustva.
Naime, svake godine vadim u isto vrime Galeba i Adriatika 7.90, te na oba ide isti antifouling.
Ovaj Adriatik je deplasmanac od 8,5 m na vodenoj liniji jer je produžen a još je ona rebrasta gradnja tako da njega uvik pođe đusto duplo antifoulinga volumenski nego na Glaeba kojeg uvik radim paralelno sa Adriatikom. Znači 8 (ltr) važa bi tribalo za Adriatika (1 važ pokrije 4 kvadrata x 4 ruke)
Računica priko Coppercoat web stranice upravo to izbacuje (oko 32 kvadrata za moj brod ili to ga 8 ltr za 4 ruke).
Mene godišnje vađenje, pitura...bez rada... dođe blizu 400 eura, tako da ispada i te kako bolje prebacit se na Coppercoat.
Pa čekaj red za izač, zajebancija... pa ti primištaju brod na suhom vezu...malo kad prođem ispod 4-5 dana na suhom.

Jednodnevno vađenje (pranje dna i propele, te izmjena protektora) mogu obavit besplatno, ali za to mi je potriban Coppercoat

Jeli netko zna momentalnu cijenu važa u hr Coppercoat (Aquarius Marine Coatings Ltd.) ?
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la pero » 15. 03. 2015. (16:57)

pero je napisao/la:Sistem se sastoji od 3 djela,a to je epoxy smola(prava ili razrijedena)utvrdivac i bakar u prahu.
Epoxysmola sluzi samo za povezivanje bakra u prahu na plovilo i stvara neprobojnu barijeru ,a bakar je taj koji sluzi protiv obrastanja na plovilu i to je sva filizofija ovoga sistema.

som, glavno je da si ti zadovoljan :thumbup:
Ovo sam napisa za clanove foruma da lakse razumju sto je to Coppercoat ,i da si ustede vrijeme lutati godinama po stranim drzavama,da bi razumili sto je to.
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la pero » 15. 03. 2015. (17:17)

2105 je napisao/la:
Jeli netko zna momentalnu cijenu važa u hr Coppercoat (Aquarius Marine Coatings Ltd.) ?

160€ na njuskalu Šifra oglasa: 3811932,ZADAR NAUTICA
Minjam lignje za slavonske suhomesnate proizvode
Avatar
pero
Old Senior Member
 
Postovi: 1009
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la 2105 » 15. 03. 2015. (18:02)

Pero, tks
Bogami je dobro kod ovih poskupi
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la maky » 15. 03. 2015. (19:32)

probaj kod ovih direktno pitati pise da su zastupnici za HR mozda je povoljnije

http://www.coppercoat.net/hr_zastopstvo.php
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la 2105 » 15. 03. 2015. (21:43)

sutra ču ih kontaktirat, tks :thumbup:
Avatar
2105
Member
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 20. 06. 2012. (00:43)
Lokacija: Ščedro-Neretvanski kanal-Dalmacija
Vrsta ribolova: sportski

Re: COPPERCOAT - ISKUSTVA?

PostPostao/la maky » 15. 03. 2015. (21:54)

Javi tu ako dobijes cjenu i ja bi se prebacio na coppercoat :thumbup:
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.